2017 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - G16 Classic 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://minnesotayouthsoccer-2017mysasummercompetitiveleague.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=5081BE41-EE08-41DA-AFAF-E7E2F90AEEA8&tournamentguid=92506580-06A5-4E59-99DB-467715448B39&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C D      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A1 : Gitchi Gummi - GU16C2313330333325 8  18  5  22 
 A5 : North Metro Soccer Assn - GU16 Mau010303333319 6  5  18  20 
 A7 : North East United Soccer Club - 01 - GU16331030330319 6  8  12  19 
 A2 : East Select GU16C2010030313314 4  1  17  18 
 A3 : Blaine 01G C2 Blue111330310013 3  -2  20  14 
 A6 : North Suburban Soccer Assn - 01 - GU1630130000007 2  -14  28  7 
 A4 : Lakes United - GU1600030000003 1  -16  27  9 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B5 : Burnsville Fi - GU16 Lalonde333333333330 10  26  6  29 
 B4 : IGH Heat - GU16C2303330333324 8  12  11  21 
 B7 : GU16 RVS Black303303333021 7  8  11  17 
 B3 : U16 Girls C2 - Gregory130000303313 4  2  13  13 
 B6 : Owatonna Socc - GU16130313000011 3  -6  22  11 
 B8 : Valley United - S17 - GU16C2 TELSTAR00130300108 2  -10  28  7 
 B1 : Woodbury Socc - GU16 2001GC2Gold11000000035 1  -11  18  6 
 B2 : Hastings Futb - GU1610000300004 1  -21  39  8 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C2 : CC United - GU16 C2-1133333133326 8  22  4  26 
 C1 : Eclipse Selec - GU16133333131324 7  20  6  24 
 C5 : Wright County Soccer - 01 - GU16003033333321 7  6  12  16 
 C7 : MapleBrook So - GU16333103030016 5  4  15  16 
 C3 : FUS16GC20103101010107 1  -10  22  8 
 C4 : PVU - Sparks - GU1600001030004 1  -17  49  9 
 C6 : Westonka Soccer Club - 01 - GU1600001000001 0  -25  60  8 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 D2 : EPSC - GU16 - C2333331333328 9  21  10  25 
 D7 : Waconia Socce - GU16331300333322 7  7  17  20 
 D3 : Minneapolis U - GU16331031301015 4  0  25  21 
 D1 : CC United - GU16 C2-2003113103113 3  -2  21  17 
 D6 : Tonka - White - Henry30011300008 2  -8  20  9 
 D4 : New Prague Ar - GU1600111111006 0  -7  18  11 
 D5 : Shakopee U16 Girls C200000001034 1  -11  40  18 

Bracket - Thursday, May 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787831  Bandimere  05:30 PM  01 D1 vs D2CC United - GU16 C2-2 0 vs.EPSC - GU16 - C23
 787902  Quarry Point Park  06:00 PM  8 B7 vs B8GU16 RVS Black 2 vs.Valley United - S17 - GU16C2 TELSTAR0
 787830  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  1 D5 vs D6Shakopee U16 Girls C2 1 vs.Tonka - White - Henry3
 787796  Lincoln Park Middle School Field  06:30 PM  1 A1 vs A2Gitchi Gummi - GU16C2 3 vs.East Select GU16C21
 787899  Hastings Vets Athletic Complex  07:20 PM  01 B2 vs B1Hastings Futb - GU16 1 vs.Woodbury Socc - GU16 2001GC2Gold1
 787795  St. Francis H.S.  07:30 PM  3 A5 vs A6North Metro Soccer Assn - GU16 Mau 0 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU161
 787866  Blake Middle School  08:00 PM  1 C1 vs C2Eclipse Selec - GU16 1 vs.CC United - GU16 C2-11

Bracket - Friday, May 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787870  Westonka MWHS  06:00 PM  03 C6 vs C2Westonka Soccer Club - 01 - GU16 0 vs.CC United - GU16 C2-15
 787829  New Prague High School  06:50 PM  2 D4 vs D7New Prague Ar - GU16 0 vs.Waconia Socce - GU161

Bracket - Sunday, May 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787833  Miller Park  04:00 PM  13 D2 vs D4EPSC - GU16 - C2 2 vs.New Prague Ar - GU160

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787797  Southpointe  05:30 PM  29 A6 vs A7North Suburban Soccer Assn - 01 - GU16 1 vs.North East United Soccer Club - 01 - GU166

