2017 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - B16 Classic 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://minnesotayouthsoccer-2017mysasummercompetitiveleague.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=91589EED-6D7F-43D9-8C20-26A420A9B17D&tournamentguid=92506580-06A5-4E59-99DB-467715448B39&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C D E      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A6 : Blaine 01B C2 Blue333031333022 7  17  8  22 
 A1 : Northern Lights Soccer Club - 01 - BU16333330131020 6  7  10  16 
 A5 : Sporting St. Croix - 01 Select Boys000311333115 4  1  14  14 
 A2 : North Metro Soccer Assn - BU16 Tarleton033003003315 5  1  22  20 
 A4 : Zabriskie Rebels- BU16300310103011 3  -9  25  8 
 A3 : North Suburban Soccer Assn - 01 - BU1600000300003 1  -17  35  10 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B6 : North Suburban Soccer Assn - 01 - BU16333333033327 9  22  7  26 
 B1 : BHK2001BC2330303003318 6  5  16  17 
 B4 : Eau Claire Un - BU16310333300016 5  -2  22  18 
 B3 : Chippewa Strikers - 01 - BU16000003331313 4  -4  23  17 
 B5 : Somali Americ - BU1603101000038 2  -8  26  14 
 B2 : Woodbury Socc - BU16 2001BC2Black00103001005 1  -13  30  13 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C7 : Minneapolis U - BU16C201333333333330 10  22  9  28 
 C2 : FUS16BC201333333000321 7  10  12  20 
 C5 : Delano Youth - BU16330033331019 6  3  20  20 
 C1 : Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU16033030331117 5  4  12  16 
 C4 : Sartell Soccer Association - BU16003000033110 3  -5  17  12 
 C3 : Monticello Soccer Club - BU1600030001105 1  -13  28  8 
 C6 : Tonka - White - Rausch Jr00000000000 0  -21  39  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 D4 : Owatonna Socc - BU16313333333328 9  25  5  28 
 D3 : Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU16330333330324 8  17  17  26 
 D5 : BU16 RVE Black031330000313 4  -3  22  17 
 D2 : IGH Heat - BU16C2311003031012 3  -1  22  15 
 D6 : Valley United Soccer Club - S17 - BU16C2 CELTIC003030010310 3  -9  26  13 
 D1 : U16 Boys C2 - Kaelin00000000000 0  -29  63  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 E7 : Waconia Socce - BU16333333313328 9  21  4  24 
 E2 : CC United - BU16 C2333133313326 8  20  6  23 
 E1 : Shakopee U16 Boys C2013330031317 5  4  21  16 
 E5 : PVU - Smith - BU16300013133014 4  -1  17  13 
 E3 : ESC U16 Boys C2100131311011 2  -2  18  11 
 E6 : Urban Stars S - BU1600030000003 1  -16  38  12 
 E4 : Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU1600000000000 0  -26  45  9 

Bracket - Wednesday, May 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750532  Orono High School  05:30 PM  01 E4 vs E7Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU16 0 vs.Waconia Socce - BU163
 750473  McMurray West Field- Como Park  05:50 PM  1 B1 vs B2BHK2001BC2 5 vs.Woodbury Socc - BU16 2001BC2Black0
 750503  Ramsey Central Park  06:00 PM  1 A1 vs A2Northern Lights Soccer Club - 01 - BU16 4 vs.North Metro Soccer Assn - BU16 Tarleton2
 750504  Clyde Andrews  06:00 PM  02 A4 vs A5Zabriskie Rebels- BU16 1 vs.Sporting St. Croix - 01 Select Boys0
 750443  Hamlet Park  06:00 PM  1 D1 vs D2U16 Boys C2 - Kaelin 1 vs.IGH Heat - BU16C212
 750444  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  7 D4 vs D5Owatonna Socc - BU16 4 vs.BU16 RVE Black0
 750502  Southpointe  06:30 PM  29 A3 vs A6North Suburban Soccer Assn - 01 - BU16 0 vs.Blaine 01B C2 Blue5
 750568  Rockford  07:00 PM  R-1 C5 vs C6Delano Youth - BU16 3 vs.Tonka - White - Rausch Jr1
 750534  17th Avenue Sports Complex  07:45 PM  2 E1 vs E2Shakopee U16 Boys C2 0 vs.CC United - BU16 C27
 750569  Youth Athletic Complex  08:00 PM  11 C1 vs C2Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU16 1 vs.FUS16BC2012
 750533  Louisiana Oaks  08:00 PM  02 E5 vs E6PVU - Smith - BU16 2 vs.Urban Stars S - BU161

