2017 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - G11 Classic 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://minnesotayouthsoccer-2017mysasummercompetitiveleague.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=D9DCE469-716F-41EE-A426-ADC8ED399EED&tournamentguid=92506580-06A5-4E59-99DB-467715448B39&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C D E F G H      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A4 : WBL U11G C2 01333333333330 10  28  7  29 
 A3 : Hastings Futb - GU11330333333024 8  15  15  25 
 A1 : GU11 RVE Black303330030015 5  1  17  14 
 A2 : U11 Girls C2 - Henry00 00003306 2  -12  31  13 
 A6 : River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU1101 000 0034 1  -15  30  8 
 A5 : Woodbury Socc - GU11 2006GC201 Black010030 0004 1  -17  32  9 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B6 : New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU11033333033324 8  18  8  24 
 B5 : Eau Claire Un - GU11333303303324 8  15  13  22 
 B3 : WBL U11G C2 02003333303018 6  -2  12  9 
 B2 : Sporting St. Croix - 06 Select Girls303030010313 4  1  27  21 
 B1 : Mahtomedi Soccer Assn - 01 - GU1110000001305 1  -17  39  11 
 B4 : Woodbury Socc - GU11 2006GC202 Gold00100030004 1  -15  30  8 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C2 : LKV-GU11-C2-01033333330324 8  17  16  26 
 C1 : South St. Paul - GU11 Ebert331330033322 7  15  16  25 
 C4 : Owatonna Socc - GU11013333030319 6  4  26  24 
 C6 : Valley United - S17 - GU11C2 SAMBA130001303011 3  0  25  21 
 C3 : EAG GU11 C2 - Costa100001333011 3  -6  32  21 
 C5 : GU11 RVS Black00000000000 0  -30  63  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 D1 : Blaine 06G C2 Blue330313333325 8  18  12  26 
 D5 : Roy Rebels GU11303333330324 8  19  16  29 
 D4 : North Metro Soccer Assn - 01 - GU11 Mau333130103320 6  9  18  23 
 D2 : Lakes United - GU1101000313109 2  -7  22  14 
 D3 : Northern Lights Soccer Club - 01 - GU1131030000108 2  -11  41  17 
 D6 : Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU1100000000000 0  -28  52  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 E6 : Wright County Soccer - 01 - GU11333333133328 9  23  8  27 
 E1 : Blaine 06G C2 White033303330 18 6  9  15  21 
 E2 : MapleBrook So - GU11313103103318 5  8  13  17 
 E5 : STMA - Coy000130330 10 3  -6  24  15 
 E3 : CMYSA - GU1100030000036 2  -16  41  14 
 E4 : FUS11GC20231000000004 1  -18  31  12 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- F 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 F6 : Shakopee U11 Girls C2- Lutz333333333330 10  26  11  29 
 F5 : RYSA U11 C201100331033115 4  0  19  18 
 F4 : GU11 Academy Green130313300014 4  -3  25  20 
 F1 : LKV-GU11-C2-02003030033113 4  -4  32  19 
 F3 : Prior Lake Soccer Club - 01 - GU11033000003312 4  -2  25  20 
 F2 : Bloomington U11C2 Girls30000000003 1  -17  33  12 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- G 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 G2 : CC United - GU11 C2303333330324 8  14  16  24 
 G4 : ESC U11 Girls C2 Black333333030021 7  11  16  23 
 G3 : EPSC - GU11 - C2030031333319 6  7  18  20 
 G6 : Waconia Socce - GU11300301303316 5  4  20  22 
 G5 : Minneapolis GU11 C20103300000309 3  -9  21  11 
 G1 : Owatonna Socc - GU1100000000000 0  -27  56  7 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- H 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 H2 : FUS11GC201333303333327 9  20  16  28 
 H5 : Tonka - White - Rausch333103330322 7  13  12  22 
 H7 : Waconia Socce - GU11330333003018 6  6  18  20 
 H3 : Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU11300010333316 5  5  18  20 
 H4 : PVU - Mcmanus - GU11033033003015 5  -3  30  19 
 H6 : Mankato GU11C2-Dockham00303000006 2  -16  45  17 
 H1 : Shakopee U11 Girls C2 -Chase00000000000 0  -25  70  13 