Bracket - Thursday, May 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787904  HealthEast Sports Center  05:30 PM  01 B1 vs B3Woodbury Socc - GU16 2001GC2Gold 0 vs.U16 Girls C2 - Gregory0
 787906  North River Hills  05:30 PM  2 B5 vs B7Burnsville Fi - GU16 Lalonde 3 vs.GU16 RVS Black0
 787832  Lake Ann Park  05:50 PM  16 D6 vs D7Tonka - White - Henry 1 vs.Waconia Socce - GU162
 787867  Westonka MWHS  06:00 PM  03 C6 vs C7Westonka Soccer Club - 01 - GU16 0 vs.MapleBrook So - GU163
 787869  Zachary Playfield  06:20 PM  09 C3 vs C1FUS16GC201 0 vs.Eclipse Selec - GU167
 787799  National Sports Center  07:00 PM  F4 A3 vs A1Blaine 01G C2 Blue 1 vs.Gitchi Gummi - GU16C21
 787834  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15B D3 vs D1Minneapolis U - GU16 4 vs.CC United - GU16 C2-21

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787907  Rich Valley Athletic Complex  06:00 PM  2 B4 vs B1IGH Heat - GU16C2 4 vs.Woodbury Socc - GU16 2001GC2Gold1

Bracket - Tuesday, May 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787864  Louisiana Oaks  06:30 PM  01 C4 vs C7PVU - Sparks - GU16 0 vs.MapleBrook So - GU162

Bracket - Thursday, May 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787801  St. Francis H.S.  06:00 PM  3 A5 vs A3North Metro Soccer Assn - GU16 Mau 1 vs.Blaine 01G C2 Blue1
 787909  Wolk Park  06:00 PM  1 B8 vs B5Valley United - S17 - GU16C2 TELSTAR 1 vs.Burnsville Fi - GU16 Lalonde8
 787835  Maetzold Field  06:00 PM  1 D6 vs D2Tonka - White - Henry 1 vs.EPSC - GU16 - C22
 787800  Southpointe  07:15 PM  29 A6 vs A2North Suburban Soccer Assn - 01 - GU16 1 vs.East Select GU16C21
 787872  West St. Paul Dome  07:30 PM  3 C1 vs C4Eclipse Selec - GU16 9 vs.PVU - Sparks - GU160
 787871  WRC-Bentfield  07:30 PM  WRC3 C5 vs C3Wright County Soccer - 01 - GU16 1 vs.FUS16GC2012
 787908  Hastings Vets Athletic Complex  08:00 PM  01 B2 vs B3Hastings Futb - GU16 2 vs.U16 Girls C2 - Gregory5

Bracket - Monday, May 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787794  Chisago Lakes HS  07:00 PM  1 A4 vs A7Lakes United - GU16 0 vs.North East United Soccer Club - 01 - GU162
 787905  Quarry Point Park  07:30 PM  7 B8 vs B6Valley United - S17 - GU16C2 TELSTAR 0 vs.Owatonna Socc - GU160

Bracket - Tuesday, May 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787885  Fernbrook Elementary School  06:00 PM  14 C7 vs C4MapleBrook So - GU16 3 vs.PVU - Sparks - GU162
 787857  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15G D3 vs D5Minneapolis U - GU16 5 vs.Shakopee U16 Girls C23
 787805  Arlington Field  07:00 PM  2 A1 vs A5Gitchi Gummi - GU16C2 3 vs.North Metro Soccer Assn - GU16 Mau1

Bracket - Wednesday, May 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787804  Hazelwood Complex  06:00 PM  4 A7 vs A3North East United Soccer Club - 01 - GU16 2 vs.Blaine 01G C2 Blue2