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750536  Bandimere  05:30 PM  01 E2 vs E4CC United - BU16 C2 7 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU161
 750506  Ramsey Central Park  06:00 PM  1 A1 vs A3Northern Lights Soccer Club - 01 - BU16 7 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU160
 750477  Tiza Academy Field  06:00 PM  1 B5 vs B6Somali Americ - BU16 1 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU167
 750570  Maetzold Field  06:00 PM  1 C6 vs C7Tonka - White - Rausch Jr 0 vs.Minneapolis U - BU16C20110
 750507  Lucy Winton Bell Athletic Fields  06:30 PM  4 A5 vs A6Sporting St. Croix - 01 Select Boys 1 vs.Blaine 01B C2 Blue4
 750572  Bertram Fields  06:30 PM  13 C3 vs C1Monticello Soccer Club - BU16 0 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU161
 750535  Kix Field  07:00 PM  1 E6 vs E7Urban Stars S - BU16 2 vs.Waconia Socce - BU163
 750475  HealthEast Sports Center  07:15 PM  05 B2 vs B4Woodbury Socc - BU16 2001BC2Black 2 vs.Eau Claire Un - BU163
 750445  Skyview Park  07:15 PM  1 D2 vs D4IGH Heat - BU16C2 1 vs.Owatonna Socc - BU161
 750476  McMurray East Field- Como Park  07:30 PM  1 B1 vs B3BHK2001BC2 3 vs.Chippewa Strikers - 01 - BU162
 750537  Lewis Park  07:30 PM  18 E3 vs E1ESC U16 Boys C2 1 vs.Shakopee U16 Boys C21
 750505  Pine Hills North Park  07:40 PM  47 A2 vs A4North Metro Soccer Assn - BU16 Tarleton 5 vs.Zabriskie Rebels- BU160
 750447  West St. Paul Sports Complex  07:45 PM  1 D5 vs D6BU16 RVE Black 2 vs.Valley United Soccer Club - S17 - BU16C2 CELTIC0
 750571  Oakwood Playfield  08:10 PM  03 C2 vs C4FUS16BC201 3 vs.Sartell Soccer Association - BU161

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750557  Orono High School  06:00 PM  01 E4 vs E2Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU16 2 vs.CC United - BU16 C24
 750446  Hamlet Park  06:30 PM  1 D1 vs D3U16 Boys C2 - Kaelin 0 vs.Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU1610
 750556  Bayview  07:30 PM  07 E7 vs E6Waconia Socce - BU16 5 vs.Urban Stars S - BU160
 750575  Youth Athletic Complex  08:00 PM  11 C1 vs C4Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU16 2 vs.Sartell Soccer Association - BU161

Bracket - Wednesday, May 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750480  Tiza Academy Field  06:00 PM  1 B5 vs B3Somali Americ - BU16 5 vs.Chippewa Strikers - 01 - BU161

Bracket - Sunday, May 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750501  Humboldt Secondary School  01:00 PM  1 B1 vs B6BHK2001BC2 1 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU162
 750474  Eau Claire Soccer Park Field  03:00 PM  3A B4 vs B5Eau Claire Un - BU16 2 vs.Somali Americ - BU162

Bracket - Monday, May 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750594  Wayzata High School    06:20 PM  53 C2 vs C6FUS16BC201 4 vs.Tonka - White - Rausch Jr1
 750563  Lewis Park  07:30 PM  18 E3 vs E7ESC U16 Boys C2 0 vs.Waconia Socce - BU161
 750469  West St. Paul Sports Complex  08:00 PM  1 D5 vs D2BU16 RVE Black 2 vs.IGH Heat - BU16C22

