2017 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - B11 Classic 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://minnesotayouthsoccer-2017mysasummercompetitiveleague.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=9505CE91-40C8-4115-8970-A5135D2A5DBC&tournamentguid=92506580-06A5-4E59-99DB-467715448B39&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C D      




Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from each Bracket and 4 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A4 : BHK2006BC1333333333330 10  27  6  30 
 A3 : WBL U11B C1303333301322 7  17  21  27 
 A8 : Eclipse Selec - BU11333330303021 7  12  36  24 
 A6 : Woodbury Socc - BU11 2006BC1Blue003 03 31313 4  4  21  18 
 A2 : North Oaks Soccer Club - BU1100030003 06 2  -17  77  9 
 A5 : EAG BU11 C1 - Lawless31000010016 1  -15  43  15 
 A7 : Eau Claire Un - BU110103 000015 1  -11  41  16 
 A1 : North Suburban Soccer Assn - 01 - BU110000301  04 1  -17  58  9 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B4 : North Metro Soccer Assn - BU11 Guenther033033333021 7  8  21  24 
 B2 : NW Kickers - BU11 Rude300313330319 6  9  18  22 
 B1 : Blaine 06B C1 EDT103303330319 6  4  26  25 
 B6 : FUS11BC101 - Lozancic330303013016 5  3  12  15 
 B5 : CMYSA - BU11-C1003003301010 3  -9  33  21 
 B3 : MapleBrook So - BU1113101000309 2  -3  27  22 
 B7 : Minneapolis BU11 C10200013000037 2  -12  35  19 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C5 : ESC U11 Boys C1 Green333333131326 8  21  17  29 
 C4 : EPSC - BU11 - C1311003333320 6  12  32  30 
 C2 : PVU - Hallet - BU11303331313020 6  5  31  24 
 C1 : Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU11031331130318 5  11  40  29 
 C8 : LKV-BU11-C1-01330001103314 4  0  37  23 
 C7 : Shakopee U11 Boys C1003030103010 3  -8  57  20 
 C3 : Tonka - Blue - Claiborne01010001003 0  -17  48  23 
 C6 : MTA - Boys 2006 South00100000001 0  -24  64  15 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 D1 : BU11 REV Academy Black333331333 25 8  17  9  22 
 D7 : Sporting St. Croix - 06 Academy Boys311013333321 6  12  11  21 
 D4 : Minneapolis BU11 C101103333030319 6  8  16  21 
 D2 : FUS11BC101 - Kay013031003314 4  4  24  18 
 D3 : MapleBrook Soccer Assn - 01 - BU1110130030008 2  -8  32  21 
 D5 : MTA - Boys 200631000300007 2  -15  48  20 
 D6 : Tonka - Scheller000000003 3 1  -18  36  13 

Bracket - Saturday, April 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 811988  TBD   --    --  D5 vs D6MTA - Boys 2006 3 vs.Tonka - Scheller2
 811989  TBD   --    --  D1 vs D2BU11 REV Academy Black 5 vs.FUS11BC101 - Kay0

Bracket - Tuesday, April 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 811991  TBD   --    --  D2 vs D4FUS11BC101 - Kay 2 vs.Minneapolis BU11 C1012
 811990  TBD   --    --  D6 vs D7Tonka - Scheller 0 vs.Sporting St. Croix - 06 Academy Boys4

Bracket - Monday, May 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763092  HealthEast Sports Center  05:30 PM  99 A6 vs A5Woodbury Socc - BU11 2006BC1Blue 0 vs.EAG BU11 C1 - Lawless1

Bracket - Tuesday, May 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 811995  Minnetonka Middle School  06:00 PM  3 D6 vs D2Tonka - Scheller 2 vs.FUS11BC101 - Kay5
 811994  Quarry Point Park  07:00 PM  6B D1 vs D4BU11 REV Academy Black 4 vs.Minneapolis BU11 C1012

Bracket - Wednesday, May 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 811993  West St. Paul Dome  05:30 PM  1 D5 vs D3MTA - Boys 2006 3 vs.MapleBrook Soccer Assn - 01 - BU113
 763093  Eau Claire Soccer Park Field  06:00 PM  9A A7 vs A8Eau Claire Un - BU11 2 vs.Eclipse Selec - BU115
 763020  Weaver Lake Elementary  07:10 PM  27 B3 vs B1MapleBrook So - BU11 3 vs.Blaine 06B C1 EDT3