Bracket - Wednesday, May 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765764  National Sports Center  05:15 PM  D1N D1 vs D2Blaine 06G C2 Blue 3 vs.Lakes United - GU110
 765733  Hastings Vets Athletic Complex  05:30 PM  09 A3 vs A6Hastings Futb - GU11 4 vs.River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU111
 765763  Sunny Acres  05:30 PM  1 D3 vs D6Northern Lights Soccer Club - 01 - GU11 4 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU111
 765913  Crestwood  05:45 PM  30 G3 vs G6EPSC - GU11 - C2 0 vs.Waconia Socce - GU113
 765945  17th Avenue Sports Complex  05:45 PM  7 H1 vs H2Shakopee U11 Girls C2 -Chase 0 vs.FUS11GC20119
 765853  Selke  05:50 PM  14 E3 vs E6CMYSA - GU11 0 vs.Wright County Soccer - 01 - GU115
 765734  Harmon Park  06:00 PM  1 A1 vs A2GU11 RVE Black 4 vs.U11 Girls C2 - Henry1
 765735  Polar Lakes Park  06:00 PM  27 N A4 vs A5WBL U11G C2 01 6 vs.Woodbury Socc - GU11 2006GC201 Black1
 765884  SSP Roosevelt  06:00 PM  3 C1 vs C2South St. Paul - GU11 Ebert 2 vs.LKV-GU11-C2-011
 765793  The Ponds  06:00 PM  03 F3 vs F6Prior Lake Soccer Club - 01 - GU11 3 vs.Shakopee U11 Girls C2- Lutz6
 765915  Lewis Park  06:00 PM  20B G4 vs G5ESC U11 Girls C2 Black 1 vs.Minneapolis GU11 C2010
 765883  Lexington Diffley  06:45 PM  40 C3 vs C6EAG GU11 C2 - Costa 4 vs.Valley United - S17 - GU11C2 SAMBA4
 765854  National Sports Center  06:45 PM  D1N E1 vs E2Blaine 06G C2 White 0 vs.MapleBrook So - GU111
 765795  Quarry Point Park  07:00 PM  6A F4 vs F5GU11 Academy Green 1 vs.RYSA U11 C2011
 765944  Minnetonka Middle School  07:00 PM  2 H5 vs H6Tonka - White - Rausch 3 vs.Mankato GU11C2-Dockham1
 765825  HealthEast Sports Center  07:15 PM  02A B4 vs B5Woodbury Socc - GU11 2006GC202 Gold 1 vs.Eau Claire Un - GU113
 765914  Owatonna Soccer Complex  07:20 PM  8 G1 vs G2Owatonna Socc - GU11 1 vs.CC United - GU11 C29

Bracket - Thursday, May 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765794  Steve Michaud  05:15 PM  10 F1 vs F2LKV-GU11-C2-02 2 vs.Bloomington U11C2 Girls3

Bracket - Monday, May 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765773  Roger Johnson Memorial Park  06:00 PM  36 D2 vs D3Lakes United - GU11 1 vs.Northern Lights Soccer Club - 01 - GU111
 765855  Ridgemount Playfield  06:00 PM  48 E4 vs E5FUS11GC202 2 vs.STMA - Coy1

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765767  National Sports Center  05:15 PM  D1N D1 vs D3Blaine 06G C2 Blue 6 vs.Northern Lights Soccer Club - 01 - GU112
 765797  Steve Michaud  05:15 PM  11 F1 vs F3LKV-GU11-C2-02 0 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU111
 765888  Quarry Point Park  05:30 PM  6B C5 vs C6GU11 RVS Black 1 vs.Valley United - S17 - GU11C2 SAMBA6
 765796  Lincoln Field  05:30 PM  06 F2 vs F4Bloomington U11C2 Girls 0 vs.GU11 Academy Green4
 765947  Ridgemount Playfield  05:50 PM  48 H2 vs H4FUS11GC201 5 vs.PVU - Mcmanus - GU111
 765828  Eau Claire Soccer Park Field  06:00 PM  8 B5 vs B6Eau Claire Un - GU11 2 vs.New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU111
 765858  Townelakes  06:00 PM  1 E5 vs E6STMA - Coy 1 vs.Wright County Soccer - 01 - GU113
 765917  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  8 G1 vs G3Owatonna Socc - GU11 1 vs.EPSC - GU11 - C211
 765826  Lucy Winton Bell Athletic Fields  06:30 PM  8 B2 vs B4Sporting St. Croix - 06 Select Girls 3 vs.Woodbury Socc - GU11 2006GC202 Gold0
 765946  The Reserve Park  06:30 PM  20 H6 vs H7Mankato GU11C2-Dockham 1 vs.Waconia Socce - GU115
 765886  Steve Michaud  06:45 PM  10 C2 vs C4LKV-GU11-C2-01 4 vs.Owatonna Socc - GU111
 765857  National Sports Center  06:45 PM  D1N E1 vs E3Blaine 06G C2 White 3 vs.CMYSA - GU110
 765916  McKnight Park  06:45 PM  18 G2 vs G4CC United - GU11 C2 1 vs.ESC U11 Girls C2 Black6
 765737  Harmon Park  07:00 PM  1 A1 vs A3GU11 RVE Black 1 vs.Hastings Futb - GU112
 765736  Kingston Field  07:00 PM  06 A2 vs A4U11 Girls C2 - Henry 0 vs.WBL U11G C2 013
 765887  SSP Roosevelt  07:00 PM  3 C1 vs C3South St. Paul - GU11 Ebert 6 vs.EAG GU11 C2 - Costa2
 765766  Ki-Chi-Saga Park  07:00 PM  4 D2 vs D4Lakes United - GU11 1 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU11 Mau2
 765798  Watson  07:00 PM  3S F5 vs F6RYSA U11 C201 2 vs.Shakopee U11 Girls C2- Lutz3
 765738  HealthEast Sports Center  07:15 PM  02B A5 vs A6Woodbury Socc - GU11 2006GC201 Black 2 vs.River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU112
 765768  Clyde Andrews  07:20 PM  03 D5 vs D6Roy Rebels GU11 3 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU111
 765918  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15B8 G5 vs G6Minneapolis GU11 C201 2 vs.Waconia Socce - GU111
 765948  Orono Middle School  07:30 PM  12 H3 vs H1Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU11 7 vs.Shakopee U11 Girls C2 -Chase0

