2017 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - G18 Classic 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://minnesotayouthsoccer-2017mysasummercompetitiveleague.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=FCD2DA7D-CCD6-463E-9A49-DEFB3207332B&tournamentguid=92506580-06A5-4E59-99DB-467715448B39&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A4 : WBL U18G C1133133310321 6  9  10  17 
 A7 : East Select GU18C1330131303118 5  5  10  13 
 A5 : Woodbury Socc - GU18 1999GC1Blue300333013016 5  4  16  14 
 A3 : FIRE SC 99000303313114 4  3  15  18 
 A2 : Sporting St. Croix - 99 Girls130033001011 3  -4  18  12 
 A1 : BHK1999GC1000313111010 2  -3  14  8 
 A6 : AYSA Cloquet - GU18C100000310037 2  -14  36  17 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B4 : Eclipse Selec - GU16033133333325 8  19  3  20 
 B1 : MapleBrook So - GU18313333110321 6  14  4  18 
 B3 : Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU18333003311320 6  9  7  16 
 B2 : North Metro Soccer Assn - GU18 Schaffer033010313014 4  -2  20  13 
 B5 : Shakopee U18 Girls C100300010307 2  -10  17  6 
 B6 : CC United - GU18 C131000100005 1  -18  28  5 
 B7 : STMA - Hassinger10000011115 0  -12  22  8 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C4 : GU18 Academy Black333333333027 9  21  12  28 
 C1 : Burnsville Fi - GU18 Handzija003313333322 7  10  14  21 
 C2 : Eclipse Selec - GU17333313000319 6  11  11  22 
 C6 : Mankato GU18C1-Jones300000330312 4  -7  29  14 
 C5 : RYSA U18 C10103000000317 2  -15  30  12 
 C3 : Eclipse Selec - GU1800000000101 0  -20  33  7 

Bracket - Monday, May 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751362  Blake Middle School  06:30 PM  1 C3 vs C6Eclipse Selec - GU18 1 vs.Mankato GU18C1-Jones3

Bracket - Wednesday, May 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751428  HealthEast Sports Center  06:00 PM  99 A5 vs A6Woodbury Socc - GU18 1999GC1Blue 4 vs.AYSA Cloquet - GU18C11
 751364  Flint Hills Recreation Complex  07:00 PM  2 C4 vs C5GU18 Academy Black 4 vs.RYSA U18 C1012
 751393  17th Avenue Sports Complex  08:00 PM  1 B5 vs B6Shakopee U18 Girls C1 0 vs.CC United - GU18 C11

Bracket - Monday, May 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751431  Paha Sapa-Upper Field  06:00 PM  2 A2 vs A4Sporting St. Croix - 99 Girls 2 vs.WBL U18G C12
 751395  Clover Ridge  07:30 PM  04 B6 vs B7CC United - GU18 C1 0 vs.STMA - Hassinger0

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751367  Fuad Mansour  06:30 PM  3 C5 vs C6RYSA U18 C101 3 vs.Mankato GU18C1-Jones2
 751426  Youth Athletic Complex  08:00 PM  11 B3 vs B2Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU18 3 vs.North Metro Soccer Assn - GU18 Schaffer0

Bracket - Friday, May 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751363  North River Hills  06:00 PM  2 C1 vs C2Burnsville Fi - GU18 Handzija 1 vs.Eclipse Selec - GU173

Bracket - Saturday, May 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751439  Arlington Field  05:00 PM  003 A7 vs A5East Select GU18C1 1 vs.Woodbury Socc - GU18 1999GC1Blue0

Bracket - Sunday, May 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751429  Humboldt Secondary School  06:00 PM  1 A1 vs A2BHK1999GC1 0 vs.Sporting St. Croix - 99 Girls1

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751435  Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field  06:30 PM  3 A1 vs A4BHK1999GC1 0 vs.WBL U18G C11
 751369  Caswell North Complex  07:00 PM  01 C6 vs C2Mankato GU18C1-Jones 0 vs.Eclipse Selec - GU176
 751368  Quarry Point Park  07:15 PM  8 C4 vs C1GU18 Academy Black 3 vs.Burnsville Fi - GU18 Handzija0
 751400  Maple Grove Middle School  07:40 PM  11 B1 vs B4MapleBrook So - GU18 1 vs.Eclipse Selec - GU160
 751398  Clover Ridge  07:45 PM  04 B6 vs B2CC United - GU18 C1 0 vs.North Metro Soccer Assn - GU18 Schaffer2

