2017 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - G13 Classic 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://minnesotayouthsoccer-2017mysasummercompetitiveleague.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=55E14956-C9BA-4E14-8E98-3E58969238F5&tournamentguid=92506580-06A5-4E59-99DB-467715448B39&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C D E F G      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A5 : EG-HUD13C3-Youssef333331133023 7  15  9  22 
 A2 : North East Un - GU13130303333322 7  13  13  22 
 A6 : Somerset Soccer Club - 01 - GU13303333101017 5  4  23  20 
 A4 : Lakes United - GU13003031013314 4  2  17  15 
 A3 : WBL U13G C303000030006 2  -19  55  10 
 A1 : BHK2004GC310000001013 0  -15  24  4 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B6 : River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU13333333303327 9  19  6  24 
 B2 : IGH Heat - GU13C3130331333121 6  12  6  16 
 B1 : Hastings Futb - GU13133301003014 4  0  13  12 
 B3 : JOY GU13 C301000300331313 4  -2  21  16 
 B4 : SES U13G C3 Stingrays300033300012 4  -5  24  14 
 B5 : Woodbury Socc - GU13 2004GC3Gold00000000000 0  -24  41  7 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C5 : North Suburban Soccer Assn - 01 - GU13303333313325 8  11  6  17 
 C1 : St. Anthony S - GU13330310013317 5  3  16  16 
 C4 : North Metro Soccer Assn - 01 - GU13 Carlson031300103314 4  -4  15  10 
 C3 : Centennial So - GU13300303300012 4  -3  27  18 
 C2 : Blaine 04G C3 Yellow001000133311 3  2  12  14 
 C6 : Morris Rebels GU1303110010006 1  -9  18  8 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 D4 : RYSA U13 C301333301333325 8  12  6  17 
 D3 : Richfield Soccer Assn - 01 - GU13303133033322 7  10  8  18 
 D2 : EAG GU13 C3 - Voight033133000114 4  5  8  13 
 D5 : Minneapolis GU13 C301030101303314 4  -1  14  12 
 D6 : Waseca Soccer - GU1300003001015 1  -13  18  5 
 D1 : LKV GU13 C30130010000015 1  -13  22  7 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 E2 : Delano Youth - GU13333303333327 9  22  5  26 
 E5 : Tonka - Red - Near333331310020 6  10  13  22 
 E3 : ESC U13 Girls C3330003331319 6  11  18  24 
 E1 : CC United - GU13 C3000300303312 4  -8  32  13 
 E4 : FUS13GC302003301003010 3  -5  25  17 
 E6 : Westonka Soccer Club - 01 - GU1300000000000 0  -30  57  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- F 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 F3 : FUS13GC301013313333121 6  13  6  18 
 F4 : Monticello Soccer Club - GU13133133311120 5  13  4  16 
 F6 : STMA - Christensen330310331320 6  4  19  19 
 F5 : PVU - Izquierdo - GU1310031100107 1  -12  22  7 
 F2 : CMYSA - GU13-C310011000036 1  -8  22  12 
 F1 : MapleBrook So - GU1311001001105 0  -10  17  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- G 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 G3 : Prior Lake Soccer Club - 01 - GU13313133333023 7  12  12  22 
 G2 : New Prague Ar - GU13113133333021 6  14  6  20 
 G1 : Bloomington U13C3 Girls013030013314 4  3  19  21 
 G4 : Shakopee U13 Girls C3030301013314 4  -1  22  14 
 G6 : St. Peter Soc - GU13130313000011 3  -5  19  12 
 G5 : Fairmont Socc - GU1300001000001 0  -23  35  3 

Bracket - Tuesday, May 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761464  Pine Hills North Park  06:00 PM  48 C4 vs C5North Metro Soccer Assn - 01 - GU13 Carlson 1 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU132

