2017 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - B12 Classic 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://minnesotayouthsoccer-2017mysasummercompetitiveleague.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=F88C5446-E831-472B-86E7-1A6365137004&tournamentguid=92506580-06A5-4E59-99DB-467715448B39&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C D E F      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A5 : EPSC - BU12 - C1333333333330 10  28  4  29 
 A4 : CC United - BU12 C1030133033319 6  9  22  20 
 A1 : Prior Lake Soccer Club - 01 - BU12331011300315 4  1  27  17 
 A2 : MTA - Boys 2005 South000103330010 3  -4  28  18 
 A6 : Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-230013000007 2  -16  56  17 
 A3 : Shakopee U12 Boys C100030000306 2  -18  54  17 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B1 : BHK2005BC101333333033327 9  24  12  28 
 B3 : WBL U12B C1303333333327 9  23  9  28 
 B5 : Eau Claire Un - BU12100313000311 3  -7  38  13 
 B2 : BHK2005BC102100030303010 3  -9  36  17 
 B4 : North Suburban Soccer Assn - 01 - BU1211300000308 2  -10  36  13 
 B6 : EAG BU12 C1 - Willy00010030004 1  -21  51  10 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C5 : TSA12BC1 - Amusu133033333325 8  20  6  24 
 C4 : North Metro Soccer Assn - BU12 Meyer113330333323 7  17  12  22 
 C1 : Blaine 05B C1 EDT331333300322 7  17  20  25 
 C2 : Gitchi Gummi - BU12C100300033009 3  -12  32  17 
 C6 : CMYSA - BU12-C110300300007 2  -15  51  17 
 C3 : MapleBrook So - BU1210000000001 0  -27  91  8 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 D1 : LKV-BU12-C1-01330333331325 8  19  13  28 
 D3 : Owatonna Socc - BU12033333331325 8  20  18  27 
 D4 : Owatonna Socc - BU12033003333018 6  1  30  22 
 D7 : Mankato BU12C1-Quist310033030316 5  2  17  18 
 D5 : RYSA U12 C10100300003006 2  -14  41  18 
 D6 : Valley United - S17 - BU12C1 IGNITUS311000000 5 1  -13  37  13 
 D2 : New Prague Ar - BU12001003000 4 1  -15  36  16 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 E3 : Keliix-Intra - BU12333333130325 8  20  12  28 
 E2 : FUS12BC101 - Larson033031333322 7  16  19  24 
 E1 : ESC U12 Boys C1 Green303031133320 6  9  18  22 
 E5 : Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-1330301000010 3  -8  35  23 
 E4 : Minneapolis BU12 C10200030100037 2  -16  31  10 
 E6 : Tonka - Blue - Puspoki00000030003 1  -21  48  13 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- F 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 F5 : MTA - Boys 2005033333333327 9  17  22  28 
 F2 : FUS12BC101 - Day330133133323 7  16  8  22 
 F7 : Sporting St. Croix - 05 Academy Boys3 3313030 16 5  9  12  17 
 F4 : Minneapolis United BU12C101301300103314 4  -1  22  16 
 F6 : Tonka - Voeller0 013300007 2  -11  26  11 
 F3 : MapleBrook Soccer Assn - BU12000003030 6 2  -13  41  18 
 F1 : BU12 REV Academy Black00030000003 1  -17  34  14 

Bracket - Monday, April 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812055  TBD   --    --  F5 vs F7MTA - Boys 2005 1 vs.Sporting St. Croix - 05 Academy Boys5

Bracket - Sunday, April 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812024  TBD   --    --  F5 vs F6MTA - Boys 2005 6 vs.Tonka - Voeller1
 812025  TBD   --    --  F1 vs F2BU12 REV Academy Black 0 vs.FUS12BC101 - Day4

Bracket - Wednesday, April 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812026  Minnetonka Middle School  07:00 PM  2 F6 vs F7Tonka - Voeller   vs.Sporting St. Croix - 05 Academy Boys 