Bracket - Monday, May 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751401  Blake Middle School  06:30 PM  1 B4 vs B6Eclipse Selec - GU16 5 vs.CC United - GU18 C10
 751371  North River Hills  06:45 PM  3 C1 vs C5Burnsville Fi - GU18 Handzija 4 vs.RYSA U18 C1010

Bracket - Tuesday, May 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751402  STMA Middle School East  06:00 PM  08 B7 vs B3STMA - Hassinger 0 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU184

Bracket - Wednesday, May 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751459  HealthEast Sports Center  06:00 PM  99 A5 vs A7Woodbury Socc - GU18 1999GC1Blue 0 vs.East Select GU18C11
 751413  STMA Middle School East  06:00 PM  08 B7 vs B4STMA - Hassinger 1 vs.Eclipse Selec - GU165
 751372  Blake Middle School  08:00 PM  1 C2 vs C3Eclipse Selec - GU17 4 vs.Eclipse Selec - GU180

Bracket - Wednesday, May 31, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751427  Polar Lakes Park  06:00 PM  26 A4 vs A7WBL U18G C1 2 vs.East Select GU18C11
 751390  Quarry Point Park  06:00 PM  8 C4 vs C3GU18 Academy Black 6 vs.Eclipse Selec - GU181
 751421  Farmington High School  08:00 PM  EMN  B4 vs B1Eclipse Selec - GU16 0 vs.MapleBrook So - GU180

Bracket - Thursday, June 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751399  17th Avenue Sports Complex  08:00 PM  2 B5 vs B3Shakopee U18 Girls C1 0 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU183

Bracket - Sunday, June 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751448  Arlington Field  09:30 AM  2 A7 vs A4East Select GU18C1 1 vs.WBL U18G C11
 751438  Humboldt Secondary School  04:00 PM  1 A1 vs A5BHK1999GC1 0 vs.Woodbury Socc - GU18 1999GC1Blue1

Bracket - Monday, June 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751406  Pine Hills North Park  06:00 PM  47 B2 vs B3North Metro Soccer Assn - GU18 Schaffer 3 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU180
 751375  Farmington High School  06:00 PM  EMN  C3 vs C4Eclipse Selec - GU18 1 vs.GU18 Academy Black3
 751376  Caswell North Complex  07:00 PM  03 C6 vs C1Mankato GU18C1-Jones 1 vs.Burnsville Fi - GU18 Handzija5
 751374  HealthEast Sports Center  07:30 PM  05 C2 vs C5Eclipse Selec - GU17 4 vs.RYSA U18 C1010
 751452  Polar Lakes Park  07:40 PM  26 A4 vs A2WBL U18G C1 2 vs.Sporting St. Croix - 99 Girls1
 751424  17th Avenue Sports Complex  08:00 PM  1 B5 vs B7Shakopee U18 Girls C1 2 vs.STMA - Hassinger1

Bracket - Tuesday, June 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751425  Maple Grove Middle School  05:40 PM  10 B1 vs B6MapleBrook So - GU18 5 vs.CC United - GU18 C10

Bracket - Wednesday, June 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751430  Cloquet Hilltop Field  05:00 PM  1 A6 vs A7AYSA Cloquet - GU18C1 4 vs.East Select GU18C15
 751403  Gleason Fields  05:40 PM  21 B1 vs B5MapleBrook So - GU18 4 vs.Shakopee U18 Girls C10
 751388  Flint Hills Recreation Complex  07:15 PM  2 C4 vs C6GU18 Academy Black 7 vs.Mankato GU18C1-Jones0
 751392  Blake Middle School  08:00 PM  1 B4 vs B7Eclipse Selec - GU16 3 vs.STMA - Hassinger0

Bracket - Friday, June 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751460  Concordia  07:20 PM  1 A1 vs A6BHK1999GC1 2 vs.AYSA Cloquet - GU18C10

Bracket - Sunday, June 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751436  Polar Lakes Park  02:00 PM  26 A4 vs A6WBL U18G C1 5 vs.AYSA Cloquet - GU18C12
 751434  HealthEast Sports Center  05:00 PM  01 A5 vs A3Woodbury Socc - GU18 1999GC1Blue 3 vs.FIRE SC 991