Bracket - Thursday, May 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761552  Lewis Park  05:45 PM  18 E3 vs E6ESC U13 Girls C3 8 vs.Westonka Soccer Club - 01 - GU130
 761523  Concordia  06:00 PM  1 A1 vs A2BHK2004GC3 2 vs.North East Un - GU132
 761584  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15C B4 vs B5SES U13G C3 Stingrays 3 vs.Woodbury Socc - GU13 2004GC3Gold1
 761493  Maple Grove Middle School  06:00 PM  10 F1 vs F2MapleBrook So - GU13 1 vs.CMYSA - GU13-C31
 761421  Redtail Ridge  06:00 PM  28E G3 vs G1Prior Lake Soccer Club - 01 - GU13 4 vs.Bloomington U13C3 Girls3
 761583  Hastings Vets Athletic Complex  06:30 PM  07 B1 vs B2Hastings Futb - GU13 1 vs.IGH Heat - GU13C31
 761582  South St. Anthony Recreation Center  06:30 PM  1 B3 vs B6JOY GU13 C301 0 vs.River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU133
 761554  Oakwood Playfield  06:30 PM  03 E4 vs E5FUS13GC302 1 vs.Tonka - Red - Near3
 761434  Fuad Mansour  07:00 PM  2 D4 vs D5RYSA U13 C301 2 vs.Minneapolis GU13 C3011
 761494  Freeway Field  07:00 PM  04 F4 vs F5Monticello Soccer Club - GU13 0 vs.PVU - Izquierdo - GU130
 761462  Rice Lake Elementary-Lino Lakes  07:10 PM  01 C3 vs C6Centennial So - GU13 5 vs.Morris Rebels GU132
 761432  Taft Field  07:15 PM  1 D3 vs D6Richfield Soccer Assn - 01 - GU13 2 vs.Waseca Soccer - GU130
 761524  Roger Johnson Memorial Park  07:20 PM  36 A4 vs A5Lakes United - GU13 1 vs.EG-HUD13C3-Youssef7
 761522  Polar Lakes Park  07:30 PM  26 A3 vs A6WBL U13G C3 2 vs.Somerset Soccer Club - 01 - GU133
 761492  Zachary Playfield  07:50 PM  08 F3 vs F6FUS13GC301 1 vs.STMA - Christensen3
 761463  St. Anthony HS Stadium Field  08:00 PM  1 C1 vs C2St. Anthony S - GU13 2 vs.Blaine 04G C3 Yellow1

Bracket - Sunday, May 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761409  St. Peter MN  03:00 PM  01 G6 vs G2St. Peter Soc - GU13 0 vs.New Prague Ar - GU130

Bracket - Tuesday, May 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761561  Diethelm Park  06:00 PM  09 E1 vs E5CC United - GU13 C3 0 vs.Tonka - Red - Near8
 761403  Marsh Lake Park  06:00 PM  22 G1 vs G2Bloomington U13C3 Girls 1 vs.New Prague Ar - GU131
 761435  George Ohmann Park  06:45 PM  3 D2 vs D4EAG GU13 C3 - Voight 0 vs.RYSA U13 C3011
 761467  Southpointe  07:10 PM  29 C5 vs C6North Suburban Soccer Assn - 01 - GU13 0 vs.Morris Rebels GU132
 761527  Hudson Soccer Complex  07:30 PM  15 A5 vs A6EG-HUD13C3-Youssef 2 vs.Somerset Soccer Club - 01 - GU131

Bracket - Thursday, May 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761436  Steve Michaud  05:15 PM  6 D1 vs D3LKV GU13 C301 2 vs.Richfield Soccer Assn - 01 - GU131
 761556  Clover Ridge  05:20 PM  04 E1 vs E3CC United - GU13 C3 1 vs.ESC U13 Girls C34
 761587  HealthEast Sports Center  05:30 PM  03 B5 vs B6Woodbury Socc - GU13 2004GC3Gold 1 vs.River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU133
 761465  National Sports Center  05:30 PM  E1 C2 vs C4Blaine 04G C3 Yellow 0 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU13 Carlson1
 761495  Selke  05:45 PM  15 F2 vs F4CMYSA - GU13-C3 0 vs.Monticello Soccer Club - GU133
 761526  McMurray West Field- Como Park  06:00 PM  1 A1 vs A3BHK2004GC3 0 vs.WBL U13G C32
 761437  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15B D5 vs D6Minneapolis GU13 C301 2 vs.Waseca Soccer - GU131
 761555  Rockford  06:00 PM  R-1 E2 vs E4Delano Youth - GU13 2 vs.FUS13GC3020
 761557  Maetzold Field  06:00 PM  1 E5 vs E6Tonka - Red - Near 7 vs.Westonka Soccer Club - 01 - GU131
 761585  IGH Simley High School  06:15 PM  1 B2 vs B4IGH Heat - GU13C3 3 vs.SES U13G C3 Stingrays0
 761497  Louisiana Oaks  06:45 PM  02 F5 vs F6PVU - Izquierdo - GU13 0 vs.STMA - Christensen1
 761407  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  01 G5 vs G6Fairmont Socc - GU13 0 vs.St. Peter Soc - GU133
 761525  Hazelwood Complex  07:30 PM  5 A2 vs A4North East Un - GU13 2 vs.Lakes United - GU130
 761586  Hastings Vets Athletic Complex  07:30 PM  07 B1 vs B3Hastings Futb - GU13 3 vs.JOY GU13 C3012
 761496  Maple Grove Middle School  07:30 PM  11 F1 vs F3MapleBrook So - GU13 0 vs.FUS13GC3010

