2017 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - G14 Classic 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://minnesotayouthsoccer-2017mysasummercompetitiveleague.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=36E3840F-07F8-4AA3-B664-4A5E6949BB4B&tournamentguid=92506580-06A5-4E59-99DB-467715448B39&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C D E      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A1 : Sporting St. Croix - 03 Academy Girls #1333333330125 8  17  6  20 
 A7 : FIRE SC 03333333003324 8  16  5  21 
 A4 : MTE G14 C1-01033030033318 6  2  21  16 
 A3 : Woodbury Socc - GU14 2003GC1Blue303030033116 5  7  6  13 
 A2 : WBL U14G C1003330301013 4  -2  21  15 
 A5 : EG-HUDC1-Sarrack00033000006 2  -16  41  13 
 A6 : Eau Claire Un - GU1400000000011 0  -24  31  5 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B6 : MTW G14 C1-01333333333027 9  22  5  25 
 B4 : GU14 Academy Black330313333325 8  22  5  25 
 B2 : LKV GU14 03 C101003330330318 6  5  21  19 
 B3 : EAG GU14 C1 - Cecchini000001330310 3  -9  23  8 
 B5 : RYSA U14 C10130031010008 2  -15  31  6 
 B1 : BHK2003GC100000000000 0  -25  57  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C2 : Eclipse Selec - GU13333333333330 10  28  4  29 
 C5 : ESC U14 Girls C1333333333027 9  16  6  22 
 C4 : CC United - GU14 C1303333000318 6  5  19  17 
 C3 : GU14 Academy Green333000300315 5  3  13  16 
 C7 : Waconia Socce - GU1400000030137 2  -16  31  6 
 C1 : Shakopee U14 Girls C100003100004 1  -17  32  8 
 C6 : Tonka - Blue - Scheller00010000102 0  -19  31  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 D7 : Tonka - Blue - MRL - Johnson333313333328 9  25  3  27 
 D4 : FUS14GC101333331333025 8  18  6  23 
 D5 : Minneapolis GU14 C101030303033116 5  0  20  14 
 D2 : Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU14103300031314 4  -1  18  11 
 D1 : MapleBrook So - GU1410001001137 1  -6  13  7 
 D6 : STMA - Rodriguez00003110005 1  -18  35  6 
 D3 : EPSC - GU14 - C103000100004 1  -18  44  7 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 E5 : MapleBrook So - GU14333333313025 8  19  8  24 
 E1 : Blaine 03G C1 EDT311330333323 7  12  10  21 
 E7 : North Oaks Soccer Club - GU14300303330318 6  -1  20  15 
 E2 : Centennial So - GU14133330001014 4  4  15  17 
 E4 : Gitchi Gummi - GU14C1103010113313 3  4  11  14 
 E3 : East Select GU14C100000030306 2  -21  39  3 
 E6 : North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Chartier00000000101 0  -17  29  6 

Bracket - Monday, May 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757829  Richfield H.S.  08:15 PM  15 A4 vs A7MTE G14 C1-01 0 vs.FIRE SC 032

Bracket - Tuesday, May 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757796  Fernbrook Elementary School  06:20 PM  14 D1 vs D2MapleBrook So - GU14 1 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU141

Bracket - Wednesday, May 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757751  Steve Michaud  05:15 PM  7 B2 vs B6LKV GU14 03 C101 0 vs.MTW G14 C1-013
 757866  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  1 C1 vs C2Shakopee U14 Girls C1 1 vs.Eclipse Selec - GU138
 757885  Waconia High School  06:00 PM  4 C7 vs C4Waconia Socce - GU14 0 vs.CC United - GU14 C13
 757848  Eau Claire Soccer Park Field  06:30 PM  3A A6 vs A3Eau Claire Un - GU14 0 vs.Woodbury Socc - GU14 2003GC1Blue3
 757865  Lewis Park  08:00 PM  18 C5 vs C6ESC U14 Girls C1 3 vs.Tonka - Blue - Scheller0

Bracket - Thursday, May 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757825  Miller Park  06:30 PM  13 D3 vs D7EPSC - GU14 - C1 0 vs.Tonka - Blue - MRL - Johnson7