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765746  Hastings Vets Athletic Complex  06:00 PM  08 A3 vs A4Hastings Futb - GU11 1 vs.WBL U11G C2 015
 765889  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  9 C4 vs C1Owatonna Socc - GU11 5 vs.South St. Paul - GU11 Ebert5
 765856  Weaver Lake Elementary  06:00 PM  27 E2 vs E4MapleBrook So - GU11 2 vs.FUS11GC2022
 765976  17th Avenue Sports Complex  07:10 PM  7 H1 vs H6Shakopee U11 Girls C2 -Chase 1 vs.Mankato GU11C2-Dockham7
 765829  HealthEast Sports Center  07:15 PM  02B B4 vs B1Woodbury Socc - GU11 2006GC202 Gold 2 vs.Mahtomedi Soccer Assn - 01 - GU112
 765977  Orono Middle School  07:20 PM  13 H3 vs H2Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU11 3 vs.FUS11GC2014

Bracket - Wednesday, May 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765740  Golfview  07:30 PM  3 A6 vs A2River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU11   vs.U11 Girls C2 - Henry 
 765919  Lewis Park  07:30 PM  20B G4 vs G1ESC U11 Girls C2 Black 2 vs.Owatonna Socc - GU111

Bracket - Monday, May 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765953  Waconia High School  07:30 AM  1 H7 vs H3Waconia Socce - GU11 2 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU111
 765830  Press Fields  06:00 PM  3 B6 vs B2New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU11 8 vs.Sporting St. Croix - 06 Select Girls1
 765765  Hawkridge  06:00 PM  5 D4 vs D5North Metro Soccer Assn - 01 - GU11 Mau 5 vs.Roy Rebels GU114
 765778  Otsego Soccer Complex  06:00 PM  62 D6 vs D3Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU11 1 vs.Northern Lights Soccer Club - 01 - GU116
 765894  Greenhaven Park Field  07:20 PM  B3 C6 vs C4Valley United - S17 - GU11C2 SAMBA 2 vs.Owatonna Socc - GU113
 765922  Owatonna Soccer Complex  07:20 PM  9 G1 vs G5Owatonna Socc - GU11 0 vs.Minneapolis GU11 C2014

Bracket - Tuesday, May 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765896  Lexington Diffley  07:00 PM  42 C3 vs C4EAG GU11 C2 - Costa 1 vs.Owatonna Socc - GU112

Bracket - Wednesday, May 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765833  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:00 PM  7 B2 vs B3Sporting St. Croix - 06 Select Girls 4 vs.WBL U11G C2 020
 765893  Steve Michaud  05:15 PM  11 C2 vs C3LKV-GU11-C2-01 5 vs.EAG GU11 C2 - Costa2
 765802  Steve Michaud  05:15 PM  10 F1 vs F5LKV-GU11-C2-02 5 vs.RYSA U11 C2014
 765743  Kingston Field  05:30 PM  06 A2 vs A3U11 Girls C2 - Henry 1 vs.Hastings Futb - GU116
 765923  McKnight Park  05:30 PM  19 G2 vs G3CC United - GU11 C2 6 vs.EPSC - GU11 - C21
 765804  17th Avenue Sports Complex  05:55 PM  3 F6 vs F4Shakopee U11 Girls C2- Lutz 4 vs.GU11 Academy Green1
 765742  Harmon Park  06:00 PM  1 A1 vs A5GU11 RVE Black 1 vs.Woodbury Socc - GU11 2006GC201 Black0
 765774  Otsego Soccer Complex  06:00 PM  62 D6 vs D4Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU11 0 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU11 Mau8
 765864  WRC-Bentfield  06:00 PM  WRC5 E6 vs E4Wright County Soccer - 01 - GU11 3 vs.FUS11GC2020
 765863  Weaver Lake Elementary  06:10 PM  27 E2 vs E3MapleBrook So - GU11 5 vs.CMYSA - GU110
 765952  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  27 H4 vs H6PVU - Mcmanus - GU11 5 vs.Mankato GU11C2-Dockham2
 765772  National Sports Center  06:45 PM  F2S D1 vs D5Blaine 06G C2 Blue 1 vs.Roy Rebels GU116
 765862  National Sports Center  06:45 PM  D1S E1 vs E5Blaine 06G C2 White 3 vs.STMA - Coy1
 765892  SSP Roosevelt  07:00 PM  3 C1 vs C5South St. Paul - GU11 Ebert 10 vs.GU11 RVS Black0
 765803  Lincoln Field  07:00 PM  06 F2 vs F3Bloomington U11C2 Girls 0 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU114
 765834  Press Fields  07:15 PM  3 B6 vs B4New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU11 9 vs.Woodbury Socc - GU11 2006GC202 Gold0
 765954  17th Avenue Sports Complex  07:20 PM  3 H1 vs H5Shakopee U11 Girls C2 -Chase 0 vs.Tonka - White - Rausch5
 765744  Golfview  07:30 PM  4 A6 vs A4River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU11 1 vs.WBL U11G C2 017
 765924  Waconia High School  07:30 PM  1 G6 vs G4Waconia Socce - GU11 2 vs.ESC U11 Girls C2 Black5