Bracket - Tuesday, May 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 758985  National Sports Center  05:15 PM  F2S C1 vs C2Blaine 05B C1 EDT 6 vs.Gitchi Gummi - BU12C12
 759046  Steve Michaud  05:15 PM  10 D1 vs D2LKV-BU12-C1-01 6 vs.New Prague Ar - BU121
 758954  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  7 A3 vs A6Shakopee U12 Boys C1 0 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-25
 758925  Lewis Park  06:00 PM  20A E1 vs E2ESC U12 Boys C1 Green 1 vs.FUS12BC101 - Larson0
 758924  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15B E3 vs E6Keliix-Intra - BU12 7 vs.Tonka - Blue - Puspoki1
 758956  McKnight Park  06:45 PM  18 A4 vs A5CC United - BU12 C1 1 vs.EPSC - BU12 - C15
 759016  Southpointe  07:00 PM  30 B4 vs B5North Suburban Soccer Assn - 01 - BU12 1 vs.Eau Claire Un - BU121
 759045  Watson  07:00 PM  3N D5 vs D6RYSA U12 C101 2 vs.Valley United - S17 - BU12C1 IGNITUS3
 758984  Weaver Lake Elementary  07:10 PM  27 C3 vs C6MapleBrook So - BU12 2 vs.CMYSA - BU12-C12
 759044  Owatonna Soccer Complex  07:15 PM  9 D4 vs D7Owatonna Socc - BU12 0 vs.Mankato BU12C1-Quist4
 758926  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15E E4 vs E5Minneapolis BU12 C102 1 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-13

Bracket - Wednesday, May 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812029  Hopkins West Jr. High  06:00 PM  25 F6 vs F2Tonka - Voeller 0 vs.FUS12BC101 - Day1
 812030  West St. Paul Dome  06:55 PM  2 F5 vs F3MTA - Boys 2005 9 vs.MapleBrook Soccer Assn - BU124
 812031  Quarry Point Park  07:00 PM  6B F1 vs F4BU12 REV Academy Black 1 vs.Minneapolis United BU12C1014

Bracket - Thursday, May 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 758986  Hawkridge  07:00 PM  5 C4 vs C5North Metro Soccer Assn - BU12 Meyer 0 vs.TSA12BC1 - Amusu0
 759014  Polar Lakes Park  07:20 PM  27 N B3 vs B6WBL U12B C1 10 vs.EAG BU12 C1 - Willy1

Bracket - Monday, May 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812053  West St. Paul Dome  05:40 PM  2 F5 vs F4MTA - Boys 2005 6 vs.Minneapolis United BU12C1010

Bracket - Tuesday, May 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 758988  National Sports Center  05:15 PM  D1N C1 vs C3Blaine 05B C1 EDT 10 vs.MapleBrook So - BU122
 759018  Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field  06:00 PM  1 B1 vs B3BHK2005BC101 4 vs.WBL U12B C11
 759047  Greenhaven Park Field  06:30 PM  B3 D6 vs D7Valley United - S17 - BU12C1 IGNITUS 3 vs.Mankato BU12C1-Quist3
 758957  Richfield Middle School  07:00 PM  1 A2 vs A4MTA - Boys 2005 South 1 vs.CC United - BU12 C12
 758959  Crestwood  07:05 PM  30 A5 vs A6EPSC - BU12 - C1 8 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-20
 758989  Zane Sports Park  07:10 PM  03 C5 vs C6TSA12BC1 - Amusu 11 vs.CMYSA - BU12-C10
 758927  Ridgemount Playfield  07:10 PM  01 E2 vs E4FUS12BC101 - Larson 4 vs.Minneapolis BU12 C1021
 758929  Orono Middle School  07:15 PM  13 E5 vs E6Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-1 3 vs.Tonka - Blue - Puspoki1
 758958  Ryan Park  07:20 PM  10 A1 vs A3Prior Lake Soccer Club - 01 - BU12 5 vs.Shakopee U12 Boys C10
 759017  Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field  07:20 PM  1 B2 vs B4BHK2005BC102 2 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU122
 759049  Owatonna Soccer Complex  07:20 PM  9 D3 vs D1Owatonna Socc - BU12 1 vs.LKV-BU12-C1-012
 758928  Lewis Park  07:30 PM  20A E1 vs E3ESC U12 Boys C1 Green 0 vs.Keliix-Intra - BU124