Bracket - Thursday, May 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 811992  Weaver Lake Elementary  07:10 PM  27 D3 vs D1MapleBrook Soccer Assn - 01 - BU11 1 vs.BU11 REV Academy Black5

Bracket - Friday, May 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763050  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  25 C2 vs C1PVU - Hallet - BU11 4 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU112

Bracket - Monday, May 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763056  Steve Michaud  05:15 PM  10 C8 vs C6LKV-BU11-C1-01 7 vs.MTA - Boys 2006 South1
 763096  Friendly Hills MS  05:30 PM  14 A8 vs A6Eclipse Selec - BU11 3 vs.Woodbury Socc - BU11 2006BC1Blue1
 763054  Crestwood  05:45 PM  30 C4 vs C2EPSC - BU11 - C1 8 vs.PVU - Hallet - BU111
 763019  Zane Sports Park  05:50 PM  04 B2 vs B4NW Kickers - BU11 Rude 2 vs.North Metro Soccer Assn - BU11 Guenther1
 763094  Community Park - Falcon Heights  06:00 PM  1 A4 vs A2BHK2006BC1 10 vs.North Oaks Soccer Club - BU110
 763055  Orono Middle School  07:15 PM  12 C1 vs C3Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU11 8 vs.Tonka - Blue - Claiborne6
 763018  Ridgemount Playfield  07:20 PM  48 B6 vs B7FUS11BC101 - Lozancic 2 vs.Minneapolis BU11 C1020

Bracket - Tuesday, May 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812022  Quarry Point Park  05:30 PM  6B D1 vs D5BU11 REV Academy Black 4 vs.MTA - Boys 20061
 811996  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15B8 D4 vs D6Minneapolis BU11 C101 7 vs.Tonka - Scheller0
 811997  Lucy Winton Bell Athletic Fields  06:30 PM  7 D7 vs D3Sporting St. Croix - 06 Academy Boys 2 vs.MapleBrook Soccer Assn - 01 - BU112
 763057  Lewis Park  07:30 PM  20B C5 vs C7ESC U11 Boys C1 Green 13 vs.Shakopee U11 Boys C10

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763015  Hawkridge  06:00 PM  4 B4 vs B7North Metro Soccer Assn - BU11 Guenther 6 vs.Minneapolis BU11 C1022
 763097  Lexington Diffley  06:45 PM  42 A5 vs A7EAG BU11 C1 - Lawless 1 vs.Eau Claire Un - BU111
 763053  17th Avenue Sports Complex  07:10 PM  7 C7 vs C8Shakopee U11 Boys C1 2 vs.LKV-BU11-C1-018
 763051  Minnetonka Middle School  07:30 PM  2 C3 vs C4Tonka - Blue - Claiborne 3 vs.EPSC - BU11 - C13

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763023  National Sports Center  05:30 PM  F2N B1 vs B4Blaine 06B C1 EDT 3 vs.North Metro Soccer Assn - BU11 Guenther4
 763058  Crestwood  05:45 PM  30 C4 vs C1EPSC - BU11 - C1 4 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU114
 763099  National Sports Center  06:00 PM  C4 A2 vs A3North Oaks Soccer Club - BU11 1 vs.WBL U11B C18
 763059  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  26 C2 vs C3PVU - Hallet - BU11 4 vs.Tonka - Blue - Claiborne1
 763060  Steve Michaud  06:45 PM  11 C8 vs C5LKV-BU11-C1-01 1 vs.ESC U11 Boys C1 Green4
 763100  West Recreation Area  07:00 PM  05 A8 vs A5Eclipse Selec - BU11 7 vs.EAG BU11 C1 - Lawless4
 763061  West St. Paul Dome  07:00 PM  2 C6 vs C7MTA - Boys 2006 South 2 vs.Shakopee U11 Boys C15
 763021  Ridgemount Playfield  07:10 PM  01 B6 vs B2FUS11BC101 - Lozancic 2 vs.NW Kickers - BU11 Rude1
 763098  Community Park - Falcon Heights  07:20 PM  1 A4 vs A1BHK2006BC1 11 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU110

Bracket - Tuesday, May 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812001  Fusion Soccer Complex  05:50 PM  20 D2 vs D3FUS11BC101 - Kay 1 vs.MapleBrook Soccer Assn - 01 - BU113
 812000  Hopkins West Jr. High  07:20 PM  25 D6 vs D1Tonka - Scheller 1 vs.BU11 REV Academy Black4