Bracket - Thursday, May 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765859  Ridgemount Playfield  05:50 PM  48 E4 vs E1FUS11GC202 1 vs.Blaine 06G C2 White4
 765823  Polar Lakes Park  06:00 PM  27 S B3 vs B6WBL U11G C2 02 0 vs.New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU112

Bracket - Tuesday, May 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765741  HealthEast Sports Center  05:30 PM  02B A5 vs A3Woodbury Socc - GU11 2006GC201 Black 2 vs.Hastings Futb - GU115
 765837  Press Fields  06:00 PM  3 B6 vs B1New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU11 8 vs.Mahtomedi Soccer Assn - 01 - GU111
 765771  Clyde Andrews  07:20 PM  03 D5 vs D3Roy Rebels GU11 9 vs.Northern Lights Soccer Club - 01 - GU111
 765955  Waconia High School  07:30 PM  1 H7 vs H5Waconia Socce - GU11 1 vs.Tonka - White - Rausch2

Bracket - Wednesday, May 31, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765745  Kingston Field  05:30 PM  07 A2 vs A5U11 Girls C2 - Henry 2 vs.Woodbury Socc - GU11 2006GC201 Black3
 765805  Lincoln Field  05:30 PM  06 F2 vs F5Bloomington U11C2 Girls 1 vs.RYSA U11 C2012
 765926  Crestwood  05:45 PM  30 G3 vs G4EPSC - GU11 - C2 2 vs.ESC U11 Girls C2 Black3
 765777  Otsego Soccer Complex  06:00 PM  61 D6 vs D1Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU11 0 vs.Blaine 06G C2 Blue7
 765867  WRC-Bentfield  06:00 PM  WRC5 E6 vs E1Wright County Soccer - 01 - GU11 4 vs.Blaine 06G C2 White3
 765806  The Ponds  06:00 PM  03 F3 vs F4Prior Lake Soccer Club - 01 - GU11 2 vs.GU11 Academy Green3
 765927  Waconia High School  06:00 PM  1 G6 vs G1Waconia Socce - GU11 3 vs.Owatonna Socc - GU110
 765957  Ridgemount Playfield  06:00 PM  01 H2 vs H3FUS11GC201 4 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU110
 765866  Selke  06:10 PM  14 E3 vs E4CMYSA - GU11 4 vs.FUS11GC2022
 765835  Lucy Winton Bell Athletic Fields  06:30 PM  7 B2 vs B5Sporting St. Croix - 06 Select Girls 4 vs.Eau Claire Un - GU117
 765895  Steve Michaud  06:45 PM  11 C2 vs C5LKV-GU11-C2-01 12 vs.GU11 RVS Black0
 765956  The Reserve Park  07:00 PM  20 H6 vs H1Mankato GU11C2-Dockham 6 vs.Shakopee U11 Girls C2 -Chase4
 765897  Greenhaven Park Field  07:20 PM  B3 C6 vs C1Valley United - S17 - GU11C2 SAMBA 0 vs.South St. Paul - GU11 Ebert4
 765865  Gleason Fields  07:20 PM  23B E2 vs E5MapleBrook So - GU11 1 vs.STMA - Coy1
 765747  Golfview  07:30 PM  4 A6 vs A1River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU11 1 vs.GU11 RVE Black3
 765775  Roger Johnson Memorial Park  07:30 PM  36 D2 vs D5Lakes United - GU11 1 vs.Roy Rebels GU115
 765807  17th Avenue Sports Complex  07:30 PM  7 F6 vs F1Shakopee U11 Girls C2- Lutz 4 vs.LKV-GU11-C2-021

Bracket - Thursday, June 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765800  17th Avenue Sports Complex  05:30 PM  7 F6 vs F2Shakopee U11 Girls C2- Lutz 5 vs.Bloomington U11C2 Girls0
 765769  Hawkridge  06:00 PM  4 D4 vs D1North Metro Soccer Assn - 01 - GU11 Mau 2 vs.Blaine 06G C2 Blue2
 765836  Polar Lakes Park  08:00 PM  27 N B3 vs B4WBL U11G C2 02 1 vs.Woodbury Socc - GU11 2006GC202 Gold0

Bracket - Friday, June 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765832  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  38 S B1 vs B5Mahtomedi Soccer Assn - 01 - GU11 0 vs.Eau Claire Un - GU114
 765920  Waconia High School  06:00 PM  1 G6 vs G2Waconia Socce - GU11 2 vs.CC United - GU11 C24

Bracket - Sunday, June 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765801  Watson  10:00 AM  3N F5 vs F3RYSA U11 C201 2 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU111
 765827  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  38 S B1 vs B3Mahtomedi Soccer Assn - 01 - GU11 1 vs.WBL U11G C2 023