Bracket - Monday, June 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751442  National Sports Center  05:25 PM  P2 A3 vs A4FIRE SC 99 1 vs.WBL U18G C13
 751443  HealthEast Sports Center  07:00 PM  01 A5 vs A2Woodbury Socc - GU18 1999GC1Blue 5 vs.Sporting St. Croix - 99 Girls1
 751444  Arlington Field  07:00 PM  1 A7 vs A1East Select GU18C1 0 vs.BHK1999GC10
 751409  STMA Middle School East  07:00 PM  08 B7 vs B1STMA - Hassinger 1 vs.MapleBrook So - GU183
 751379  Fuad Mansour  07:00 PM  5 C5 vs C4RYSA U18 C101 1 vs.GU18 Academy Black4
 751407  Rogers Middle School  07:30 PM  45 B3 vs B4Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU18 0 vs.Eclipse Selec - GU162
 751378  Blake Middle School  08:00 PM  1 C2 vs C1Eclipse Selec - GU17 1 vs.Burnsville Fi - GU18 Handzija1

Bracket - Tuesday, June 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751389  Fuad Mansour  07:00 PM  2 C5 vs C2RYSA U18 C101 0 vs.Eclipse Selec - GU174

Bracket - Wednesday, June 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751454  Paha Sapa-Upper Field  06:00 PM  2 A2 vs A6Sporting St. Croix - 99 Girls 4 vs.AYSA Cloquet - GU18C11
 751416  STMA Middle School East  06:00 PM  08 B7 vs B6STMA - Hassinger 2 vs.CC United - GU18 C12
 751366  North River Hills  07:15 PM  2 C1 vs C3Burnsville Fi - GU18 Handzija 3 vs.Eclipse Selec - GU180
 751458  National Sports Center  07:30 PM  J4 A3 vs A7FIRE SC 99 2 vs.East Select GU18C13
 751420  Youth Athletic Complex  07:30 PM  11 B3 vs B5Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU18 1 vs.Shakopee U18 Girls C10
 751394  Maple Grove Middle School  07:50 PM  11 B1 vs B2MapleBrook So - GU18 3 vs.North Metro Soccer Assn - GU18 Schaffer0
 751365  Blake Middle School  08:00 PM  1 C2 vs C4Eclipse Selec - GU17 1 vs.GU18 Academy Black4

Bracket - Thursday, June 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751455  National Sports Center  07:30 PM  J4 A3 vs A5FIRE SC 99 4 vs.Woodbury Socc - GU18 1999GC1Blue0

Bracket - Saturday, June 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751391  North River Hills  10:00 AM  3 C1 vs C6Burnsville Fi - GU18 Handzija 4 vs.Mankato GU18C1-Jones2

Bracket - Sunday, June 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751380  Flint Hills Recreation Complex  06:00 PM  1 C4 vs C2GU18 Academy Black 4 vs.Eclipse Selec - GU172
 751410  Blake Middle School  07:00 PM  1 B4 vs B5Eclipse Selec - GU16 2 vs.Shakopee U18 Girls C10

Bracket - Monday, June 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751445  Hanifl Fields Athletic Park  05:40 PM  042 A4 vs A5WBL U18G C1 1 vs.Woodbury Socc - GU18 1999GC1Blue1
 751447  Paha Sapa-Upper Field  06:00 PM  2 A2 vs A7Sporting St. Croix - 99 Girls 1 vs.East Select GU18C10
 751446  Cloquet Hilltop Field  07:00 PM  2 A6 vs A3AYSA Cloquet - GU18C1 5 vs.FIRE SC 993
 751411  Bandimere  07:15 PM  01 B6 vs B3CC United - GU18 C1 0 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU183
 751382  Caswell North Complex  07:30 PM  03 C6 vs C5Mankato GU18C1-Jones 3 vs.RYSA U18 C1011
 751412  Pine Hills North Park  07:40 PM  48 B2 vs B7North Metro Soccer Assn - GU18 Schaffer 1 vs.STMA - Hassinger1

Bracket - Tuesday, June 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751461  National Sports Center  05:50 PM  J4 A3 vs A2FIRE SC 99 2 vs.Sporting St. Croix - 99 Girls1
 751386  Fuad Mansour  07:00 PM  6 C5 vs C1RYSA U18 C101 1 vs.Burnsville Fi - GU18 Handzija2
 751377  Caswell North Complex  09:00 PM  01 C6 vs C3Mankato GU18C1-Jones 2 vs.Eclipse Selec - GU180