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812034  Quarry Point Park  05:30 PM  6A F1 vs F5BU12 REV Academy Black 1 vs.MTA - Boys 20053
 812032  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15E8 F4 vs F6Minneapolis United BU12C101 2 vs.Tonka - Voeller2

Bracket - Thursday, May 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812033  Lucy Winton Bell Athletic Fields  06:30 PM  8 F7 vs F3Sporting St. Croix - 05 Academy Boys 5 vs.MapleBrook Soccer Assn - BU124
 759048  Eagle View  06:40 PM  03 D2 vs D4New Prague Ar - BU12 3 vs.Owatonna Socc - BU124
 758975  Ryan Park  07:15 PM  10 A1 vs A4Prior Lake Soccer Club - 01 - BU12 2 vs.CC United - BU12 C11

Bracket - Sunday, May 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812049  Heritage Middle School  01:00 PM  1 F1 vs F3BU12 REV Academy Black 5 vs.MapleBrook Soccer Assn - BU120

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 759050  Greenhaven Park Field  07:15 PM  B3 D6 vs D2Valley United - S17 - BU12C1 IGNITUS 2 vs.New Prague Ar - BU122

Bracket - Tuesday, May 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 759052  Steve Michaud  05:15 PM  10 D1 vs D4LKV-BU12-C1-01 4 vs.Owatonna Socc - BU126
 758960  McKnight Park  06:00 PM  19 A4 vs A1CC United - BU12 C1 1 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - BU121
 758932  Orono Middle School  06:00 PM  13 E5 vs E3Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-1 2 vs.Keliix-Intra - BU126
 758931  Minnetonka Middle School  06:00 PM  3 E6 vs E2Tonka - Blue - Puspoki 2 vs.FUS12BC101 - Larson9
 759051  Watson  07:00 PM  3S D5 vs D3RYSA U12 C101 2 vs.Owatonna Socc - BU128
 758962  Crestwood  07:05 PM  31 A5 vs A3EPSC - BU12 - C1 9 vs.Shakopee U12 Boys C12
 758992  Zane Sports Park  07:20 PM  04 C5 vs C3TSA12BC1 - Amusu 13 vs.MapleBrook So - BU120
 758991  Selke  07:20 PM  13 C6 vs C2CMYSA - BU12-C1 3 vs.Gitchi Gummi - BU12C12
 758930  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15E8 E4 vs E1Minneapolis BU12 C102 1 vs.ESC U12 Boys C1 Green3

Bracket - Thursday, May 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 758990  Hawkridge  04:40 PM  4 C4 vs C1North Metro Soccer Assn - BU12 Meyer 1 vs.Blaine 05B C1 EDT1
 759015  Community Park - Falcon Heights  06:00 PM  1 B1 vs B2BHK2005BC101 6 vs.BHK2005BC1020
 759022  Eau Claire Soccer Park Field  07:00 PM  8 B5 vs B3Eau Claire Un - BU12 0 vs.WBL U12B C115
 759074  Watson  07:00 PM  3N D5 vs D4RYSA U12 C101 3 vs.Owatonna Socc - BU122
 759075  Owatonna Soccer Complex  07:30 PM  9 D3 vs D7Owatonna Socc - BU12 3 vs.Mankato BU12C1-Quist0