Bracket - Wednesday, May 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763044  Hawkridge  06:00 PM  4 B4 vs B1North Metro Soccer Assn - BU11 Guenther 1 vs.Blaine 06B C1 EDT3

Bracket - Monday, May 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763065  Crestwood  05:45 PM  30 C4 vs C5EPSC - BU11 - C1 5 vs.ESC U11 Boys C1 Green6
 763063  Sandburg Middle School Fields  07:00 PM  28 C2 vs C7PVU - Hallet - BU11 4 vs.Shakopee U11 Boys C13
 763102  Cummings Park Field  07:20 PM  1 A1 vs A8North Suburban Soccer Assn - 01 - BU11 2 vs.Eclipse Selec - BU116
 763024  Hawkridge  07:20 PM  5 B4 vs B6North Metro Soccer Assn - BU11 Guenther 2 vs.FUS11BC101 - Lozancic1
 763062  Orono Middle School  07:20 PM  12 C1 vs C8Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU11 7 vs.LKV-BU11-C1-014
 763064  Minnetonka Middle School  07:20 PM  2 C3 vs C6Tonka - Blue - Claiborne 3 vs.MTA - Boys 2006 South3

Bracket - Tuesday, May 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812004  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:00 PM  8 D7 vs D1Sporting St. Croix - 06 Academy Boys 0 vs.BU11 REV Academy Black0
 763101  HealthEast Sports Center  05:30 PM  02A A6 vs A7Woodbury Socc - BU11 2006BC1Blue 7 vs.Eau Claire Un - BU116
 763126  Southpointe  06:00 PM  02 A1 vs A4North Suburban Soccer Assn - 01 - BU11 0 vs.BHK2006BC112
 812002  Weaver Lake Elementary  06:20 PM  27 D3 vs D4MapleBrook Soccer Assn - 01 - BU11 1 vs.Minneapolis BU11 C1016

Bracket - Wednesday, May 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763089  17th Avenue Sports Complex  05:55 PM  7 C7 vs C6Shakopee U11 Boys C1 5 vs.MTA - Boys 2006 South1
 763087  Hopkins West Jr. High  06:00 PM  25 C3 vs C2Tonka - Blue - Claiborne 3 vs.PVU - Hallet - BU115
 812003  West St. Paul Dome  06:55 PM  1 D5 vs D2MTA - Boys 2006 3 vs.FUS11BC101 - Kay7
 763103  National Sports Center  07:00 PM  C3 A2 vs A7North Oaks Soccer Club - BU11 0 vs.Eau Claire Un - BU117
 763046  Gleason Fields  07:30 PM  22 B3 vs B7MapleBrook So - BU11 5 vs.Minneapolis BU11 C1023
 763045  Selke  07:30 PM  13 B5 vs B4CMYSA - BU11-C1 1 vs.North Metro Soccer Assn - BU11 Guenther5
 763086  Orono Middle School  07:30 PM  12 C1 vs C4Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU11 9 vs.EPSC - BU11 - C16

Bracket - Thursday, May 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763088  Lewis Park  06:00 PM  20A C5 vs C8ESC U11 Boys C1 Green 5 vs.LKV-BU11-C1-010
 811987  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15E8 D4 vs D7Minneapolis BU11 C101 3 vs.Sporting St. Croix - 06 Academy Boys2
 763025  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15B8 B7 vs B3Minneapolis BU11 C102 3 vs.MapleBrook So - BU113

Bracket - Friday, May 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763090  Southpointe  06:00 PM  02 A2 vs A1North Oaks Soccer Club - BU11 5 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU111

Bracket - Tuesday, May 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763017  National Sports Center  05:30 PM  F2N B1 vs B2Blaine 06B C1 EDT 3 vs.NW Kickers - BU11 Rude2
 812007  Ridgemount Playfield  05:50 PM  01 D2 vs D7FUS11BC101 - Kay 1 vs.Sporting St. Croix - 06 Academy Boys1
 812005  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15E8 D4 vs D5Minneapolis BU11 C101 8 vs.MTA - Boys 20061
 763091  Polar Lakes Park  06:20 PM  27 N A3 vs A4WBL U11B C1 2 vs.BHK2006BC13
 763128  Lexington Diffley  07:00 PM  40 A5 vs A8EAG BU11 C1 - Lawless 2 vs.Eclipse Selec - BU116