Bracket - Tuesday, May 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750540  17th Avenue Sports Complex  08:00 PM  2 E1 vs E4Shakopee U16 Boys C2 7 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU162

Bracket - Wednesday, May 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750481  McMurray West Field- Como Park  05:50 PM  1 B1 vs B5BHK2001BC2 1 vs.Somali Americ - BU160
 750512  Pine Hills North Park  06:00 PM  47 A2 vs A3North Metro Soccer Assn - BU16 Tarleton 4 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU161
 750451  Hamlet Park  06:00 PM  1 D1 vs D5U16 Boys C2 - Kaelin 1 vs.BU16 RVE Black6
 750543  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  2 E1 vs E5Shakopee U16 Boys C2 2 vs.PVU - Smith - BU161
 750541  Orono Intermediate School  06:00 PM  10 E4 vs E6Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU16 0 vs.Urban Stars S - BU166
 750511  Ramsey Central Park  07:00 PM  1 A1 vs A5Northern Lights Soccer Club - 01 - BU16 1 vs.Sporting St. Croix - 01 Select Boys0
 750513  National Sports Center  07:00 PM  A4 A6 vs A4Blaine 01B C2 Blue 7 vs.Zabriskie Rebels- BU161
 750576  Pinecone Central Park  07:10 PM  11 C4 vs C6Sartell Soccer Association - BU16 3 vs.Tonka - White - Rausch Jr2
 750483  Pioneer Park  07:20 PM  1 B6 vs B4North Suburban Soccer Assn - 01 - BU16 2 vs.Eau Claire Un - BU160
 750453  Johnny Cake Ridge Road Athletic Complex  07:30 PM  C D6 vs D4Valley United Soccer Club - S17 - BU16C2 CELTIC 0 vs.Owatonna Socc - BU166
 750542  Bayview  07:30 PM  07 E7 vs E3Waconia Socce - BU16 6 vs.ESC U16 Boys C20
 750578  Rogers Middle School  07:45 PM  45 C1 vs C5Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU16 2 vs.Delano Youth - BU163
 750577  Neiman Sports Complex  07:45 PM  15F C7 vs C3Minneapolis U - BU16C201 4 vs.Monticello Soccer Club - BU160

Bracket - Thursday, May 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750452  Rich Valley Athletic Complex  07:00 PM  1 D2 vs D3IGH Heat - BU16C2 1 vs.Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU165

Bracket - Wednesday, May 31, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750546  Bandimere  06:00 PM  01 E2 vs E3CC United - BU16 C2 1 vs.ESC U16 Boys C21
 750544  Bayview  06:00 PM  07 E7 vs E5Waconia Socce - BU16 4 vs.PVU - Smith - BU160
 750580  Lake Ann Park  06:10 PM  16 C6 vs C1Tonka - White - Rausch Jr 0 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU161
 750581  Zachary Playfield  06:20 PM  08 C2 vs C3FUS16BC201 3 vs.Monticello Soccer Club - BU161
 750516  National Sports Center  07:00 PM  D2 A6 vs A1Blaine 01B C2 Blue 0 vs.Northern Lights Soccer Club - 01 - BU161
 750455  Wescott Stadium Field  07:00 PM  1 D3 vs D4Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU16 1 vs.Owatonna Socc - BU163
 750545  Kix Field  07:00 PM  1 E6 vs E1Urban Stars S - BU16 3 vs.Shakopee U16 Boys C24
 750484  HealthEast Sports Center  07:15 PM  03 B2 vs B5Woodbury Socc - BU16 2001BC2Black 1 vs.Somali Americ - BU161
 750454  Rich Valley Athletic Complex  07:15 PM  1 D2 vs D5IGH Heat - BU16C2 1 vs.BU16 RVE Black2
 750514  Pine Hills North Park  07:30 PM  47 A2 vs A5North Metro Soccer Assn - BU16 Tarleton 1 vs.Sporting St. Croix - 01 Select Boys3
 750486  Shoreview Commons  07:30 PM  1 B6 vs B1North Suburban Soccer Assn - 01 - BU16 5 vs.BHK2001BC20
 750579  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15C C7 vs C5Minneapolis U - BU16C201 7 vs.Delano Youth - BU161
 750456  Johnny Cake Ridge Road Athletic Complex  07:30 PM  C D6 vs D1Valley United Soccer Club - S17 - BU16C2 CELTIC 5 vs.U16 Boys C2 - Kaelin0