Bracket - Tuesday, May 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 758934  Ridgemount Playfield  05:50 PM  48 E2 vs E3FUS12BC101 - Larson 1 vs.Keliix-Intra - BU123
 758963  Ryan Park  06:00 PM  10 A1 vs A5Prior Lake Soccer Club - 01 - BU12 0 vs.EPSC - BU12 - C14
 758965  Orono Middle School  06:00 PM  12 A6 vs A4Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-2 2 vs.CC United - BU12 C17
 759024  Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field  06:00 PM  2 B2 vs B3BHK2005BC102 2 vs.WBL U12B C14
 758993  National Sports Center  06:45 PM  D1S C1 vs C5Blaine 05B C1 EDT 4 vs.TSA12BC1 - Amusu1
 759055  Steve Michaud  06:45 PM  11 D1 vs D5LKV-BU12-C1-01 7 vs.RYSA U12 C1010
 758964  Richfield Middle School  07:00 PM  1 A2 vs A3MTA - Boys 2005 South 2 vs.Shakopee U12 Boys C15
 758994  Jean Duluth Field  07:00 PM  3 C2 vs C3Gitchi Gummi - BU12C1 8 vs.MapleBrook So - BU120
 759054  The Reserve Park  07:00 PM  20 D7 vs D3Mankato BU12C1-Quist 1 vs.Owatonna Socc - BU124
 758995  Selke  07:20 PM  14 C6 vs C4CMYSA - BU12-C1 1 vs.North Metro Soccer Assn - BU12 Meyer7
 758935  Minnetonka Middle School  07:20 PM  3 E6 vs E4Tonka - Blue - Puspoki 1 vs.Minneapolis BU12 C1022
 758933  Lewis Park  07:30 PM  20B E1 vs E5ESC U12 Boys C1 Green 1 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-12

Bracket - Wednesday, May 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812038  Gleason Fields  07:40 PM  23B F3 vs F4MapleBrook Soccer Assn - BU12 1 vs.Minneapolis United BU12C1014
 812039  West St. Paul Dome  08:15 PM  2 F5 vs F2MTA - Boys 2005 5 vs.FUS12BC101 - Day4

Bracket - Thursday, May 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 759025  Lexington Diffley  05:15 PM  43 B6 vs B4EAG BU12 C1 - Willy 1 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU124
 759078  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  9 D3 vs D2Owatonna Socc - BU12 3 vs.New Prague Ar - BU120
 812040  Lucy Winton Bell Athletic Fields  06:30 PM  7 F7 vs F1Sporting St. Croix - 05 Academy Boys 5 vs.BU12 REV Academy Black1
 759077  Steve Michaud  06:45 PM  10 D1 vs D6LKV-BU12-C1-01 4 vs.Valley United - S17 - BU12C1 IGNITUS0
 758987  Jean Duluth Field  07:00 PM  2 C2 vs C4Gitchi Gummi - BU12C1 1 vs.North Metro Soccer Assn - BU12 Meyer4
 759076  Watson  07:00 PM  5N D5 vs D7RYSA U12 C101 2 vs.Mankato BU12C1-Quist3
 759037  Polar Lakes Park  07:20 PM  27 S B3 vs B5WBL U12B C1 5 vs.Eau Claire Un - BU120

Bracket - Tuesday, May 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 759027  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  40 S B3 vs B4WBL U12B C1 8 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU120
 758936  Ridgemount Playfield  06:00 PM  48 E2 vs E5FUS12BC101 - Larson 5 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-13
 758937  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15B E3 vs E4Keliix-Intra - BU12 6 vs.Minneapolis BU12 C1020
 759058  Eagle View  06:30 PM  02 D2 vs D3New Prague Ar - BU12 3 vs.Owatonna Socc - BU126
 758966  Richfield Middle School  07:00 PM  1 A2 vs A5MTA - Boys 2005 South 0 vs.EPSC - BU12 - C15
 759028  Lexington Diffley  07:00 PM  41 B6 vs B1EAG BU12 C1 - Willy 1 vs.BHK2005BC1016
 759011  Zane Sports Park  07:00 PM  03 C5 vs C2TSA12BC1 - Amusu 3 vs.Gitchi Gummi - BU12C10
 759056  The Reserve Park  07:00 PM  20 D7 vs D5Mankato BU12C1-Quist 3 vs.RYSA U12 C1010
 758967  17th Avenue Sports Complex  07:15 PM  7 A3 vs A4Shakopee U12 Boys C1 2 vs.CC United - BU12 C15
 758968  Orono Middle School  07:20 PM  13 A6 vs A1Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-2 4 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - BU124
 759057  Greenhaven Park Field  07:20 PM  B3 D6 vs D1Valley United - S17 - BU12C1 IGNITUS 1 vs.LKV-BU12-C1-017
 758938  Minnetonka Middle School  07:20 PM  2 E6 vs E1Tonka - Blue - Puspoki 1 vs.ESC U12 Boys C1 Green4
 759026  Community Park - Falcon Heights  07:30 PM  1 B2 vs B5BHK2005BC102 1 vs.Eau Claire Un - BU125
 758997  Gleason Fields  07:30 PM  22 C3 vs C4MapleBrook So - BU12 0 vs.North Metro Soccer Assn - BU12 Meyer13
 758998  Selke  07:30 PM  13 C6 vs C1CMYSA - BU12-C1 2 vs.Blaine 05B C1 EDT5