Bracket - Wednesday, June 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751381  Farmington High School  06:00 PM  EMN  C3 vs C1Eclipse Selec - GU18 1 vs.Burnsville Fi - GU18 Handzija2
 751373  Caswell North Complex  07:00 PM  03 C6 vs C4Mankato GU18C1-Jones 0 vs.GU18 Academy Black2
 751396  Pine Hills North Park  07:40 PM  47 B2 vs B4North Metro Soccer Assn - GU18 Schaffer 0 vs.Eclipse Selec - GU163
 751456  Polar Lakes Park  07:50 PM  26 A4 vs A1WBL U18G C1 0 vs.BHK1999GC11
 751397  Rogers Middle School  08:00 PM  45 B3 vs B1Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU18 1 vs.MapleBrook So - GU181
 751404  STMA Middle School East  08:00 PM  09 B7 vs B5STMA - Hassinger 1 vs.Shakopee U18 Girls C11

Bracket - Thursday, June 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751441  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:30 PM  1 A2 vs A3Sporting St. Croix - 99 Girls 0 vs.FIRE SC 993
 751440  Cloquet Hilltop Field  07:00 PM  2 A6 vs A1AYSA Cloquet - GU18C1 3 vs.BHK1999GC13
 751408  17th Avenue Sports Complex  08:00 PM  2 B5 vs B2Shakopee U18 Girls C1 0 vs.North Metro Soccer Assn - GU18 Schaffer2

Bracket - Sunday, June 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751453  Humboldt Secondary School  07:00 PM  1 A1 vs A3BHK1999GC1 0 vs.FIRE SC 990

Bracket - Monday, June 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751414  Bandimere  05:30 PM  03 B6 vs B5CC United - GU18 C1 1 vs.Shakopee U18 Girls C13
 751450  Paha Sapa-Upper Field  06:00 PM  2 A2 vs A1Sporting St. Croix - 99 Girls 2 vs.BHK1999GC12
 751415  Pine Hills North Park  06:00 PM  48 B2 vs B1North Metro Soccer Assn - GU18 Schaffer 1 vs.MapleBrook So - GU181
 751423  Youth Athletic Complex  09:30 PM  11 B3 vs B7Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU18 1 vs.STMA - Hassinger1

Bracket - Tuesday, June 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751449  Cloquet Hilltop Field  07:00 PM  2 A6 vs A5AYSA Cloquet - GU18C1 4 vs.Woodbury Socc - GU18 1999GC1Blue6
 751370  Fuad Mansour  07:00 PM  7 C5 vs C3RYSA U18 C101 3 vs.Eclipse Selec - GU182

Bracket - Wednesday, June 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751457  HealthEast Sports Center  07:00 PM  01 A5 vs A4Woodbury Socc - GU18 1999GC1Blue 0 vs.WBL U18G C12
 751383  North River Hills  07:15 PM  3 C1 vs C4Burnsville Fi - GU18 Handzija 4 vs.GU18 Academy Black2
 751419  Pine Hills North Park  07:40 PM  47 B2 vs B6North Metro Soccer Assn - GU18 Schaffer 4 vs.CC United - GU18 C11
 751422  17th Avenue Sports Complex  08:00 PM  1 B5 vs B4Shakopee U18 Girls C1 0 vs.Eclipse Selec - GU161
 751385  Blake Middle School  08:20 PM  1 C3 vs C5Eclipse Selec - GU18 1 vs.RYSA U18 C1011

Bracket - Thursday, June 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751384  Blake Middle School  06:30 PM  1 C2 vs C6Eclipse Selec - GU17 0 vs.Mankato GU18C1-Jones1

Bracket - Wednesday, July 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751418  MG Sports Dome  07:20 PM  26A B1 vs B3MapleBrook So - GU18 0 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU181

Bracket - Monday, July 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751451  Arlington Field  05:00 PM  2 A7 vs A6East Select GU18C1 4 vs.AYSA Cloquet - GU18C10
 751405  Bandimere  06:00 PM  03 B6 vs B1CC United - GU18 C1 0 vs.MapleBrook So - GU184
 751387  Blake Middle School  06:30 PM  1 C3 vs C2Eclipse Selec - GU18 0 vs.Eclipse Selec - GU176
 751432  National Sports Center  07:40 PM  P2 A3 vs A1FIRE SC 99 6 vs.BHK1999GC10
 751417  Blake Middle School  08:20 PM  1 B4 vs B2Eclipse Selec - GU16 8 vs.North Metro Soccer Assn - GU18 Schaffer1

Bracket - Tuesday, July 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 751433  Cloquet Hilltop Field  05:00 PM  2 A6 vs A2AYSA Cloquet - GU18C1 1 vs.Sporting St. Croix - 99 Girls0
 751437  Arlington Field  05:00 PM  002 A7 vs A3East Select GU18C1 0 vs.FIRE SC 990






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.