Bracket - Monday, June 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765815  Lincoln Field  05:30 PM  06 F2 vs F6Bloomington U11C2 Girls 1 vs.Shakopee U11 Girls C2- Lutz4
 765890  Longridge Park  06:00 PM  2 C6 vs C2Valley United - S17 - GU11C2 SAMBA 2 vs.LKV-GU11-C2-013
 765950  North Lotus Park  06:00 PM  1 H5 vs H3Tonka - White - Rausch 0 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU110
 765839  Lucy Winton Bell Athletic Fields  07:00 PM  7 B2 vs B1Sporting St. Croix - 06 Select Girls 4 vs.Mahtomedi Soccer Assn - 01 - GU111
 765776  Sunny Acres  07:00 PM  1 D3 vs D4Northern Lights Soccer Club - 01 - GU11 1 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU11 Mau6
 765963  Ridgemount Playfield  07:10 PM  48 H2 vs H7FUS11GC201 1 vs.Waconia Socce - GU114
 765921  Crestwood  07:20 PM  31 G5 vs G3Minneapolis GU11 C201 1 vs.EPSC - GU11 - C24

Bracket - Tuesday, June 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765911  Owatonna Soccer Complex  07:20 PM  9 C4 vs C3Owatonna Socc - GU11 8 vs.EAG GU11 C2 - Costa3
 765843  Press Fields  07:30 PM  3 B6 vs B5New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU11 3 vs.Eau Claire Un - GU111

Bracket - Wednesday, June 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765749  Kingston Field  05:30 PM  07 A2 vs A1U11 Girls C2 - Henry 1 vs.GU11 RVE Black5
 765750  HealthEast Sports Center  05:30 PM  02A A5 vs A4Woodbury Socc - GU11 2006GC201 Black 0 vs.WBL U11G C2 015
 765840  Eau Claire Soccer Park Field  05:45 PM  9B B5 vs B4Eau Claire Un - GU11 4 vs.Woodbury Socc - GU11 2006GC202 Gold1
 765780  Rivers Bend  06:00 PM  1 D5 vs D4Roy Rebels GU11 4 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU11 Mau2
 765870  Townelakes  06:00 PM  1 E5 vs E4STMA - Coy 3F vs.FUS11GC202
Forfeited Game
0
 765868  WRC-Bentfield  06:00 PM  WRC5 E6 vs E3Wright County Soccer - 01 - GU11 6 vs.CMYSA - GU111
 765929  McKnight Park  06:00 PM  19 G2 vs G1CC United - GU11 C2 6 vs.Owatonna Socc - GU110
 765930  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15B8 G5 vs G4Minneapolis GU11 C201 1 vs.ESC U11 Girls C2 Black4
 765928  Waconia High School  06:00 PM  1 G6 vs G3Waconia Socce - GU11 2 vs.EPSC - GU11 - C22
 765959  North Lotus Park  06:00 PM  1 H5 vs H2Tonka - White - Rausch 1 vs.FUS11GC2014
 765960  Waconia High School  06:00 PM  3 H7 vs H1Waconia Socce - GU11 5 vs.Shakopee U11 Girls C2 -Chase3
 765869  Gleason Fields  06:10 PM  22 E2 vs E1MapleBrook So - GU11 0 vs.Blaine 06G C2 White2
 765809  Lincoln Field  07:00 PM  06 F2 vs F1Bloomington U11C2 Girls 0 vs.LKV-GU11-C2-022
 765810  Watson  07:00 PM  3N F5 vs F4RYSA U11 C201 1 vs.GU11 Academy Green1
 765748  Golfview  07:15 PM  3 A6 vs A3River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU11 0 vs.Hastings Futb - GU114
 765808  17th Avenue Sports Complex  07:15 PM  7 F6 vs F3Shakopee U11 Girls C2- Lutz 3 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU110
 765900  Quarry Point Park  07:20 PM  6A C5 vs C4GU11 RVS Black 1 vs.Owatonna Socc - GU116
 765898  Greenhaven Park Field  07:20 PM  B3 C6 vs C3Valley United - S17 - GU11C2 SAMBA 1 vs.EAG GU11 C2 - Costa1
 765779  Ki-Chi-Saga Park  07:20 PM  4 D2 vs D1Lakes United - GU11 0 vs.Blaine 06G C2 Blue3
 765838  Press Fields  07:30 PM  3 B6 vs B3New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU11 0 vs.WBL U11G C2 021
 765958  Orono Middle School  07:30 PM  12 H3 vs H4Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU11 1 vs.PVU - Mcmanus - GU112

Bracket - Thursday, June 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765799  Quarry Point Park  07:30 PM  6A F4 vs F1GU11 Academy Green 8 vs.LKV-GU11-C2-022

Bracket - Friday, June 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765925  McKnight Park  07:00 PM  18 G2 vs G5CC United - GU11 C2 3 vs.Minneapolis GU11 C2010

Bracket - Sunday, June 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765842  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  40 S B3 vs B1WBL U11G C2 02 1 vs.Mahtomedi Soccer Assn - 01 - GU110

Bracket - Monday, June 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765752  Hastings Vets Athletic Complex  06:00 AM  09 A3 vs A1Hastings Futb - GU11 5 vs.GU11 RVE Black0
 765850  Eau Claire Soccer Park Field  07:20 AM  9A B5 vs B2Eau Claire Un - GU11 2 vs.Sporting St. Croix - 06 Select Girls1
 765970  Ridgemount Playfield  06:00 PM  48 H2 vs H6FUS11GC201 7 vs.Mankato GU11C2-Dockham2
 765822  Steve Michaud  06:45 PM  11 F1 vs F6LKV-GU11-C2-02 2 vs.Shakopee U11 Girls C2- Lutz7
 765852  Hanifl Fields Athletic Park  07:20 PM  38 S B1 vs B6Mahtomedi Soccer Assn - 01 - GU11 0 vs.New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU117
 765770  Otsego Soccer Complex  07:30 PM  61 D6 vs D2Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU11 0 vs.Lakes United - GU114