Bracket - Wednesday, May 31, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812041  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15B F4 vs F5Minneapolis United BU12C101 1 vs.MTA - Boys 20053
 812036  Hopkins West Jr. High  06:00 PM  26 F6 vs F1Tonka - Voeller 4 vs.BU12 REV Academy Black3

Bracket - Thursday, June 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 759020  Southpointe  06:00 PM  30 B4 vs B1North Suburban Soccer Assn - 01 - BU12 0 vs.BHK2005BC1013
 812043  Wayzata Central  07:10 PM  10 F2 vs F7FUS12BC101 - Day 0 vs.Sporting St. Croix - 05 Academy Boys0
 758977  17th Avenue Sports Complex  07:20 PM  7 A3 vs A5Shakopee U12 Boys C1 0 vs.EPSC - BU12 - C16

Bracket - Sunday, June 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 759019  Eau Claire Soccer Park Field  03:00 PM  9A B5 vs B6Eau Claire Un - BU12 1 vs.EAG BU12 C1 - Willy1
 812056  Harmon Park  04:00 PM  1 F1 vs F6BU12 REV Academy Black 0 vs.Tonka - Voeller1

Bracket - Monday, June 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 759021  Lexington Diffley  07:15 PM  43 B6 vs B2EAG BU12 C1 - Willy 3 vs.BHK2005BC1024

Bracket - Tuesday, June 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 759030  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  06:00 PM  B1 B2 vs B1BHK2005BC102 1 vs.BHK2005BC1016
 759031  Eau Claire Soccer Park Field  06:00 PM  8 B5 vs B4Eau Claire Un - BU12 2 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU121
 759059  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  9 D3 vs D4Owatonna Socc - BU12 4 vs.Owatonna Socc - BU122
 758941  Orono Middle School  06:00 PM  12 E5 vs E4Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-1 1 vs.Minneapolis BU12 C1021
 758939  Hopkins West Jr. High  06:00 PM  25 E6 vs E3Tonka - Blue - Puspoki 0 vs.Keliix-Intra - BU126
 758970  Richfield Middle School  07:00 PM  1 A2 vs A1MTA - Boys 2005 South 2 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - BU122
 759000  Jean Duluth Field  07:00 PM  2 C2 vs C1Gitchi Gummi - BU12C1 1 vs.Blaine 05B C1 EDT4
 759060  Watson  07:00 PM  5S D5 vs D2RYSA U12 C101 1 vs.New Prague Ar - BU123
 759061  Caswell North Complex  07:00 PM  05 D7 vs D1Mankato BU12C1-Quist 0 vs.LKV-BU12-C1-012
 758971  Crestwood  07:20 PM  31 A5 vs A4EPSC - BU12 - C1 5 vs.CC United - BU12 C10
 758969  Orono Middle School  07:20 PM  12 A6 vs A3Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-2 5 vs.Shakopee U12 Boys C14
 759001  Zane Sports Park  07:20 PM  05 C5 vs C4TSA12BC1 - Amusu 2 vs.North Metro Soccer Assn - BU12 Meyer0
 758940  Ridgemount Playfield  07:20 PM  01 E2 vs E1FUS12BC101 - Larson 2 vs.ESC U12 Boys C1 Green2
 758999  Selke  07:30 PM  14 C6 vs C3CMYSA - BU12-C1 9 vs.MapleBrook So - BU120