Bracket - Thursday, May 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787838  Raven Stream  05:00 PM  05 D4 vs D6New Prague Ar - GU16 1 vs.Tonka - White - Henry1
 787840  Bandimere  05:30 PM  01 D1 vs D5CC United - GU16 C2-2 2 vs.Shakopee U16 Girls C21
 787874  Maple Grove Middle School  06:00 PM  11 C7 vs C3MapleBrook So - GU16 2 vs.FUS16GC2012
 787839  Bayview  06:30 PM  07 D7 vs D3Waconia Socce - GU16 1 vs.Minneapolis U - GU161
 787803  Ki-Chi-Saga Park  06:50 PM  1 A4 vs A6Lakes United - GU16 1 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU162
 787914  Rich Valley Athletic Complex  07:00 PM  2 B4 vs B5IGH Heat - GU16C2 1 vs.Burnsville Fi - GU16 Lalonde4
 787912  Hastings Vets Athletic Complex  07:30 PM  01 B2 vs B7Hastings Futb - GU16 1 vs.GU16 RVS Black8
 787875  Blake Middle School  08:00 PM  1 C1 vs C5Eclipse Selec - GU16 2 vs.Wright County Soccer - 01 - GU160
 787911  HealthEast Sports Center  09:00 PM  04 B1 vs B8Woodbury Socc - GU16 2001GC2Gold 0 vs.Valley United - S17 - GU16C2 TELSTAR1

Bracket - Tuesday, May 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787868  Diethelm Park  07:00 PM  09 C2 vs C4CC United - GU16 C2-1 9 vs.PVU - Sparks - GU160
 787937  Rose Park  07:15 PM  1 B5 vs B8Burnsville Fi - GU16 Lalonde 10 vs.Valley United - S17 - GU16C2 TELSTAR0
 787903  Rich Valley Athletic Complex  07:30 PM  2 B4 vs B2IGH Heat - GU16C2 4 vs.Hastings Futb - GU161

Bracket - Wednesday, May 31, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787802  Arlington Field  05:00 PM  1 A1 vs A4Gitchi Gummi - GU16C2 2 vs.Lakes United - GU160
 787842  Big Willow Field  05:45 PM  1 D6 vs D1Tonka - White - Henry 1 vs.CC United - GU16 C2-21
 787806  Hazelwood Complex  06:00 PM  5 A7 vs A5North East United Soccer Club - 01 - GU16 1 vs.North Metro Soccer Assn - GU16 Mau2

Bracket - Thursday, June 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787915  Flint Hills Recreation Complex  05:30 PM  1 B7 vs B1GU16 RVS Black 1 vs.Woodbury Socc - GU16 2001GC2Gold0
 787916  Johnny Cake Ridge Road Athletic Complex  05:45 PM  C B8 vs B2Valley United - S17 - GU16C2 TELSTAR 2 vs.Hastings Futb - GU160
 787878  Bandimere  06:00 PM  01 C2 vs C3CC United - GU16 C2-1 3 vs.FUS16GC2010
 787877  Westonka MWHS  06:00 PM  05 C6 vs C1Westonka Soccer Club - 01 - GU16 2 vs.Eclipse Selec - GU1612
 787843  Miller Park  06:00 PM  12 D2 vs D3EPSC - GU16 - C2 4 vs.Minneapolis U - GU161
 787841  Bayview  06:00 PM  07 D7 vs D5Waconia Socce - GU16 6 vs.Shakopee U16 Girls C21
 787808  Arlington Field  07:00 PM  2 A2 vs A3East Select GU16C2 0 vs.Blaine 01G C2 Blue2
 787917  North River Hills  07:15 PM  3 B5 vs B3Burnsville Fi - GU16 Lalonde 3 vs.U16 Girls C2 - Gregory1
 787807  Southpointe  07:30 PM  29 A6 vs A1North Suburban Soccer Assn - 01 - GU16 0 vs.Gitchi Gummi - GU16C21
 787876  Maple Grove Middle School  07:40 PM  10 C7 vs C5MapleBrook So - GU16 0 vs.Wright County Soccer - 01 - GU161

Bracket - Monday, June 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787837  Bandimere  07:20 PM  01 D1 vs D4CC United - GU16 C2-2 2 vs.New Prague Ar - GU162
 787910  Owatonna Soccer Complex  07:30 PM  7 B6 vs B7Owatonna Socc - GU16 1 vs.GU16 RVS Black0

Bracket - Tuesday, June 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787811  Hazelwood Complex  06:00 PM  5 A7 vs A1North East United Soccer Club - 01 - GU16 1 vs.Gitchi Gummi - GU16C20
 787836  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  1 D5 vs D3Shakopee U16 Girls C2 3 vs.Minneapolis U - GU164
 787812  Ki-Chi-Saga Park  07:00 PM  1 A4 vs A5Lakes United - GU16 5 vs.North Metro Soccer Assn - GU16 Mau2
 787930  Quarry Point Park  07:15 PM  5 B8 vs B7Valley United - S17 - GU16C2 TELSTAR 2 vs.GU16 RVS Black4
 787888  Maple Grove Middle School  07:30 PM  10 C7 vs C6MapleBrook So - GU16 6 vs.Westonka Soccer Club - 01 - GU162
 787900  Hamlet Park  08:00 PM  1 B3 vs B4U16 Girls C2 - Gregory 1 vs.IGH Heat - GU16C22