Bracket - Friday, May 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761466  St. Anthony HS Stadium Field  07:00 PM  1 C1 vs C3St. Anthony S - GU13 6 vs.Centennial So - GU135

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761589  Golfview  06:00 PM  2 B6 vs B2River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU13 1 vs.IGH Heat - GU13C30

Bracket - Tuesday, May 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761405  Raven Stream  05:00 PM  05 G2 vs G4New Prague Ar - GU13 9 vs.Shakopee U13 Girls C30
 761588  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15F B4 vs B1SES U13G C3 Stingrays 0 vs.Hastings Futb - GU132
 761433  Steve Michaud  06:45 PM  4 D1 vs D2LKV GU13 C301 1 vs.EAG GU13 C3 - Voight3

Bracket - Thursday, May 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761528  Sunrise Elementary  05:45 PM  1 A4 vs A1Lakes United - GU13 2 vs.BHK2004GC31
 761470  Southpointe  05:45 PM  29 C5 vs C3North Suburban Soccer Assn - 01 - GU13 5 vs.Centennial So - GU130
 761469  Clyde Andrews  06:00 PM  01 C6 vs C2Morris Rebels GU13 1 vs.Blaine 04G C3 Yellow1
 761440  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15C D5 vs D3Minneapolis GU13 C301 1 vs.Richfield Soccer Assn - 01 - GU133
 761439  Hartley Elementary  06:00 PM  1 D6 vs D2Waseca Soccer - GU13 0 vs.EAG GU13 C3 - Voight3
 761560  Minnetonka Middle School  06:00 PM  1 E5 vs E3Tonka - Red - Near 4 vs.ESC U13 Girls C30
 761559  Westonka MWHS  06:00 PM  05 E6 vs E2Westonka Soccer Club - 01 - GU13 0 vs.Delano Youth - GU136
 761500  Perpich Center for the Arts  06:15 PM  1 F5 vs F3PVU - Izquierdo - GU13 0 vs.FUS13GC3013
 761438  Fuad Mansour  07:00 PM  3 D4 vs D1RYSA U13 C301 1 vs.LKV GU13 C3010
 761558  Oakwood Playfield  07:50 PM  03 E4 vs E1FUS13GC302 3 vs.CC United - GU13 C30

Bracket - Monday, May 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761412  Eagle View  06:45 PM  01 G2 vs G3New Prague Ar - GU13 3 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU133

Bracket - Tuesday, May 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761529  Somerset High School  06:00 PM  3 A6 vs A2Somerset Soccer Club - 01 - GU13 5 vs.North East Un - GU133