Bracket - Wednesday, June 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812046  Ridgemount Playfield  07:10 PM  48 F2 vs F1FUS12BC101 - Day 4 vs.BU12 REV Academy Black0
 812045  Minnetonka Middle School  07:20 PM  3 F6 vs F5Tonka - Voeller 1 vs.MTA - Boys 20054

Bracket - Thursday, June 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812037  Ridgemount Playfield  06:00 PM  01 F2 vs F3FUS12BC101 - Day 4 vs.MapleBrook Soccer Assn - BU121
 759023  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  06:10 PM  B1 B1 vs B5BHK2005BC101 5 vs.Eau Claire Un - BU122
 812044  Lucy Winton Bell Athletic Fields  07:00 PM  6 F7 vs F4Sporting St. Croix - 05 Academy Boys 3 vs.Minneapolis United BU12C1010
 759029  Lexington Diffley  07:15 PM  40 B6 vs B3EAG BU12 C1 - Willy 0 vs.WBL U12B C19
 759066  Greenhaven Park Field  07:20 PM  B3 D6 vs D5Valley United - S17 - BU12C1 IGNITUS 2 vs.RYSA U12 C1014

Bracket - Tuesday, June 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 759064  Eagle View  05:30 PM  01 D2 vs D7New Prague Ar - BU12 1 vs.Mankato BU12C1-Quist4
 812035  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:30 PM  1 F7 vs F5Sporting St. Croix - 05 Academy Boys 2 vs.MTA - Boys 20053
 758972  McKnight Park  06:00 PM  18 A4 vs A2CC United - BU12 C1 4 vs.MTA - Boys 2005 South0
 758974  Orono Middle School  06:00 PM  12 A6 vs A5Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-2 0 vs.EPSC - BU12 - C18
 759062  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  9 D4 vs D5Owatonna Socc - BU12 3 vs.RYSA U12 C1012
 758943  DeLaSalle High School  06:00 PM  1 E3 vs E1Keliix-Intra - BU12 3 vs.ESC U12 Boys C1 Green3
 758942  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15E8 E4 vs E2Minneapolis BU12 C102 1 vs.FUS12BC101 - Larson3
 812027  Ridgemount Playfield  06:00 PM  48 F2 vs F4FUS12BC101 - Day 1 vs.Minneapolis United BU12C1011
 759003  Gleason Fields  06:10 PM  22 C3 vs C1MapleBrook So - BU12 2 vs.Blaine 05B C1 EDT10
 759034  Lexington Diffley  07:15 PM  40 B6 vs B5EAG BU12 C1 - Willy 2 vs.Eau Claire Un - BU121
 758973  17th Avenue Sports Complex  07:20 PM  7 A3 vs A1Shakopee U12 Boys C1 2 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - BU127
 759032  Southpointe  07:20 PM  30 B4 vs B2North Suburban Soccer Assn - 01 - BU12 1 vs.BHK2005BC1025
 759063  Greenhaven Park Field  07:20 PM  B3 D6 vs D3Valley United - S17 - BU12C1 IGNITUS 1 vs.Owatonna Socc - BU122
 758944  North Lotus Park  07:20 PM  1 E6 vs E5Tonka - Blue - Puspoki 3 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-12
 759004  Selke  07:30 PM  13 C6 vs C5CMYSA - BU12-C1 0 vs.TSA12BC1 - Amusu7

Bracket - Wednesday, June 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812028  Gleason Fields  06:20 PM  23B F3 vs F1MapleBrook Soccer Assn - BU12 6 vs.BU12 REV Academy Black3
 812048  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15E8 F4 vs F2Minneapolis United BU12C101 0 vs.FUS12BC101 - Day2