Bracket - Sunday, May 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757874  Waconia High School  06:30 PM  4 C7 vs C3Waconia Socce - GU14 0 vs.GU14 Academy Green3

Bracket - Monday, May 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757834  HealthEast Sports Center  05:30 PM  05 A3 vs A1Woodbury Socc - GU14 2003GC1Blue 0 vs.Sporting St. Croix - 03 Academy Girls #12
 757833  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  41 A2 vs A4WBL U14G C1 1 vs.MTE G14 C1-013
 757798  Rogers Middle School  06:00 PM  45 D2 vs D4Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU14 0 vs.FUS14GC1013
 757799  Miller Park  06:00 PM  12 D3 vs D1EPSC - GU14 - C1 2 vs.MapleBrook So - GU140
 757785  National Sports Center  06:00 PM  H2 E1 vs E3Blaine 03G C1 EDT 4 vs.East Select GU14C10
 757762  Pine Hills North Park  06:00 PM  47 E6 vs E7North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Chartier 1 vs.North Oaks Soccer Club - GU142
 757832  Eau Claire Soccer Park Field  06:30 PM  1 A6 vs A7Eau Claire Un - GU14 0 vs.FIRE SC 033
 757868  Blake Middle School  06:30 PM  1 C2 vs C4Eclipse Selec - GU13 8 vs.CC United - GU14 C10
 757738  Central Park-Dale  07:10 PM  1 B1 vs B5BHK2003GC1 1 vs.RYSA U14 C1012

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757761  National Sports Center  05:15 PM  A4 E1 vs E2Blaine 03G C1 EDT 1 vs.Centennial So - GU141
 757869  Quarry Point Park  06:00 PM  8 C3 vs C1GU14 Academy Green 2 vs.Shakopee U14 Girls C10

Bracket - Thursday, May 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757800  STMA Middle School East  06:00 PM  09 D6 vs D2STMA - Rodriguez 0 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU142
 757847  Richfield H.S.  06:15 PM  15 A4 vs A5MTE G14 C1-01 3 vs.EG-HUDC1-Sarrack1
 757812  Wayzata High School    06:30 PM  51 D4 vs D5FUS14GC101 4 vs.Minneapolis GU14 C1010

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757837  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:00 PM  2 A1 vs A4Sporting St. Croix - 03 Academy Girls #1 5 vs.MTE G14 C1-010
 757836  Hudson Soccer Complex  06:00 PM  12 A5 vs A3EG-HUDC1-Sarrack 0 vs.Woodbury Socc - GU14 2003GC1Blue2
 757802  Maple Grove Middle School  06:00 PM  10 D1 vs D4MapleBrook So - GU14 0 vs.FUS14GC1011
 757801  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15G D5 vs D3Minneapolis GU14 C101 5 vs.EPSC - GU14 - C10
 757765  Pine Hills North Park  06:00 PM  47 E6 vs E2North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Chartier 0 vs.Centennial So - GU144
 757895  Flint Hills Recreation Complex  07:15 PM  1 C3 vs C7GU14 Academy Green 4 vs.Waconia Socce - GU140
 757766  Maple Grove Middle School  07:30 PM  10 E5 vs E3MapleBrook So - GU14 6 vs.East Select GU14C10
 757872  17th Avenue Sports Complex  08:00 PM  2 C1 vs C4Shakopee U14 Girls C1 1 vs.CC United - GU14 C13

Bracket - Wednesday, May 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757826  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15F D5 vs D7Minneapolis GU14 C101 0 vs.Tonka - Blue - MRL - Johnson4
 757808  Youth Athletic Complex  09:00 PM  11 D2 vs D3Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU14 3 vs.EPSC - GU14 - C11