Bracket - Tuesday, June 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765967  Waconia High School  06:00 PM  1 H7 vs H6Waconia Socce - GU11 3 vs.Mankato GU11C2-Dockham2

Bracket - Wednesday, June 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765841  HealthEast Sports Center  05:30 PM  02B B4 vs B2Woodbury Socc - GU11 2006GC202 Gold 2 vs.Sporting St. Croix - 06 Select Girls0
 765871  Ridgemount Playfield  05:50 PM  01 E4 vs E2FUS11GC202 1 vs.MapleBrook So - GU113
 765753  Golfview  06:00 PM  4 A6 vs A5River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU11   vs.Woodbury Socc - GU11 2006GC201 Black 
 765903  Longridge Park  06:00 PM  2 C6 vs C5Valley United - S17 - GU11C2 SAMBA 6 vs.GU11 RVS Black0
 765783  Otsego Soccer Complex  06:00 PM  62 D6 vs D5Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU11 0 vs.Roy Rebels GU117
 765873  WRC-Bentfield  06:00 PM  WRC5 E6 vs E5Wright County Soccer - 01 - GU11 6 vs.STMA - Coy1
 765812  The Ponds  06:00 PM  03 F3 vs F1Prior Lake Soccer Club - 01 - GU11 2 vs.LKV-GU11-C2-023
 765932  Crestwood  06:00 PM  30 G3 vs G1EPSC - GU11 - C2 5 vs.Owatonna Socc - GU111
 765931  Lewis Park  06:00 PM  20A G4 vs G2ESC U11 Girls C2 Black 2 vs.CC United - GU11 C23
 765933  Waconia High School  06:00 PM  1 G6 vs G5Waconia Socce - GU11 2 vs.Minneapolis GU11 C2010
 765961  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  25 H4 vs H5PVU - Mcmanus - GU11 0 vs.Tonka - White - Rausch5
 765782  Sunny Acres  07:00 PM  1 D3 vs D1Northern Lights Soccer Club - 01 - GU11 0 vs.Blaine 06G C2 Blue3
 765902  Lexington Diffley  07:15 PM  42 C3 vs C1EAG GU11 C2 - Costa 2 vs.South St. Paul - GU11 Ebert1
 765962  Caswell North Complex  07:15 PM  04 H6 vs H3Mankato GU11C2-Dockham 2 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU115
 765901  Owatonna Soccer Complex  07:20 PM  8 C4 vs C2Owatonna Socc - GU11 1 vs.LKV-GU11-C2-014
 765781  Hawkridge  07:20 PM  5 D4 vs D2North Metro Soccer Assn - 01 - GU11 Mau 2 vs.Lakes United - GU112
 765811  Quarry Point Park  07:20 PM  6A F4 vs F2GU11 Academy Green 3 vs.Bloomington U11C2 Girls2
 765813  17th Avenue Sports Complex  07:20 PM  7 F6 vs F5Shakopee U11 Girls C2- Lutz 2 vs.RYSA U11 C2010
 765872  Selke  07:30 PM  14 E3 vs E1CMYSA - GU11 1 vs.Blaine 06G C2 White8
 765751  Polar Lakes Park  08:40 PM  27 S A4 vs A2WBL U11G C2 01 6 vs.U11 Girls C2 - Henry1

Bracket - Monday, June 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765824  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  38 N B1 vs B2Mahtomedi Soccer Assn - 01 - GU11 4 vs.Sporting St. Croix - 06 Select Girls4
 765831  Eau Claire Soccer Park Field  06:00 PM  5A B5 vs B3Eau Claire Un - GU11 0 vs.WBL U11G C2 021
 765861  Winter Park  06:00 PM  02 E5 vs E3STMA - Coy 4 vs.CMYSA - GU113
 765860  WRC-Northwinds  06:45 PM  08 E6 vs E2Wright County Soccer - 01 - GU11 1 vs.MapleBrook So - GU111
 765891  Quarry Point Park  07:15 PM  6B C5 vs C3GU11 RVS Black 0 vs.EAG GU11 C2 - Costa4
 765951  17th Avenue Sports Complex  07:30 PM  7 H1 vs H4Shakopee U11 Girls C2 -Chase 3 vs.PVU - Mcmanus - GU115
 765975  Hopkins West Jr. High  07:30 PM  25 H5 vs H7Tonka - White - Rausch 2 vs.Waconia Socce - GU110

Bracket - Tuesday, June 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765844  Hanifl Fields Athletic Park  07:20 PM  38 N B1 vs B4Mahtomedi Soccer Assn - 01 - GU11 2 vs.Woodbury Socc - GU11 2006GC202 Gold1