Bracket - Thursday, June 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787845  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  2 D5 vs D2Shakopee U16 Girls C2 2 vs.EPSC - GU16 - C212
 787846  Bayview  06:15 PM  07 D7 vs D1Waconia Socce - GU16 2 vs.CC United - GU16 C2-26
 787922  Rich Valley Athletic Complex  07:00 PM  3 B4 vs B8IGH Heat - GU16C2 2 vs.Valley United - S17 - GU16C2 TELSTAR0
 787810  Pine Hills North Park  07:30 PM  48 A5 vs A2North Metro Soccer Assn - GU16 Mau 4 vs.East Select GU16C23
 787920  Hastings Vets Athletic Complex  07:30 PM  01 B2 vs B6Hastings Futb - GU16 2 vs.Owatonna Socc - GU161
 787880  WRC-Bentfield  07:30 PM  WRC3 C5 vs C2Wright County Soccer - 01 - GU16 0 vs.CC United - GU16 C2-15
 787881  Maple Grove Middle School  07:30 PM  11 C7 vs C1MapleBrook So - GU16 0 vs.Eclipse Selec - GU163
 787879  Zachary Playfield  08:10 PM  08 C3 vs C4FUS16GC201 1 vs.PVU - Sparks - GU161
 787809  National Sports Center  08:30 PM  D2 A3 vs A4Blaine 01G C2 Blue 4 vs.Lakes United - GU162
 787919  HealthEast Sports Center  09:00 PM  04 B1 vs B5Woodbury Socc - GU16 2001GC2Gold 0 vs.Burnsville Fi - GU16 Lalonde4

Bracket - Sunday, June 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787844  New Prague High School  07:00 PM  2 D3 vs D4Minneapolis U - GU16 2 vs.New Prague Ar - GU162

Bracket - Monday, June 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787827  Arlington Field  05:00 PM  002 A1 vs A6Gitchi Gummi - GU16C2 7 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU160
 787854  New Prague High School  05:30 PM  2 D4 vs D2New Prague Ar - GU16 2 vs.EPSC - GU16 - C22
 787913  Hamlet Park  08:00 PM  1 B3 vs B6U16 Girls C2 - Gregory 1 vs.Owatonna Socc - GU162

Bracket - Tuesday, June 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787814  Arlington Field  05:00 PM  001 A2 vs A7East Select GU16C2 3 vs.North East United Soccer Club - 01 - GU161
 787823  Chisago Lakes HS  06:00 PM  1 A4 vs A1Lakes United - GU16 0 vs.Gitchi Gummi - GU16C23
 787921  Hamlet Park  06:00 PM  1 B3 vs B7U16 Girls C2 - Gregory 1 vs.GU16 RVS Black2
 787933  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  7 B6 vs B8Owatonna Socc - GU16 1 vs.Valley United - S17 - GU16C2 TELSTAR1
 787849  Miller Park  06:00 PM  12 D2 vs D7EPSC - GU16 - C2 1 vs.Waconia Socce - GU160
 787851  Maetzold Field  06:00 PM  1 D6 vs D5Tonka - White - Henry 1 vs.Shakopee U16 Girls C20
 787895  Elm Creek Playfield  08:10 PM  18 C3 vs C7FUS16GC201 0 vs.MapleBrook So - GU163

Bracket - Wednesday, June 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787820  Jean Duluth Field  05:00 PM  1 A1 vs A3Gitchi Gummi - GU16C2 6 vs.Blaine 01G C2 Blue0