Bracket - Sunday, June 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750515  Shoreview Commons  07:15 PM  1 A3 vs A4North Suburban Soccer Assn - 01 - BU16 1 vs.Zabriskie Rebels- BU162

Bracket - Monday, June 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750485  Casper Park Soccer Fields  05:30 PM  1 B3 vs B4Chippewa Strikers - 01 - BU16 0 vs.Eau Claire Un - BU164
 750538  Kix Field  07:00 PM  1 E6 vs E2Urban Stars S - BU16 0 vs.CC United - BU16 C29
 750573  Minnetonka Middle School  07:30 PM  1 C6 vs C2Tonka - White - Rausch Jr 0 vs.FUS16BC2012
 750448  Owatonna Soccer Complex  07:30 PM  6 D4 vs D1Owatonna Socc - BU16 7 vs.U16 Boys C2 - Kaelin0
 750547  Lewis Park  07:30 PM  19 E3 vs E4ESC U16 Boys C2 4 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU162

Bracket - Wednesday, June 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750518  St. Francis H.S.  06:00 PM  3 A2 vs A1North Metro Soccer Assn - BU16 Tarleton 1 vs.Northern Lights Soccer Club - 01 - BU162
 750459  West St. Paul Sports Complex  06:00 PM  2 D5 vs D4BU16 RVE Black 1 vs.Owatonna Socc - BU163
 750489  Tiza Academy Field  06:30 PM  1 B5 vs B4Somali Americ - BU16 2 vs.Eau Claire Un - BU163
 750548  Louisiana Oaks  06:30 PM  01 E5 vs E2PVU - Smith - BU16 0 vs.CC United - BU16 C22
 750519  Lucy Winton Bell Athletic Fields  07:00 PM  4 A5 vs A4Sporting St. Croix - 01 Select Boys 0 vs.Zabriskie Rebels- BU160
 750583  Rockford  07:00 PM  R-1 C5 vs C2Delano Youth - BU16 2 vs.FUS16BC2014
 750458  Rich Valley Athletic Complex  07:30 PM  1 D2 vs D1IGH Heat - BU16C2 4 vs.U16 Boys C2 - Kaelin0
 750584  Neiman Sports Complex  07:45 PM  15C C7 vs C1Minneapolis U - BU16C201 3 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU162
 750549  Bayview  07:45 PM  07 E7 vs E1Waconia Socce - BU16 2 vs.Shakopee U16 Boys C21
 750488  HealthEast Sports Center  09:05 PM  01 B2 vs B1Woodbury Socc - BU16 2001BC2Black 1 vs.BHK2001BC25

Bracket - Thursday, June 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750457  Quarry Point Park  06:00 PM  7 D6 vs D3Valley United Soccer Club - S17 - BU16C2 CELTIC 3 vs.Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU165

Bracket - Friday, June 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750482  HealthEast Sports Center  06:00 PM  01 B2 vs B3Woodbury Socc - BU16 2001BC2Black 4 vs.Chippewa Strikers - 01 - BU162

Bracket - Sunday, June 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750555  Bandimere  03:30 PM  03 E2 vs E1CC United - BU16 C2 2 vs.Shakopee U16 Boys C21

Bracket - Monday, June 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750517  National Sports Center  07:00 PM  E1 A6 vs A3Blaine 01B C2 Blue 6 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU161
 750472  Casper Park Soccer Fields  07:00 PM  2 B3 vs B6Chippewa Strikers - 01 - BU16 0 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU163
 750567  Pinecone Central Park  07:30 PM  25 C4 vs C7Sartell Soccer Association - BU16 0 vs.Minneapolis U - BU16C2011
 750560  Lewis Park  07:30 PM  19 E3 vs E5ESC U16 Boys C2 0 vs.PVU - Smith - BU160