Bracket - Wednesday, May 31, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763048  National Sports Center  05:30 PM  D1S B1 vs B6Blaine 06B C1 EDT 0 vs.FUS11BC101 - Lozancic2
 763129  Eau Claire Soccer Park Field  06:00 PM  8 A7 vs A6Eau Claire Un - BU11   vs.Woodbury Socc - BU11 2006BC1Blue 
 763049  Gleason Fields  06:00 PM  22 B3 vs B2MapleBrook So - BU11 2 vs.NW Kickers - BU11 Rude4
 763077  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  7 C7 vs C4Shakopee U11 Boys C1 0 vs.EPSC - BU11 - C17
 763105  Community Park - Falcon Heights  07:30 PM  1 A4 vs A5BHK2006BC1 9 vs.EAG BU11 C1 - Lawless0
 763047  Selke  07:30 PM  14 B5 vs B7CMYSA - BU11-C1 2 vs.Minneapolis BU11 C1024

Bracket - Thursday, June 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763116  HealthEast Sports Center  07:00 PM  02B A8 vs A3Eclipse Selec - BU11 3 vs.WBL U11B C16

Bracket - Monday, June 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763106  Eau Claire Soccer Park Field  06:00 AM  9A A7 vs A1Eau Claire Un - BU11 2 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU113
 763109  HealthEast Sports Center  05:30 PM  02A A6 vs A4Woodbury Socc - BU11 2006BC1Blue 3 vs.BHK2006BC15
 763069  West St. Paul Dome  05:30 PM  2 C6 vs C4MTA - Boys 2006 South 6 vs.EPSC - BU11 - C17
 763029  Zane Sports Park  06:00 PM  04 B2 vs B3NW Kickers - BU11 Rude 2 vs.MapleBrook So - BU112
 763068  Lewis Park  06:00 PM  20A C5 vs C3ESC U11 Boys C1 Green 3 vs.Tonka - Blue - Claiborne1
 763067  Steve Michaud  06:45 PM  11 C8 vs C2LKV-BU11-C1-01 3 vs.PVU - Hallet - BU113
 763108  Lexington Diffley  07:15 PM  40 A5 vs A3EAG BU11 C1 - Lawless 0 vs.WBL U11B C16
 763028  Ridgemount Playfield  07:20 PM  01 B6 vs B1FUS11BC101 - Lozancic 1 vs.Blaine 06B C1 EDT2
 763066  17th Avenue Sports Complex  07:20 PM  7 C7 vs C1Shakopee U11 Boys C1 3 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU113
 763027  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15B8 B7 vs B5Minneapolis BU11 C102 2 vs.CMYSA - BU11-C13

Bracket - Tuesday, June 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812010  Fusion Soccer Complex  05:50 PM  20 D2 vs D1FUS11BC101 - Kay 2 vs.BU11 REV Academy Black3
 763107  HealthEast Sports Center  07:00 PM  02B A8 vs A2Eclipse Selec - BU11 11 vs.North Oaks Soccer Club - BU111
 812008  Lucy Winton Bell Athletic Fields  07:00 PM  7 D7 vs D4Sporting St. Croix - 06 Academy Boys 3 vs.Minneapolis BU11 C1011
 812009  Minnetonka Middle School  07:20 PM  3 D6 vs D5Tonka - Scheller 3 vs.MTA - Boys 20065

Bracket - Wednesday, June 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763034  Fusion Soccer Complex  05:50 PM  20 B6 vs B3FUS11BC101 - Lozancic 1 vs.MapleBrook So - BU110
 763085  17th Avenue Sports Complex  05:55 PM  7 C7 vs C5Shakopee U11 Boys C1 2 vs.ESC U11 Boys C1 Green12
 763095  Cummings Park Field  07:15 PM  1 A1 vs A3North Suburban Soccer Assn - 01 - BU11 0 vs.WBL U11B C17
 763033  Hawkridge  07:20 PM  4 B4 vs B5North Metro Soccer Assn - BU11 Guenther 3 vs.CMYSA - BU11-C11

Bracket - Thursday, June 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763113  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  07:30 PM  B1 A4 vs A8BHK2006BC1 12 vs.Eclipse Selec - BU110

Bracket - Sunday, June 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763127  Hanifl Fields Athletic Park  07:20 PM  40 S A3 vs A2WBL U11B C1 11 vs.North Oaks Soccer Club - BU111