Bracket - Thursday, May 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761472  National Sports Center  05:30 PM  F4 C2 vs C3Blaine 04G C3 Yellow 1 vs.Centennial So - GU132
 761413  St. Peter MN  05:30 PM  01 G6 vs G4St. Peter Soc - GU13 3 vs.Shakopee U13 Girls C34
 761577  Lewis Park  05:45 PM  18 E3 vs E2ESC U13 Girls C3 2 vs.Delano Youth - GU133
 761593  Golfview  05:50 PM  2 B6 vs B4River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU13 8 vs.SES U13G C3 Stingrays1
 761502  Selke  05:50 PM  16 F2 vs F3CMYSA - GU13-C3 2 vs.FUS13GC3013
 761532  Hazelwood Complex  06:00 PM  5 A2 vs A3North East Un - GU13 7 vs.WBL U13G C31
 761533  Somerset High School  06:00 PM  3 A6 vs A4Somerset Soccer Club - 01 - GU13 4 vs.Lakes United - GU132
 761591  Hastings Vets Athletic Complex  06:00 PM  07 B1 vs B5Hastings Futb - GU13 4 vs.Woodbury Socc - GU13 2004GC3Gold0
 761592  Skyview Park  06:00 PM  1 B2 vs B3IGH Heat - GU13C3 5 vs.JOY GU13 C3014
 761471  St. Anthony HS Stadium Field  06:00 PM  1 C1 vs C5St. Anthony S - GU13 1 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU132
 761473  Clyde Andrews  06:00 PM  02 C6 vs C4Morris Rebels GU13 0 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU13 Carlson0
 761563  Westonka MWHS  06:00 PM  03 E6 vs E4Westonka Soccer Club - 01 - GU13 1 vs.FUS13GC3024
 761411  Marsh Lake Park  06:00 PM  24 G1 vs G5Bloomington U13C3 Girls 4 vs.Fairmont Socc - GU131
 761441  Steve Michaud  06:45 PM  4 D1 vs D5LKV GU13 C301 1 vs.Minneapolis GU13 C3011
 761442  George Ohmann Park  07:00 PM  2 D2 vs D3EAG GU13 C3 - Voight 1 vs.Richfield Soccer Assn - 01 - GU131
 761443  Hartley Elementary  07:10 PM  1 D6 vs D4Waseca Soccer - GU13 0 vs.RYSA U13 C3013
 761531  National Sports Center  07:30 PM  J1 A1 vs A5BHK2004GC3 0 vs.EG-HUD13C3-Youssef2
 761501  MG Sports Dome  07:30 PM  26A F1 vs F5MapleBrook So - GU13 1 vs.PVU - Izquierdo - GU132

Bracket - Tuesday, May 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761590  HealthEast Sports Center  05:30 PM  04 B5 vs B3Woodbury Socc - GU13 2004GC3Gold 1 vs.JOY GU13 C3014
 761476  Clyde Andrews  06:00 PM  01 C6 vs C1Morris Rebels GU13 1 vs.St. Anthony S - GU132
 761445  Washington Park  06:00 PM  04 D3 vs D4Richfield Soccer Assn - 01 - GU13 2 vs.RYSA U13 C3010
 761503  STMA Middle School East  06:00 PM  09 F6 vs F4STMA - Christensen 2 vs.Monticello Soccer Club - GU134
 761562  Rockford  06:30 PM  R-2 E2 vs E3Delano Youth - GU13 4 vs.ESC U13 Girls C31
 761489  Southpointe  07:30 PM  29 C5 vs C2North Suburban Soccer Assn - 01 - GU13 2 vs.Blaine 04G C3 Yellow1

Bracket - Thursday, June 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761474  National Sports Center  05:30 PM  E1 C2 vs C5Blaine 04G C3 Yellow 0 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU131
 761565  Lewis Park  05:45 PM  18 E3 vs E4ESC U13 Girls C3 6 vs.FUS13GC3021
 761535  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  41 A3 vs A4WBL U13G C3 1 vs.Lakes United - GU139
 761536  Somerset High School  06:00 PM  3 A6 vs A1Somerset Soccer Club - 01 - GU13 6 vs.BHK2004GC30
 761594  IGH Simley High School  06:00 PM  1 B2 vs B5IGH Heat - GU13C3 4 vs.Woodbury Socc - GU13 2004GC3Gold0
 761596  Golfview  06:00 PM  1 B6 vs B1River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU13 4 vs.Hastings Futb - GU130
 761475  Centennial Middle School  06:00 PM  08 C3 vs C4Centennial So - GU13 2 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU13 Carlson3
 761504  Selke  06:00 PM  15 F2 vs F5CMYSA - GU13-C3 1 vs.PVU - Izquierdo - GU131
 761506  STMA Middle School East  06:00 PM  08 F6 vs F1STMA - Christensen 5 vs.MapleBrook So - GU131
 761415  Redtail Ridge  06:00 PM  28E G3 vs G4Prior Lake Soccer Club - 01 - GU13 2 vs.Shakopee U13 Girls C30
 761416  St. Peter MN  06:00 PM  6A G6 vs G1St. Peter Soc - GU13 3 vs.Bloomington U13C3 Girls2
 761564  Rockford  06:30 PM  R-1 E2 vs E5Delano Youth - GU13 1 vs.Tonka - Red - Near2
 761505  Elm Creek Playfield  06:30 PM  18 F3 vs F4FUS13GC301 0 vs.Monticello Soccer Club - GU130
 761595  National Sports Center  07:00 PM  J4 B3 vs B4JOY GU13 C301 1 vs.SES U13G C3 Stingrays2
 761414  Eagle View  07:00 PM  01 G2 vs G5New Prague Ar - GU13 1 vs.Fairmont Socc - GU130
 761444  George Ohmann Park  07:15 PM  2 D2 vs D5EAG GU13 C3 - Voight 4 vs.Minneapolis GU13 C3010
 761446  Hartley Elementary  07:30 PM  1 D6 vs D1Waseca Soccer - GU13 1 vs.LKV GU13 C3010