Bracket - Tuesday, June 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750450  Flint Hills Recreation Complex  07:15 PM  1 D5 vs D3BU16 RVE Black 2 vs.Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU165

Bracket - Wednesday, June 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750552  Bandimere  05:30 PM  01 E2 vs E7CC United - BU16 C2 0 vs.Waconia Socce - BU160
 750585  Pinecone Central Park  05:40 PM  12 C4 vs C5Sartell Soccer Association - BU16 0 vs.Delano Youth - BU162
 750492  Southpointe  05:50 PM  29 B6 vs B5North Suburban Soccer Assn - 01 - BU16 4 vs.Somali Americ - BU161
 750550  Orono Intermediate School  05:50 PM  10 E4 vs E5Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU16 1 vs.PVU - Smith - BU164
 750522  National Sports Center  06:00 PM  D2 A6 vs A5Blaine 01B C2 Blue 1 vs.Sporting St. Croix - 01 Select Boys1
 750490  UW- Eau Claire  06:00 PM  C4 B4 vs B2Eau Claire Un - BU16 3 vs.Woodbury Socc - BU16 2001BC2Black2
 750587  Zachary Playfield  06:20 PM  08 C2 vs C7FUS16BC201 1 vs.Minneapolis U - BU16C2013
 750491  Casper Park Soccer Fields  06:30 PM  2 B3 vs B1Chippewa Strikers - 01 - BU16 3 vs.BHK2001BC20
 750551  Kix Field  07:00 PM  1 E6 vs E3Urban Stars S - BU16 0 vs.ESC U16 Boys C24
 750521  Southpointe  07:30 PM  29 A3 vs A1North Suburban Soccer Assn - 01 - BU16 3 vs.Northern Lights Soccer Club - 01 - BU161
 750520  Briana Scurry Field  07:30 PM  1 A4 vs A2Zabriskie Rebels- BU16 1 vs.North Metro Soccer Assn - BU16 Tarleton2
 750586  Bandimere  07:30 PM  02 C6 vs C3Tonka - White - Rausch Jr 0 vs.Monticello Soccer Club - BU161
 750460  Owatonna Soccer Complex  07:40 PM  7 D4 vs D2Owatonna Socc - BU16 5 vs.IGH Heat - BU16C21
 750462  Johnny Cake Ridge Road Athletic Complex  07:45 PM  C D6 vs D5Valley United Soccer Club - S17 - BU16C2 CELTIC 2 vs.BU16 RVE Black1

Bracket - Monday, June 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750510  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:15 PM  6 A5 vs A3Sporting St. Croix - 01 Select Boys 2 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU161
 750539  Louisiana Oaks  06:00 PM  02 E5 vs E3PVU - Smith - BU16 1 vs.ESC U16 Boys C21
 750574  Rockford  06:30 PM  R-1 C5 vs C3Delano Youth - BU16 3 vs.Monticello Soccer Club - BU162
 750461  Wescott Stadium Field  07:00 PM  1 D3 vs D1Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU16 3D vs.U16 Boys C2 - Kaelin
Disqualified
0
 750600  Youth Athletic Complex  08:00 PM  11 C1 vs C6Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU16 4 vs.Tonka - White - Rausch Jr0

Bracket - Tuesday, June 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750442  Wescott Stadium Field  06:00 PM  1 D3 vs D6Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU16 5 vs.Valley United Soccer Club - S17 - BU16C2 CELTIC1
 750487  Mounds View High School  07:30 PM  1 B6 vs B3North Suburban Soccer Assn - 01 - BU16 1 vs.Chippewa Strikers - 01 - BU162