Bracket - Monday, June 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763111  National Sports Center  07:20 AM  C4 A2 vs A6North Oaks Soccer Club - BU11 0 vs.Woodbury Socc - BU11 2006BC1Blue10
 763070  Orono Middle School  06:00 PM  12 C1 vs C5Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU11 5 vs.ESC U11 Boys C1 Green5
 763072  North Lotus Park  06:00 PM  1 C3 vs C7Tonka - Blue - Claiborne 2 vs.Shakopee U11 Boys C14
 763071  Sandburg Middle School Fields  06:45 PM  26 C2 vs C6PVU - Hallet - BU11 4 vs.MTA - Boys 2006 South2
 763110  Cummings Park Field  07:20 PM  1 A1 vs A5North Suburban Soccer Assn - 01 - BU11 4 vs.EAG BU11 C1 - Lawless4
 763112  Polar Lakes Park  07:20 PM  27 S A3 vs A7WBL U11B C1 11 vs.Eau Claire Un - BU111
 763030  Weaver Lake Elementary  07:30 PM  27 B3 vs B4MapleBrook So - BU11 3 vs.North Metro Soccer Assn - BU11 Guenther4
 763031  Selke  07:30 PM  14 B5 vs B2CMYSA - BU11-C1 2 vs.NW Kickers - BU11 Rude3
 763032  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15E8 B7 vs B1Minneapolis BU11 C102 3 vs.Blaine 06B C1 EDT5

Bracket - Tuesday, June 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812011  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:30 PM  8 D7 vs D6Sporting St. Croix - 06 Academy Boys 1 vs.Tonka - Scheller0
 812012  TBD   --    --  D4 vs D2Minneapolis BU11 C101 1 vs.FUS11BC101 - Kay0
 812013  Quarry Point Park  07:30 PM  6B D1 vs D3BU11 REV Academy Black 3 vs.MapleBrook Soccer Assn - 01 - BU112

Bracket - Wednesday, June 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763016  Selke  06:00 PM  14 B5 vs B6CMYSA - BU11-C1 3 vs.FUS11BC101 - Lozancic2
 763121  West Field Park  06:30 PM  1 A8 vs A7Eclipse Selec - BU11 7 vs.Eau Claire Un - BU114
 763114  HealthEast Sports Center  08:45 PM  02A A6 vs A1Woodbury Socc - BU11 2006BC1Blue   vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU11 

Bracket - Thursday, June 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763052  Richfield Middle School  07:00 PM  1 C6 vs C5MTA - Boys 2006 South 0 vs.ESC U11 Boys C1 Green6
 763043  Weaver Lake Elementary  07:20 PM  27 B3 vs B5MapleBrook So - BU11 1 vs.CMYSA - BU11-C14

Bracket - Saturday, June 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 811999  Lucy Winton Bell Athletic Fields  12:00 PM  7 D7 vs D5Sporting St. Croix - 06 Academy Boys 7 vs.MTA - Boys 20061

Bracket - Monday, June 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763076  Steve Michaud  05:15 PM  10 C8 vs C3LKV-BU11-C1-01 4 vs.Tonka - Blue - Claiborne4
 763117  Eau Claire Soccer Park Field  06:00 PM  9A A7 vs A4Eau Claire Un - BU11 0 vs.BHK2006BC16
 763035  Zane Sports Park  06:00 PM  04 B2 vs B7NW Kickers - BU11 Rude 6 vs.Minneapolis BU11 C1021
 763075  Lewis Park  06:00 PM  20B C5 vs C2ESC U11 Boys C1 Green 2 vs.PVU - Hallet - BU112
 763074  West St. Paul Dome  07:00 PM  2 C6 vs C1MTA - Boys 2006 South 1 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU1111
 763115  Lexington Diffley  07:15 PM  43 A5 vs A2EAG BU11 C1 - Lawless 2 vs.North Oaks Soccer Club - BU113

Bracket - Tuesday, June 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812016  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15E8 D4 vs D1Minneapolis BU11 C101 0 vs.BU11 REV Academy Black1
 812015  Gleason Fields  06:10 PM  22 D3 vs D5MapleBrook Soccer Assn - 01 - BU11 3 vs.MTA - Boys 20062
 812014  Ridgemount Playfield  07:10 PM  01 D2 vs D6FUS11BC101 - Kay 5 vs.Tonka - Scheller2

Bracket - Wednesday, June 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763073  Crestwood  06:00 PM  31 C4 vs C8EPSC - BU11 - C1 9 vs.LKV-BU11-C1-011
 763022  Selke  06:10 PM  14 B5 vs B3CMYSA - BU11-C1 0 vs.MapleBrook So - BU114
 812019  West St. Paul Dome  07:00 PM  2 D5 vs D7MTA - Boys 2006 1 vs.Sporting St. Croix - 06 Academy Boys7