Bracket - Thursday, June 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787926  Flint Hills Recreation Complex  05:30 PM  2 B7 vs B4GU16 RVS Black 3 vs.IGH Heat - GU16C21
 787884  Bandimere  06:00 PM  01 C2 vs C7CC United - GU16 C2-1 4 vs.MapleBrook So - GU160
 787883  Westonka MWHS  06:00 PM  05 C6 vs C3Westonka Soccer Club - 01 - GU16 1 vs.FUS16GC2011
 787848  Maetzold Field  06:00 PM  1 D6 vs D3Tonka - White - Henry 0 vs.Minneapolis U - GU162
 787817  Arlington Field  07:00 PM  02 A2 vs A1East Select GU16C2 1 vs.Gitchi Gummi - GU16C24
 787882  Louisiana Oaks  07:00 PM  01 C4 vs C5PVU - Sparks - GU16 1 vs.Wright County Soccer - 01 - GU163
 787813  Irondale High School  07:30 PM  1 A6 vs A3North Suburban Soccer Assn - 01 - GU16 1 vs.Blaine 01G C2 Blue2
 787924  North River Hills  07:30 PM  3 B5 vs B2Burnsville Fi - GU16 Lalonde 7 vs.Hastings Futb - GU160
 787923  Owatonna Soccer Complex  07:45 PM  7 B6 vs B1Owatonna Socc - GU16 2 vs.Woodbury Socc - GU16 2001GC2Gold0
 787847  New Prague High School  07:50 PM  2 D4 vs D5New Prague Ar - GU16 1 vs.Shakopee U16 Girls C21

Bracket - Friday, June 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787865  Bentfield  07:00 PM  03 C5 vs C6Wright County Soccer - 01 - GU16 6 vs.Westonka Soccer Club - 01 - GU160

Bracket - Monday, June 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787798  Arlington Field  05:00 PM  003 A2 vs A4East Select GU16C2 1 vs.Lakes United - GU160
 787863  Miller Park  06:00 PM  12 D3 vs D2Minneapolis U - GU16 2 vs.EPSC - GU16 - C25
 787818  Hazelwood Complex  07:30 PM  4 A7 vs A6North East United Soccer Club - 01 - GU16 3 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU161

Bracket - Tuesday, June 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787873  Louisiana Oaks  06:30 PM  01 C4 vs C6PVU - Sparks - GU16 4 vs.Westonka Soccer Club - 01 - GU163
 787918  Owatonna Soccer Complex  07:15 PM  5 B6 vs B4Owatonna Socc - GU16 1 vs.IGH Heat - GU16C23
 787858  New Prague High School  07:50 PM  2 D4 vs D1New Prague Ar - GU16 1 vs.CC United - GU16 C2-21
 787925  Quarry Point Park  08:00 PM  7 B8 vs B3Valley United - S17 - GU16C2 TELSTAR 0 vs.U16 Girls C2 - Gregory1

Bracket - Thursday, June 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787816  Irondale High School  05:50 PM  1 A6 vs A5North Suburban Soccer Assn - 01 - GU16 0 vs.North Metro Soccer Assn - GU16 Mau3
 787815  Hazelwood Complex  06:00 PM  4 A7 vs A4North East United Soccer Club - 01 - GU16 3 vs.Lakes United - GU161
 787887  Bandimere  06:00 PM  03 C2 vs C1CC United - GU16 C2-1 2 vs.Eclipse Selec - GU162
 787886  Westonka MWHS  06:00 PM  05 C6 vs C5Westonka Soccer Club - 01 - GU16 0 vs.Wright County Soccer - 01 - GU163
 787852  Miller Park  06:00 PM  12 D2 vs D1EPSC - GU16 - C2 4 vs.CC United - GU16 C2-22
 787928  Rich Valley Athletic Complex  07:00 PM  3 B4 vs B3IGH Heat - GU16C2 1 vs.U16 Girls C2 - Gregory0
 787929  North River Hills  07:30 PM  3 B5 vs B6Burnsville Fi - GU16 Lalonde 8 vs.Owatonna Socc - GU161
 787850  Bayview  08:00 PM  07 D7 vs D4Waconia Socce - GU16 2 vs.New Prague Ar - GU161

Bracket - Monday, June 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787935  HealthEast Sports Center  07:15 PM  01 B1 vs B4Woodbury Socc - GU16 2001GC2Gold 0 vs.IGH Heat - GU16C22