Bracket - Wednesday, June 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750524  Pine Hills North Park  06:00 PM  47 A2 vs A6North Metro Soccer Assn - BU16 Tarleton 0 vs.Blaine 01B C2 Blue4
 750589  Lake Ann Park  06:00 PM  16 C6 vs C5Tonka - White - Rausch Jr 0 vs.Delano Youth - BU162
 750590  Oakwood Playfield  06:20 PM  03 C2 vs C1FUS16BC201 0 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU161
 750495  Casper Park Soccer Fields  06:30 PM  2 B3 vs B5Chippewa Strikers - 01 - BU16 3 vs.Somali Americ - BU160
 750554  Kix Field  07:00 PM  1 E6 vs E5Urban Stars S - BU16 1 vs.PVU - Smith - BU162
 750523  Ramsey Central Park  07:30 PM  1 A1 vs A4Northern Lights Soccer Club - 01 - BU16 1 vs.Zabriskie Rebels- BU161
 750493  Central Park-Dale  07:30 PM  2 B1 vs B4BHK2001BC2 0 vs.Eau Claire Un - BU161
 750588  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15G C7 vs C4Minneapolis U - BU16C201 3 vs.Sartell Soccer Association - BU162
 750464  Rich Valley Athletic Complex  07:30 PM  1 D2 vs D6IGH Heat - BU16C2 4 vs.Valley United Soccer Club - S17 - BU16C2 CELTIC1
 750525  Mounds View High School  07:45 PM  1 A3 vs A5North Suburban Soccer Assn - 01 - BU16 1 vs.Sporting St. Croix - 01 Select Boys2
 750553  Bayview  07:45 PM  07 E7 vs E4Waconia Socce - BU16 5 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU160
 750463  Hamlet Park  08:00 PM  1 D1 vs D4U16 Boys C2 - Kaelin 0 vs.Owatonna Socc - BU1610
 750494  HealthEast Sports Center  09:00 PM  03 B2 vs B6Woodbury Socc - BU16 2001BC2Black 1 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU163

Bracket - Thursday, June 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750465  Wescott Stadium Field  07:00 PM  1 D3 vs D5Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU16 4 vs.BU16 RVE Black2

Bracket - Monday, June 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750449  Chateaulin  07:15 AM  1 D6 vs D2Valley United Soccer Club - S17 - BU16C2 CELTIC 0 vs.IGH Heat - BU16C20
 750508  Clyde Andrews  05:50 PM  01 A4 vs A1Zabriskie Rebels- BU16 0 vs.Northern Lights Soccer Club - 01 - BU162
 750562  Louisiana Oaks  06:30 PM  01 E5 vs E4PVU - Smith - BU16 4 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU161
 750529  Lucy Winton Bell Athletic Fields  07:00 PM  6 A5 vs A2Sporting St. Croix - 01 Select Boys 4 vs.North Metro Soccer Assn - BU16 Tarleton2
 750597  Rockford  07:00 PM  R-1 C5 vs C4Delano Youth - BU16 2 vs.Sartell Soccer Association - BU160
 750598  Bertram Fields  07:15 PM  14 C3 vs C7Monticello Soccer Club - BU16 0 vs.Minneapolis U - BU16C2019
 750470  Owatonna Soccer Complex  07:50 PM  7 D4 vs D3Owatonna Socc - BU16 5 vs.Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU161

Bracket - Tuesday, June 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750561  Orono High School  06:00 PM  05 E4 vs E1Orono Thunder Soccer Club - 01 - BU16 0 vs.Shakopee U16 Boys C21
 750530  Clyde Andrews  07:30 PM  01 A4 vs A3Zabriskie Rebels- BU16 2 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU161