Bracket - Friday, June 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761534  Hazelwood Complex  06:00 PM  5 A2 vs A5North East Un - GU13 0 vs.EG-HUD13C3-Youssef2

Bracket - Saturday, June 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761447  Hartley Elementary  12:30 PM  1 D6 vs D3Waseca Soccer - GU13 1 vs.Richfield Soccer Assn - 01 - GU132

Bracket - Monday, June 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761404  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  1 G4 vs G5Shakopee U13 Girls C3 3 vs.Fairmont Socc - GU130

Bracket - Tuesday, June 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761530  Hudson Soccer Complex  07:00 PM  12 A5 vs A3EG-HUD13C3-Youssef 10 vs.WBL U13G C30
 761448  George Ohmann Park  07:15 PM  3 D2 vs D1EAG GU13 C3 - Voight 2 vs.LKV GU13 C3011
 761566  Westonka MWHS  07:30 PM  02 E6 vs E1Westonka Soccer Club - 01 - GU13 0 vs.CC United - GU13 C33
 761512  STMA Middle School East  07:30 PM  13 F6 vs F5STMA - Christensen 2 vs.PVU - Izquierdo - GU132
 761402  Redtail Ridge  07:30 PM  28E G3 vs G6Prior Lake Soccer Club - 01 - GU13 1 vs.St. Peter Soc - GU131
 761408  17th Avenue Sports Complex  08:00 PM  2 G4 vs G1Shakopee U13 Girls C3 1 vs.Bloomington U13C3 Girls2

Bracket - Thursday, June 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761598  Rich Valley Athletic Complex  05:30 PM  2 B2 vs B1IGH Heat - GU13C3 0 vs.Hastings Futb - GU130
 761478  National Sports Center  05:30 PM  F4 C2 vs C1Blaine 04G C3 Yellow 1 vs.St. Anthony S - GU131
 761508  Selke  05:45 PM  16 F2 vs F1CMYSA - GU13-C3 2 vs.MapleBrook So - GU132
 761538  Hazelwood Complex  06:00 PM  4 A2 vs A1North East Un - GU13 4 vs.BHK2004GC30
 761537  Somerset High School  06:00 PM  3 A6 vs A3Somerset Soccer Club - 01 - GU13 9 vs.WBL U13G C30
 761477  Clyde Andrews  06:00 PM  01 C6 vs C3Morris Rebels GU13 1 vs.Centennial So - GU132
 761569  Maetzold Field  06:00 PM  1 E5 vs E4Tonka - Red - Near 2 vs.FUS13GC3022
 761507  STMA Middle School East  06:00 PM  08 F6 vs F3STMA - Christensen 0 vs.FUS13GC3016
 761509  Louisiana Oaks  06:30 PM  02 F5 vs F4PVU - Izquierdo - GU13 0 vs.Monticello Soccer Club - GU133
 761599  HealthEast Sports Center  07:00 PM  04 B5 vs B4Woodbury Socc - GU13 2004GC3Gold 1 vs.SES U13G C3 Stingrays8
 761568  Rockford  07:00 PM  R-1 E2 vs E1Delano Youth - GU13 7 vs.CC United - GU13 C30
 761418  Eagle View  07:00 PM  01 G2 vs G1New Prague Ar - GU13 3 vs.Bloomington U13C3 Girls0
 761419  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  01 G5 vs G4Fairmont Socc - GU13 1 vs.Shakopee U13 Girls C31
 761539  Hudson Soccer Complex  07:30 PM  14 A5 vs A4EG-HUD13C3-Youssef 1 vs.Lakes United - GU131
 761597  Golfview  07:30 PM  2 B6 vs B3River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU13 2 vs.JOY GU13 C3010
 761479  Irondale High School  07:30 PM  1 C5 vs C4North Suburban Soccer Assn - 01 - GU13 3 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU13 Carlson0
 761567  Westonka MWHS  07:30 PM  03 E6 vs E3Westonka Soccer Club - 01 - GU13 0 vs.ESC U13 Girls C36
 761449  Neiman Sports Complex  07:45 PM  15E D5 vs D4Minneapolis GU13 C301 0 vs.RYSA U13 C3010