Bracket - Thursday, June 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763041  National Sports Center  05:30 PM  F2S B1 vs B3Blaine 06B C1 EDT 3 vs.MapleBrook So - BU112
 812006  Minnetonka Middle School  06:00 PM  2 D6 vs D3Tonka - Scheller 3 vs.MapleBrook Soccer Assn - 01 - BU112

Bracket - Monday, June 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763081  Steve Michaud  05:15 PM  11 C8 vs C7LKV-BU11-C1-01 5 vs.Shakopee U11 Boys C11
 763118  Cummings Park Field  06:00 PM  1 A1 vs A2North Suburban Soccer Assn - 01 - BU11   vs.North Oaks Soccer Club - BU11 
 763119  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  06:00 PM  B1 A4 vs A3BHK2006BC1 8 vs.WBL U11B C11
 763038  Zane Sports Park  06:00 PM  03 B2 vs B1NW Kickers - BU11 Rude 5 vs.Blaine 06B C1 EDT2
 763078  Orono Middle School  06:00 PM  12 C1 vs C2Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU11 4 vs.PVU - Hallet - BU115
 763079  Crestwood  06:00 PM  30 C4 vs C3EPSC - BU11 - C1 9 vs.Tonka - Blue - Claiborne2
 763080  Lewis Park  06:00 PM  20B C5 vs C6ESC U11 Boys C1 Green 11 vs.MTA - Boys 2006 South1
 763120  Lexington Diffley  07:15 PM  42 A5 vs A6EAG BU11 C1 - Lawless 2 vs.Woodbury Socc - BU11 2006BC1Blue6
 763037  Ridgemount Playfield  07:20 PM  01 B6 vs B5FUS11BC101 - Lozancic 3 vs.CMYSA - BU11-C13
 763036  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15E8 B7 vs B4Minneapolis BU11 C102 1 vs.North Metro Soccer Assn - BU11 Guenther3

Bracket - Tuesday, June 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812017  Weaver Lake Elementary  07:40 PM  27 D3 vs D7MapleBrook Soccer Assn - 01 - BU11 2 vs.Sporting St. Croix - 06 Academy Boys3

Bracket - Wednesday, June 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 763104  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  40 S A3 vs A6WBL U11B C1 4 vs.Woodbury Socc - BU11 2006BC1Blue4
 763084  Richfield Middle School  06:00 PM  1 C6 vs C8MTA - Boys 2006 South 1 vs.LKV-BU11-C1-015
 763042  Zane Sports Park  07:20 PM  05 B2 vs B6NW Kickers - BU11 Rude 0 vs.FUS11BC101 - Lozancic1

Bracket - Monday, July 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812018  West St. Paul Dome  05:30 PM  2 D5 vs D4MTA - Boys 2006 2 vs.Minneapolis BU11 C1014
 763123  Polar Lakes Park  06:00 PM  27 S A3 vs A1WBL U11B C1 11 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU110
 763125  Eau Claire Soccer Park Field  06:00 PM  9A A7 vs A5Eau Claire Un - BU11 1 vs.EAG BU11 C1 - Lawless1
 763039  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15B8 B7 vs B6Minneapolis BU11 C102 1 vs.FUS11BC101 - Lozancic0
 763082  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  27 C2 vs C4PVU - Hallet - BU11 0 vs.EPSC - BU11 - C13
 763122  National Sports Center  07:00 PM  C3 A2 vs A4North Oaks Soccer Club - BU11 0 vs.BHK2006BC117
 763040  Hawkridge  07:20 PM  5 B4 vs B2North Metro Soccer Assn - BU11 Guenther 2 vs.NW Kickers - BU11 Rude4
 763083  Minnetonka Middle School  07:20 PM  2 C3 vs C1Tonka - Blue - Claiborne 2 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU115

Bracket - Tuesday, July 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812020  Quarry Point Park  06:00 PM  6B D1 vs D6BU11 REV Academy Black   vs.Tonka - Scheller 
 812021  Gleason Fields  06:20 PM  22 D3 vs D2MapleBrook Soccer Assn - 01 - BU11 2 vs.FUS11BC101 - Kay4
 763026  National Sports Center  07:00 PM  D1N B1 vs B5Blaine 06B C1 EDT 6 vs.CMYSA - BU11-C13
 763124  HealthEast Sports Center  08:45 PM  02B A6 vs A8Woodbury Socc - BU11 2006BC1Blue 2 vs.Eclipse Selec - BU110






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.