Bracket - Tuesday, June 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787828  National Sports Center  05:30 PM  E1 A3 vs A2Blaine 01G C2 Blue 2 vs.East Select GU16C22
 787826  Pine Hills North Park  05:40 PM  47 A5 vs A7North Metro Soccer Assn - GU16 Mau 2 vs.North East United Soccer Club - 01 - GU161
 787897  Farmington High School  06:00 PM  EMN  C1 vs C6Eclipse Selec - GU16 8 vs.Westonka Soccer Club - 01 - GU160
 787896  WRC-Rockford HS  06:00 PM  WC10 C5 vs C7Wright County Soccer - 01 - GU16 1 vs.MapleBrook So - GU160
 787898  Zachary Playfield  06:20 PM  09 C3 vs C2FUS16GC201 1 vs.CC United - GU16 C2-12
 787901  Owatonna Soccer Complex  07:30 PM  6 B6 vs B5Owatonna Socc - GU16 2 vs.Burnsville Fi - GU16 Lalonde3
 787862  Bandimere  07:30 PM  03 D1 vs D6CC United - GU16 C2-2 2 vs.Tonka - White - Henry0
 787861  17th Avenue Sports Complex  08:00 PM  2 D5 vs D7Shakopee U16 Girls C2 4 vs.Waconia Socce - GU165

Bracket - Wednesday, June 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787938  Dakota Cty Tech College  05:30 PM  2 B7 vs B6GU16 RVS Black 4 vs.Owatonna Socc - GU160

Bracket - Thursday, June 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787934  Flint Hills Recreation Complex  05:30 PM  1 B7 vs B5GU16 RVS Black 0 vs.Burnsville Fi - GU16 Lalonde2
 787932  Hamlet Park  06:00 PM  1 B3 vs B1U16 Girls C2 - Gregory 2 vs.Woodbury Socc - GU16 2001GC2Gold1
 787889  Louisiana Oaks  06:20 PM  01 C4 vs C2PVU - Sparks - GU16 0 vs.CC United - GU16 C2-16
 787853  Waconia High School  06:30 PM  4 D7 vs D6Waconia Socce - GU16 3 vs.Tonka - White - Henry1
 787819  Ki-Chi-Saga Park  07:20 PM  1 A4 vs A2Lakes United - GU16 0 vs.East Select GU16C23
 787931  Hastings Vets Athletic Complex  07:30 PM  01 B2 vs B4Hastings Futb - GU16 0 vs.IGH Heat - GU16C25
 787855  Bandimere  07:30 PM  01 D1 vs D3CC United - GU16 C2-2 3 vs.Minneapolis U - GU163
 787890  Blake Middle School  08:20 PM  1 C1 vs C3Eclipse Selec - GU16 1 vs.FUS16GC2011

Bracket - Thursday, July 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787936  Kingston Field  05:30 PM  09 B3 vs B2U16 Girls C2 - Gregory 3 vs.Hastings Futb - GU160
 787822  National Sports Center  06:00 PM  D2 A3 vs A5Blaine 01G C2 Blue 1 vs.North Metro Soccer Assn - GU16 Mau3
 787891  Bandimere  06:00 PM  03 C2 vs C6CC United - GU16 C2-1 12 vs.Westonka Soccer Club - 01 - GU160
 787892  Oakwood Playfield  06:20 PM  03 C3 vs C5FUS16GC201 0 vs.Wright County Soccer - 01 - GU161
 787821  Arlington Field  07:00 PM  1 A2 vs A6East Select GU16C2 4 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU160
 787893  Louisiana Oaks  08:00 PM  01 C4 vs C1PVU - Sparks - GU16 0 vs.Eclipse Selec - GU1610
 787856  Miller Park  08:00 PM  11 D2 vs D6EPSC - GU16 - C2 6 vs.Tonka - White - Henry0

Bracket - Tuesday, July 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 787824  Pine Hills North Park  05:50 PM  47 A5 vs A4North Metro Soccer Assn - GU16 Mau 5 vs.Lakes United - GU162
 787825  National Sports Center  06:00 PM  D2 A3 vs A7Blaine 01G C2 Blue 0 vs.North East United Soccer Club - 01 - GU162
 787894  WRC-Northwinds  06:00 PM  07 C5 vs C4Wright County Soccer - 01 - GU16 3 vs.PVU - Sparks - GU162
 787860  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15G D3 vs D7Minneapolis U - GU16 1 vs.Waconia Socce - GU163
 787927  HealthEast Sports Center  07:00 PM  05 B1 vs B2Woodbury Socc - GU16 2001GC2Gold 3 vs.Hastings Futb - GU161
 787859  17th Avenue Sports Complex  08:00 PM  1 D5 vs D4Shakopee U16 Girls C2 4 vs.New Prague Ar - GU161






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.