Bracket - Thursday, June 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 758955  Ryan Park  06:00 PM  10 A1 vs A2Prior Lake Soccer Club - 01 - BU12 0 vs.MTA - Boys 2005 South4
 812047  Lucy Winton Bell Athletic Fields  07:00 PM  7 F7 vs F6Sporting St. Croix - 05 Academy Boys 2 vs.Tonka - Voeller0
 759033  Polar Lakes Park  07:20 PM  27 N B3 vs B1WBL U12B C1 6 vs.BHK2005BC1011
 759053  Owatonna Soccer Complex  07:30 PM  8 D4 vs D6Owatonna Socc - BU12 11 vs.Valley United - S17 - BU12C1 IGNITUS1

Bracket - Tuesday, June 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 758946  Ridgemount Playfield  05:50 PM  01 E2 vs E6FUS12BC101 - Larson 5 vs.Tonka - Blue - Puspoki2
 759035  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  06:00 PM  B1 B1 vs B4BHK2005BC101 8 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU121
 758945  Lewis Park  06:00 PM  20A E1 vs E4ESC U12 Boys C1 Green 6 vs.Minneapolis BU12 C1021
 758947  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15B E3 vs E5Keliix-Intra - BU12 7 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-11
 759007  Weaver Lake Elementary  06:10 PM  27 C3 vs C5MapleBrook So - BU12 1 vs.TSA12BC1 - Amusu11
 759067  Eagle View  06:30 PM  03 D2 vs D1New Prague Ar - BU12 0 vs.LKV-BU12-C1-016
 758976  Richfield Middle School  07:00 PM  1 A2 vs A6MTA - Boys 2005 South 3 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-21
 759005  National Sports Center  07:00 PM  D1S C1 vs C4Blaine 05B C1 EDT 2 vs.North Metro Soccer Assn - BU12 Meyer3
 759006  Jean Duluth Field  07:00 PM  3 C2 vs C6Gitchi Gummi - BU12C1 3 vs.CMYSA - BU12-C12
 759065  Caswell North Complex  07:00 PM  06 D7 vs D4Mankato BU12C1-Quist 0 vs.Owatonna Socc - BU122

Bracket - Wednesday, June 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812051  Weaver Lake Elementary  07:30 PM  27 F3 vs F5MapleBrook Soccer Assn - BU12 3 vs.MTA - Boys 20055

Bracket - Thursday, June 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 758961  Orono Middle School  07:20 PM  13 A6 vs A2Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-2 2 vs.MTA - Boys 2005 South7
 812052  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15E8 F4 vs F1Minneapolis United BU12C101 3 vs.BU12 REV Academy Black2

Bracket - Sunday, June 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812042  Minnetonka Middle School  04:30 PM  3 F6 vs F3Tonka - Voeller 3 vs.MapleBrook Soccer Assn - BU124

Bracket - Tuesday, June 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 759070  Steve Michaud  05:15 PM  11 D1 vs D3LKV-BU12-C1-01 3 vs.Owatonna Socc - BU123
 758979  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  7 A3 vs A2Shakopee U12 Boys C1 5 vs.MTA - Boys 2005 South4
 758980  McKnight Park  06:00 PM  19 A4 vs A6CC United - BU12 C1 9 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-22
 759069  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  9 D4 vs D2Owatonna Socc - BU12 4 vs.New Prague Ar - BU123
 759068  Caswell North Complex  07:15 PM  06 D7 vs D6Mankato BU12C1-Quist 2 vs.Valley United - S17 - BU12C1 IGNITUS0
 758978  Crestwood  07:20 PM  30 A5 vs A1EPSC - BU12 - C1 8 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - BU120
 759040  Southpointe  07:20 PM  30 B4 vs B6North Suburban Soccer Assn - 01 - BU12 5 vs.EAG BU12 C1 - Willy0
 759009  Gleason Fields  07:20 PM  22 C3 vs C2MapleBrook So - BU12 1 vs.Gitchi Gummi - BU12C14
 758948  Orono Middle School  07:20 PM  12 E5 vs E1Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-1 3 vs.ESC U12 Boys C1 Green4
 759010  Hawkridge  07:30 PM  5 C4 vs C6North Metro Soccer Assn - BU12 Meyer 9 vs.CMYSA - BU12-C13
 759008  Noble Sports Park  07:30 PM  03 C5 vs C1TSA12BC1 - Amusu 5 vs.Blaine 05B C1 EDT1
 758949  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15B E3 vs E2Keliix-Intra - BU12 1 vs.FUS12BC101 - Larson4