Bracket - Wednesday, June 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750527  Mounds View High School  06:00 PM  1 A3 vs A2North Suburban Soccer Assn - 01 - BU16 1 vs.North Metro Soccer Assn - BU16 Tarleton4
 750528  Briana Scurry Field  06:00 PM  1 A4 vs A6Zabriskie Rebels- BU16 0 vs.Blaine 01B C2 Blue6
 750558  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  1 E1 vs E3Shakopee U16 Boys C2 1 vs.ESC U16 Boys C21
 750497  Casper Park Soccer Fields  06:30 PM  2 B3 vs B2Chippewa Strikers - 01 - BU16 2 vs.Woodbury Socc - BU16 2001BC2Black2
 750496  Tiza Academy Field  06:30 PM  1 B5 vs B1Somali Americ - BU16 1 vs.BHK2001BC23
 750526  Lucy Winton Bell Athletic Fields  07:00 PM  6 A5 vs A1Sporting St. Croix - 01 Select Boys 2 vs.Northern Lights Soccer Club - 01 - BU162
 750498  Eau Claire Soccer Park Field  07:15 PM  6A B4 vs B6Eau Claire Un - BU16 1 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU166
 750466  Flint Hills Recreation Complex  07:15 PM  1 D5 vs D1BU16 RVE Black 2 vs.U16 Boys C2 - Kaelin0
 750592  Pinecone Central Park  07:30 PM  12 C4 vs C2Sartell Soccer Association - BU16 2 vs.FUS16BC2010
 750591  Neiman Sports Complex  07:40 PM  15C C7 vs C6Minneapolis U - BU16C201 9 vs.Tonka - White - Rausch Jr2
 750468  Owatonna Soccer Complex  07:40 PM  7 D4 vs D6Owatonna Socc - BU16 3 vs.Valley United Soccer Club - S17 - BU16C2 CELTIC0

Bracket - Thursday, June 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750582  Bertram Fields  05:15 PM  13 C3 vs C4Monticello Soccer Club - BU16 1 vs.Sartell Soccer Association - BU162
 750479  Shoreview Commons  05:50 PM  1 B6 vs B2North Suburban Soccer Assn - 01 - BU16 3 vs.Woodbury Socc - BU16 2001BC2Black0
 750565  17th Avenue Sports Complex  06:30 PM  1 E1 vs E6Shakopee U16 Boys C2 5 vs.Urban Stars S - BU162

Bracket - Wednesday, July 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750499  Tiza Academy Field  06:30 AM  1 B5 vs B2Somali Americ - BU16 3 vs.Woodbury Socc - BU16 2001BC2Black1
 750531  Elmcrest Park  05:30 PM  01 A1 vs A6Northern Lights Soccer Club - 01 - BU16 0 vs.Blaine 01B C2 Blue1
 750595  Bertram Fields  07:00 PM  13 C3 vs C5Monticello Soccer Club - BU16 1 vs.Delano Youth - BU161
 750500  UW- Eau Claire  07:15 PM  C3 B4 vs B3Eau Claire Un - BU16 1 vs.Chippewa Strikers - 01 - BU162
 750596  Pinecone Central Park  07:30 PM  12 C4 vs C1Sartell Soccer Association - BU16 1 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU161
 750559  Bandimere  07:30 PM  03 E2 vs E6CC United - BU16 C2 4 vs.Urban Stars S - BU160
 750471  Hamlet Park  08:00 PM  1 D1 vs D6U16 Boys C2 - Kaelin 0 vs.Valley United Soccer Club - S17 - BU16C2 CELTIC4

Bracket - Sunday, July 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750478  Eau Claire Soccer Park Field  03:00 PM  6 B4 vs B1Eau Claire Un - BU16 1 vs.BHK2001BC24
 750593  Youth Athletic Complex  05:00 PM  11 C1 vs C3Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU16 2 vs.Monticello Soccer Club - BU162

Bracket - Monday, July 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 750564  Louisiana Oaks  06:45 PM  01 E5 vs E7PVU - Smith - BU16 1 vs.Waconia Socce - BU164
 750509  National Sports Center  07:00 PM  E1 A6 vs A2Blaine 01B C2 Blue 2 vs.North Metro Soccer Assn - BU16 Tarleton3
 750599  Rockford  07:00 PM  R-1 C5 vs C7Delano Youth - BU16 1 vs.Minneapolis U - BU16C2013
 750601  Bertram Fields  07:15 PM  14 C3 vs C2Monticello Soccer Club - BU16 0 vs.FUS16BC2013
 750566  Lewis Park  07:30 PM  18 E3 vs E2ESC U16 Boys C2 1 vs.CC United - BU16 C25
 750467  Wescott Stadium Field  08:00 PM  1 D3 vs D2Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU16 5 vs.IGH Heat - BU16C20






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.