Bracket - Sunday, June 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761460  Fuad Mansour  02:00 PM  6 D4 vs D3RYSA U13 C301 2 vs.Richfield Soccer Assn - 01 - GU131
 761410  Fairmont Area Soccer Complex  02:00 PM  01 G5 vs G3Fairmont Socc - GU13 0 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU136

Bracket - Tuesday, June 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761603  Hastings Vets Athletic Complex  06:00 PM  07 B1 vs B4Hastings Futb - GU13 1 vs.SES U13G C3 Stingrays2
 761457  Washington Park  06:00 PM  04 D3 vs D2Richfield Soccer Assn - 01 - GU13 1 vs.EAG GU13 C3 - Voight0
 761542  Somerset High School  07:00 PM  3 A6 vs A5Somerset Soccer Club - 01 - GU13 4 vs.EG-HUD13C3-Youssef4
 761406  Marsh Lake Park  07:20 PM  22 G1 vs G3Bloomington U13C3 Girls 1 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU133

Bracket - Thursday, June 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761571  Lewis Park  05:45 PM  18 E3 vs E1ESC U13 Girls C3 4 vs.CC United - GU13 C31
 761510  Freeway Field  05:45 PM  04 F4 vs F2Monticello Soccer Club - GU13 5 vs.CMYSA - GU13-C30
 761602  Golfview  05:50 PM  1 B6 vs B5River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU13 5 vs.Woodbury Socc - GU13 2004GC3Gold0
 761540  Chisago Lakes HS  06:00 PM  1 A4 vs A2Lakes United - GU13 0 vs.North East Un - GU131
 761480  Pine Hills North Park  06:00 PM  48 C4 vs C2North Metro Soccer Assn - 01 - GU13 Carlson 0 vs.Blaine 04G C3 Yellow4
 761482  Clyde Andrews  06:00 PM  01 C6 vs C5Morris Rebels GU13 0 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU130
 761451  Taft Field  06:00 PM  1 D3 vs D1Richfield Soccer Assn - 01 - GU13 3 vs.LKV GU13 C3010
 761420  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  1 G4 vs G2Shakopee U13 Girls C3 0 vs.New Prague Ar - GU132
 761511  Oakwood Playfield  06:30 PM  03 F3 vs F1FUS13GC301 3 vs.MapleBrook So - GU130
 761422  St. Peter MN  06:30 PM  01 G6 vs G5St. Peter Soc - GU13 1 vs.Fairmont Socc - GU130
 761601  National Sports Center  07:00 PM  J1 B3 vs B1JOY GU13 C301 1 vs.Hastings Futb - GU130
 761450  Fuad Mansour  07:00 PM  4 D4 vs D2RYSA U13 C301 2 vs.EAG GU13 C3 - Voight1
 761541  Hanifl Fields Athletic Park  07:30 PM  042 A3 vs A1WBL U13G C3 2 vs.BHK2004GC31
 761481  Centennial Middle School  07:30 PM  07 C3 vs C1Centennial So - GU13 3 vs.St. Anthony S - GU131
 761452  Hartley Elementary  07:30 PM  1 D6 vs D5Waseca Soccer - GU13 1 vs.Minneapolis GU13 C3012
 761572  Westonka MWHS  07:30 PM  03 E6 vs E5Westonka Soccer Club - 01 - GU13 0 vs.Tonka - Red - Near5
 761570  Oakwood Playfield  08:00 PM  03 E4 vs E2FUS13GC302 0 vs.Delano Youth - GU133

Bracket - Saturday, June 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761417  St. Peter MN  10:00 AM  01 G6 vs G3St. Peter Soc - GU13 1 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU132

Bracket - Tuesday, June 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761486  Shoreview Commons  06:00 PM  1 C5 vs C1North Suburban Soccer Assn - 01 - GU13 2 vs.St. Anthony S - GU131
 761609  HealthEast Sports Center  07:00 PM  04 B5 vs B2Woodbury Socc - GU13 2004GC3Gold 0 vs.IGH Heat - GU13C35
 761429  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  02 G5 vs G2Fairmont Socc - GU13 0 vs.New Prague Ar - GU133
 761499  STMA Middle School East  07:30 PM  08 F6 vs F2STMA - Christensen 2 vs.CMYSA - GU13-C31