Bracket - Thursday, June 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 758983  Ryan Park  06:00 PM  10 A1 vs A6Prior Lake Soccer Club - 01 - BU12 6 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-21
 759039  Polar Lakes Park  06:00 PM  27 N B3 vs B2WBL U12B C1 4 vs.BHK2005BC1020
 759038  Eau Claire Soccer Park Field  06:00 PM  9A B5 vs B1Eau Claire Un - BU12 0 vs.BHK2005BC1015
 759002  Hawkridge  06:00 PM  4 C4 vs C2North Metro Soccer Assn - BU12 Meyer 5 vs.Gitchi Gummi - BU12C12
 759073  Owatonna Soccer Complex  07:20 PM  8 D4 vs D1Owatonna Socc - BU12 1 vs.LKV-BU12-C1-016

Bracket - Friday, June 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812023  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15F F4 vs F7Minneapolis United BU12C101 3 vs.Sporting St. Croix - 05 Academy Boys1

Bracket - Friday, July 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812057  Gleason Fields  07:30 PM  23B F3 vs F2MapleBrook Soccer Assn - BU12 1 vs.FUS12BC101 - Day3

Bracket - Sunday, July 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 759036  Falcon Heights Community Park  11:30 AM  60 B2 vs B6BHK2005BC102 5 vs.EAG BU12 C1 - Willy1
 812054  Gleason Fields  04:00 PM  23B F3 vs F7MapleBrook Soccer Assn - BU12   vs.Sporting St. Croix - 05 Academy Boys 
 812050  Oakwood Playfield  05:30 PM  03 F2 vs F6FUS12BC101 - Day 4 vs.Tonka - Voeller0

Bracket - Tuesday, July 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 759013  National Sports Center  05:30 PM  D1N C1 vs C6Blaine 05B C1 EDT 5 vs.CMYSA - BU12-C11
 759042  Southpointe  06:00 PM  30 B4 vs B3North Suburban Soccer Assn - 01 - BU12 1 vs.WBL U12B C16
 759041  Eau Claire Soccer Park Field  06:00 PM  9A B5 vs B2Eau Claire Un - BU12 4 vs.BHK2005BC1022
 759012  Hawkridge  06:00 PM  5 C4 vs C3North Metro Soccer Assn - BU12 Meyer 11 vs.MapleBrook So - BU120
 759072  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  9 D3 vs D5Owatonna Socc - BU12 7 vs.RYSA U12 C1014
 758953  Lewis Park  06:00 PM  20B E1 vs E6ESC U12 Boys C1 Green 8 vs.Tonka - Blue - Puspoki1
 758952  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15E8 E4 vs E3Minneapolis BU12 C102 0 vs.Keliix-Intra - BU123
 758951  Orono Middle School  06:00 PM  13 E5 vs E2Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU12-1 3 vs.FUS12BC101 - Larson6
 759071  Eagle View  06:30 PM  02 D2 vs D6New Prague Ar - BU12   vs.Valley United - S17 - BU12C1 IGNITUS 
 758996  Arlington Field  07:00 PM  2 C2 vs C5Gitchi Gummi - BU12C1 0 vs.TSA12BC1 - Amusu4
 758982  McKnight Park  07:20 PM  18 A4 vs A3CC United - BU12 C1 6 vs.Shakopee U12 Boys C12
 758981  Crestwood  07:20 PM  31 A5 vs A2EPSC - BU12 - C1 2 vs.MTA - Boys 2005 South1
 759043  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  07:20 PM  B1 B1 vs B6BHK2005BC101 6 vs.EAG BU12 C1 - Willy0

Bracket - Wednesday, July 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 758950  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15B E4 vs E6Minneapolis BU12 C102 2 vs.Tonka - Blue - Puspoki1






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.