Bracket - Wednesday, June 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765814  Steve Michaud  05:15 PM  11 F1 vs F4LKV-GU11-C2-02 5 vs.GU11 Academy Green2
 765845  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:30 PM  8 B2 vs B6Sporting St. Croix - 06 Select Girls 2 vs.New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU113
 765874  National Sports Center  05:30 PM  D1N E1 vs E4Blaine 06G C2 White 4 vs.FUS11GC2023
 765755  Kingston Field  05:45 PM  08 A2 vs A6U11 Girls C2 - Henry 5 vs.River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU110
 765754  Harmon Park  06:00 PM  1 A1 vs A4GU11 RVE Black 1 vs.WBL U11G C2 012
 765756  Hastings Vets Athletic Complex  06:00 PM  06 A3 vs A5Hastings Futb - GU11 5 vs.Woodbury Socc - GU11 2006GC201 Black0
 765785  Roger Johnson Memorial Park  06:00 PM  36 D2 vs D6Lakes United - GU11 2 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU110
 765936  Crestwood  06:00 PM  30 G3 vs G5EPSC - GU11 - C2 1 vs.Minneapolis GU11 C2010
 765943  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  26 H4 vs H7PVU - Mcmanus - GU11 1 vs.Waconia Socce - GU110
 765905  Steve Michaud  06:45 PM  10 C2 vs C6LKV-GU11-C2-01 5 vs.Valley United - S17 - GU11C2 SAMBA3
 765784  National Sports Center  07:00 PM  D1N D1 vs D4Blaine 06G C2 Blue 2 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU11 Mau0
 765786  Sunny Acres  07:00 PM  1 D3 vs D5Northern Lights Soccer Club - 01 - GU11 1 vs.Roy Rebels GU117
 765965  Caswell North Complex  07:00 PM  04 H6 vs H5Mankato GU11C2-Dockham 0 vs.Tonka - White - Rausch5
 765906  Lexington Diffley  07:15 PM  43 C3 vs C5EAG GU11 C2 - Costa 3 vs.GU11 RVS Black0
 765934  Owatonna Soccer Complex  07:20 PM  8 G1 vs G4Owatonna Socc - GU11 0 vs.ESC U11 Girls C2 Black4
 765935  McKnight Park  07:20 PM  19 G2 vs G6CC United - GU11 C2 2 vs.Waconia Socce - GU111
 765966  Ridgemount Playfield  07:20 PM  01 H2 vs H1FUS11GC201 4 vs.Shakopee U11 Girls C2 -Chase3
 765846  Hanifl Fields Athletic Park  07:30 PM  40 S B3 vs B5WBL U11G C2 02 0 vs.Eau Claire Un - GU112
 765875  Gleason Fields  07:30 PM  23B E2 vs E6MapleBrook So - GU11 0 vs.Wright County Soccer - 01 - GU112
 765876  Selke  07:30 PM  14 E3 vs E5CMYSA - GU11 1 vs.STMA - Coy2
 765816  The Ponds  07:30 PM  03 F3 vs F5Prior Lake Soccer Club - 01 - GU11 2 vs.RYSA U11 C2013

Bracket - Thursday, June 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765904  SSP Roosevelt  06:00 PM  2 C1 vs C4South St. Paul - GU11 Ebert 2 vs.Owatonna Socc - GU113

Bracket - Monday, June 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765851  HealthEast Sports Center  05:30 PM  02B B4 vs B3Woodbury Socc - GU11 2006GC202 Gold 1 vs.WBL U11G C2 022
 765882  National Sports Center  05:30 PM  D1N E1 vs E6Blaine 06G C2 White 1 vs.Wright County Soccer - 01 - GU114
 765910  Quarry Point Park  06:00 PM  6A C5 vs C2GU11 RVS Black 0 vs.LKV-GU11-C2-013
 765820  Watson  07:00 PM  5N F5 vs F2RYSA U11 C201 3 vs.Bloomington U11C2 Girls2
 765821  Quarry Point Park  07:30 PM  6A F4 vs F3GU11 Academy Green 2 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU115
 765941  Lewis Park  07:30 PM  20B G4 vs G3ESC U11 Girls C2 Black 1 vs.EPSC - GU11 - C23
 765964  Waconia High School  07:30 PM  1 H7 vs H4Waconia Socce - GU11 3 vs.PVU - Mcmanus - GU112

Bracket - Tuesday, June 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765760  HealthEast Sports Center  05:30 PM  02B A5 vs A2Woodbury Socc - GU11 2006GC201 Black 1 vs.U11 Girls C2 - Henry4
 765847  Eau Claire Soccer Park Field  07:20 PM  9A B5 vs B1Eau Claire Un - GU11 5 vs.Mahtomedi Soccer Assn - 01 - GU111