Bracket - Wednesday, June 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761600  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15F B4 vs B2SES U13G C3 Stingrays 0 vs.IGH Heat - GU13C31

Bracket - Thursday, June 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761484  National Sports Center  05:30 PM  D2 C2 vs C6Blaine 04G C3 Yellow 3 vs.Morris Rebels GU131
 761575  Lewis Park  05:45 PM  19 E3 vs E5ESC U13 Girls C3 3 vs.Tonka - Red - Near3
 761514  Selke  05:50 PM  16 F2 vs F6CMYSA - GU13-C3 2 vs.STMA - Christensen3
 761545  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  042 A3 vs A5WBL U13G C3 0 vs.EG-HUD13C3-Youssef7
 761573  Clover Ridge  06:00 PM  04 E1 vs E4CC United - GU13 C3 4 vs.FUS13GC3023
 761574  Rockford  06:00 PM  R-1 E2 vs E6Delano Youth - GU13 7 vs.Westonka Soccer Club - 01 - GU130
 761515  Elm Creek Playfield  06:30 PM  18 F3 vs F5FUS13GC301 4 vs.PVU - Izquierdo - GU131
 761424  Eagle View  06:40 PM  01 G2 vs G6New Prague Ar - GU13 3 vs.St. Peter Soc - GU130
 761605  National Sports Center  07:00 PM  J4 B3 vs B5JOY GU13 C301 4 vs.Woodbury Socc - GU13 2004GC3Gold3
 761453  Steve Michaud  07:00 PM  9 D1 vs D4LKV GU13 C301 1 vs.RYSA U13 C3016
 761543  Concordia  07:30 PM  1 A1 vs A4BHK2004GC3 0 vs.Lakes United - GU130
 761604  Skyview Park  07:30 PM  1 B2 vs B6IGH Heat - GU13C3 2 vs.River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU130
 761485  Centennial Middle School  07:30 PM  08 C3 vs C5Centennial So - GU13 0 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU132
 761513  MG Sports Dome  07:30 PM  26A F1 vs F4MapleBrook So - GU13 0 vs.Monticello Soccer Club - GU132
 761425  Prior Lake High School  07:30 PM  24 G3 vs G5Prior Lake Soccer Club - 01 - GU13 4 vs.Fairmont Socc - GU131
 761483  St. Anthony HS Stadium Field  08:00 PM  1 C1 vs C4St. Anthony S - GU13 0 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU13 Carlson0

Bracket - Saturday, June 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761455  Taft Field  09:00 AM  1 D3 vs D5Richfield Soccer Assn - 01 - GU13 2 vs.Minneapolis GU13 C3011

Bracket - Monday, June 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761456  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15G D5 vs D1Minneapolis GU13 C301 3 vs.LKV GU13 C3010

Bracket - Tuesday, June 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761608  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15G B4 vs B6SES U13G C3 Stingrays 1 vs.River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU133
 761468  Pine Hills North Park  06:00 PM  48 C4 vs C1North Metro Soccer Assn - 01 - GU13 Carlson 1 vs.St. Anthony S - GU132
 761459  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15B D5 vs D2Minneapolis GU13 C301 1 vs.EAG GU13 C3 - Voight0
 761553  Clover Ridge  06:00 PM  04 E1 vs E2CC United - GU13 C3 0 vs.Delano Youth - GU132
 761498  Freeway Field  07:00 PM  04 F4 vs F1Monticello Soccer Club - GU13 0 vs.MapleBrook So - GU130
 761461  Steve Michaud  07:10 PM  6 D1 vs D6LKV GU13 C301 1 vs.Waseca Soccer - GU131
 761423  Marsh Lake Park  07:10 PM  24 G1 vs G4Bloomington U13C3 Girls 3 vs.Shakopee U13 Girls C33