Bracket - Wednesday, June 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765758  Hastings Vets Athletic Complex  06:00 PM  08 A3 vs A2Hastings Futb - GU11 3 vs.U11 Girls C2 - Henry1
 765909  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  8 C4 vs C6Owatonna Socc - GU11 2 vs.Valley United - S17 - GU11C2 SAMBA4
 765907  Quarry Point Park  06:00 PM  6B C5 vs C1GU11 RVS Black 1 vs.South St. Paul - GU11 Ebert4
 765788  Sunny Acres  06:00 PM  1 D3 vs D2Northern Lights Soccer Club - 01 - GU11 3 vs.Lakes United - GU113
 765787  Rivers Bend  06:00 PM  1 D5 vs D1Roy Rebels GU11 2 vs.Blaine 06G C2 Blue3
 765878  Selke  06:00 PM  13 E3 vs E2CMYSA - GU11 2 vs.MapleBrook So - GU115
 765879  Ridgemount Playfield  06:00 PM  01 E4 vs E6FUS11GC202 0 vs.Wright County Soccer - 01 - GU114
 765818  The Ponds  06:00 PM  03 F3 vs F2Prior Lake Soccer Club - 01 - GU11 4 vs.Bloomington U11C2 Girls3
 765938  Crestwood  06:00 PM  30 G3 vs G2EPSC - GU11 - C2 2 vs.CC United - GU11 C20
 765968  Sandburg Middle School Fields  06:45 PM  26 H4 vs H2PVU - Mcmanus - GU11 1 vs.FUS11GC2015
 765757  HealthEast Sports Center  07:15 PM  02B A5 vs A1Woodbury Socc - GU11 2006GC201 Black 0 vs.GU11 RVE Black2
 765759  Polar Lakes Park  07:20 PM  27 N A4 vs A6WBL U11G C2 01 5 vs.River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU111
 765848  Hanifl Fields Athletic Park  07:20 PM  40 S B3 vs B2WBL U11G C2 02 0 vs.Sporting St. Croix - 06 Select Girls2
 765789  Hawkridge  07:20 PM  4 D4 vs D6North Metro Soccer Assn - 01 - GU11 Mau 4 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU110
 765819  Quarry Point Park  07:20 PM  6B F4 vs F6GU11 Academy Green 1 vs.Shakopee U11 Girls C2- Lutz3
 765969  17th Avenue Sports Complex  07:20 PM  7 H1 vs H3Shakopee U11 Girls C2 -Chase 0 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU118
 765939  Lewis Park  07:30 PM  20A G4 vs G6ESC U11 Girls C2 Black 2 vs.Waconia Socce - GU113
 765937  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15E8 G5 vs G1Minneapolis GU11 C201 7 vs.Owatonna Socc - GU110
 765849  HealthEast Sports Center  08:45 PM  02A B4 vs B6Woodbury Socc - GU11 2006GC202 Gold 0 vs.New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU114

Bracket - Thursday, June 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765739  Polar Lakes Park  06:00 PM  27 S A4 vs A1WBL U11G C2 01 3 vs.GU11 RVE Black0
 765899  Steve Michaud  06:45 PM  10 C2 vs C1LKV-GU11-C2-01 1 vs.South St. Paul - GU11 Ebert4

Bracket - Wednesday, July 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765791  Hawkridge  06:00 PM  4 D4 vs D3North Metro Soccer Assn - 01 - GU11 Mau 4 vs.Northern Lights Soccer Club - 01 - GU112
 765972  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  26 H4 vs H1PVU - Mcmanus - GU11 4 vs.Shakopee U11 Girls C2 -Chase0
 765912  SSP Roosevelt  07:00 PM  3 C1 vs C6South St. Paul - GU11 Ebert 2 vs.Valley United - S17 - GU11C2 SAMBA1
 765792  National Sports Center  07:00 PM  D1N D1 vs D6Blaine 06G C2 Blue 7 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU110
 765761  Hanifl Fields Athletic Park  07:20 PM  40 S A4 vs A3WBL U11G C2 01 4 vs.Hastings Futb - GU111
 765881  Ridgemount Playfield  07:20 PM  01 E4 vs E3FUS11GC202 1 vs.CMYSA - GU113
 765942  Owatonna Soccer Complex  07:20 PM  8 G1 vs G6Owatonna Socc - GU11 3 vs.Waconia Socce - GU115
 765762  Harmon Park  07:30 PM  1 A1 vs A6GU11 RVE Black 0 vs.River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU112
 765971  Orono Middle School  07:30 PM  12 H3 vs H5Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU11 3 vs.Tonka - White - Rausch2

Bracket - Thursday, July 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765974  Orono Middle School  05:00 PM  13 H3 vs H7Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU11 3 vs.Waconia Socce - GU112

Bracket - Monday, July 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765949  Caswell North Complex  05:00 PM  04 H6 vs H2Mankato GU11C2-Dockham 1 vs.FUS11GC2017
 765885  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  8 C4 vs C5Owatonna Socc - GU11 9 vs.GU11 RVS Black0
 765880  Townelakes  06:00 PM  1 E5 vs E2STMA - Coy 2 vs.MapleBrook So - GU115
 765940  McKnight Park  06:00 PM  18 G5 vs G2Minneapolis GU11 C201 1 vs.CC United - GU11 C25
 765973  Minnetonka Middle School  06:00 PM  2 H5 vs H4Tonka - White - Rausch 6 vs.PVU - Mcmanus - GU113
 765817  Watson  07:00 PM  3S F5 vs F1RYSA U11 C201 1 vs.LKV-GU11-C2-021
 765790  Rivers Bend  07:20 PM  1 D5 vs D2Roy Rebels GU11 3 vs.Lakes United - GU111

Bracket - Tuesday, July 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 765908  Lexington Diffley  05:30 PM  40 C3 vs C2EAG GU11 C2 - Costa 1 vs.LKV-GU11-C2-015
 765877  Townelakes  07:30 PM  1 E5 vs E1STMA - Coy   vs.Blaine 06G C2 White 






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.