Bracket - Thursday, June 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761518  Freeway Field  05:30 PM  04 F4 vs F6Monticello Soccer Club - GU13 2 vs.STMA - Christensen2
 761547  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  41 A3 vs A2WBL U13G C3 2 vs.North East Un - GU135
 761487  Rice Lake Elementary-Lino Lakes  06:00 PM  01 C3 vs C2Centennial So - GU13 1 vs.Blaine 04G C3 Yellow3
 761488  Pine Hills North Park  06:00 PM  47 C4 vs C6North Metro Soccer Assn - 01 - GU13 Carlson 1 vs.Morris Rebels GU130
 761576  Maetzold Field  06:00 PM  1 E5 vs E1Tonka - Red - Near 0 vs.CC United - GU13 C32
 761427  Prior Lake High School  06:00 PM  24 G3 vs G2Prior Lake Soccer Club - 01 - GU13 2 vs.New Prague Ar - GU131
 761428  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  2 G4 vs G6Shakopee U13 Girls C3 2 vs.St. Peter Soc - GU130
 761578  Zachary Playfield  06:30 PM  09 E4 vs E6FUS13GC302 5 vs.Westonka Soccer Club - 01 - GU130
 761516  Perpich Center for the Arts  06:30 PM  1 F5 vs F1PVU - Izquierdo - GU13 1 vs.MapleBrook So - GU131
 761607  National Sports Center  07:00 PM  J1 B3 vs B2JOY GU13 C301 0 vs.IGH Heat - GU13C30
 761458  Fuad Mansour  07:00 PM  5 D4 vs D6RYSA U13 C301 3 vs.Waseca Soccer - GU130
 761548  Sunrise Elementary  07:25 PM  1 A4 vs A6Lakes United - GU13 4 vs.Somerset Soccer Club - 01 - GU130
 761546  Hudson Soccer Complex  07:30 PM  12 A5 vs A1EG-HUD13C3-Youssef 4 vs.BHK2004GC30
 761517  Zachary Playfield  08:00 PM  09 F3 vs F2FUS13GC301 2 vs.CMYSA - GU13-C30
 761606  HealthEast Sports Center  09:00 PM  04 B5 vs B1Woodbury Socc - GU13 2004GC3Gold 0 vs.Hastings Futb - GU131

Bracket - Thursday, July 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761551  McMurray West Field- Como Park  06:00 PM  1 A1 vs A6BHK2004GC3 0 vs.Somerset Soccer Club - 01 - GU130
 761610  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15C B4 vs B3SES U13G C3 Stingrays 2 vs.JOY GU13 C3013
 761430  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  2 G4 vs G3Shakopee U13 Girls C3 1 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU130
 761611  Hastings Vets Athletic Complex  06:15 PM  07 B1 vs B6Hastings Futb - GU13 1 vs.River Falls Wildcat Soccer - 01 - GU133
 761491  Driftwood Park  06:30 PM  1 C1 vs C6St. Anthony S - GU13 4 vs.Morris Rebels GU130
 761520  Freeway Field  06:30 PM  04 F4 vs F3Monticello Soccer Club - GU13 0 vs.FUS13GC3010
 761519  Perpich Center for the Arts  06:30 PM  1 F5 vs F2PVU - Izquierdo - GU13 0 vs.CMYSA - GU13-C36
 761431  Marsh Lake Park  07:10 PM  22 G1 vs G6Bloomington U13C3 Girls 5 vs.St. Peter Soc - GU130
 761550  Ki-Chi-Saga Park  07:30 PM  1 A4 vs A3Lakes United - GU13 4 vs.WBL U13G C30
 761549  Hudson Soccer Complex  07:30 PM  15 A5 vs A2EG-HUD13C3-Youssef 0 vs.North East Un - GU132
 761490  Pine Hills North Park  07:30 PM  47 C4 vs C3North Metro Soccer Assn - 01 - GU13 Carlson 3 vs.Centennial So - GU132
 761581  Clover Ridge  07:30 PM  04 E1 vs E6CC United - GU13 C3 6 vs.Westonka Soccer Club - 01 - GU131
 761579  Maetzold Field  07:40 PM  1 E5 vs E2Tonka - Red - Near 0 vs.Delano Youth - GU133
 761580  Zachary Playfield  08:00 PM  09 E4 vs E3FUS13GC302 1 vs.ESC U13 Girls C34

Bracket - Sunday, July 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761426  Fairmont Area Soccer Complex  03:00 PM  01 G5 vs G1Fairmont Socc - GU13 0 vs.Bloomington U13C3 Girls9
 761454  George Ohmann Park  06:30 PM  2 D2 vs D6EAG GU13 C3 - Voight 0 vs.Waseca Soccer - GU130

Bracket - Tuesday, July 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 761544  Hazelwood Complex  06:00 PM  6 A2 vs A6North East Un - GU13 6 vs.Somerset Soccer Club - 01 - GU131
 761521  MG Sports Dome  06:00 PM  26A F1 vs F6MapleBrook So - GU13 0 vs.STMA - Christensen1






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.