Bracket - Monday, May 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757838  West St. Paul Dome  05:30 PM  3 A4 vs A6MTE G14 C1-01 4 vs.Eau Claire Un - GU141
 757735  Flint Hills Recreation Complex  05:30 PM  2 B4 vs B1GU14 Academy Black 8 vs.BHK2003GC10
 757873  Bandimere  05:30 PM  03 C4 vs C6CC United - GU14 C1 5 vs.Tonka - Blue - Scheller0
 757875  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  1 C1 vs C5Shakopee U14 Girls C1 1 vs.ESC U14 Girls C13
 757804  Lake Ann Park  06:00 PM  16 D7 vs D3Tonka - Blue - MRL - Johnson 11 vs.EPSC - GU14 - C10
 757803  Zachary Playfield  06:30 PM  08 D4 vs D6FUS14GC101 7 vs.STMA - Rodriguez0
 757779  Centennial Middle School  06:30 PM  018 E2 vs E7Centennial So - GU14 3 vs.North Oaks Soccer Club - GU140
 757805  Maple Grove Middle School  07:30 PM  11 D1 vs D5MapleBrook So - GU14 0 vs.Minneapolis GU14 C1012

Bracket - Tuesday, May 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757732  Steve Michaud  07:00 PM  6 B2 vs B4LKV GU14 03 C101 1 vs.GU14 Academy Black5

Bracket - Wednesday, May 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757840  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:00 PM  2 A1 vs A5Sporting St. Croix - 03 Academy Girls #1 9 vs.EG-HUDC1-Sarrack1
 757892  Flint Hills Recreation Complex  05:30 PM  1 C3 vs C5GU14 Academy Green 0 vs.ESC U14 Girls C12
 757864  Diethelm Park  06:00 PM  09 C4 vs C7CC United - GU14 C1 5 vs.Waconia Socce - GU141
 757791  MG Sports Dome  07:20 PM  26A E5 vs E7MapleBrook So - GU14 3 vs.North Oaks Soccer Club - GU140
 757897  17th Avenue Sports Complex  08:00 PM  1 C1 vs C6Shakopee U14 Girls C1 1 vs.Tonka - Blue - Scheller0
 757820  Maple Grove Middle School  08:00 PM  11 D1 vs D3MapleBrook So - GU14 1 vs.EPSC - GU14 - C11

Bracket - Thursday, May 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757824  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15G D5 vs D4Minneapolis GU14 C101 1 vs.FUS14GC1014

Bracket - Monday, May 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757740  West St. Paul Sports Center  06:00 PM  1 B6 vs B4MTW G14 C1-01 2 vs.GU14 Academy Black0

Bracket - Tuesday, May 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757795  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15G D5 vs D6Minneapolis GU14 C101 5 vs.STMA - Rodriguez0

Bracket - Wednesday, May 31, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757851  UW- Eau Claire  05:30 PM  C4 A6 vs A5Eau Claire Un - GU14 1 vs.EG-HUDC1-Sarrack3
 757769  Chippewa Middle School  05:30 PM  1 E7 vs E3North Oaks Soccer Club - GU14 3 vs.East Select GU14C10
 757852  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  042 A2 vs A1WBL U14G C1 1 vs.Sporting St. Croix - 03 Academy Girls #14
 757760  Maple Grove Middle School  06:30 PM  10 E5 vs E6MapleBrook So - GU14 2 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Chartier0
 757739  Steve Michaud  07:00 PM  9 B2 vs B3LKV GU14 03 C101 4 vs.EAG GU14 C1 - Cecchini1
 757767  National Sports Center  07:00 PM  A3 E1 vs E4Blaine 03G C1 EDT 1 vs.Gitchi Gummi - GU14C11
 757811  Big Willow Field  07:30 PM  1 D7 vs D1Tonka - Blue - MRL - Johnson 2 vs.MapleBrook So - GU141
 757896  Lewis Park  08:00 PM  18 C5 vs C7ESC U14 Girls C1 2 vs.Waconia Socce - GU140

Bracket - Thursday, June 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757734  Fuad Mansour  07:00 PM  4 B5 vs B6RYSA U14 C101 0 vs.MTW G14 C1-015
 757794  Zachary Playfield  08:00 PM  08 D4 vs D7FUS14GC101 1 vs.Tonka - Blue - MRL - Johnson1

Bracket - Friday, June 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757830  Hudson Soccer Complex  06:00 PM  14 A5 vs A6EG-HUDC1-Sarrack 3 vs.Eau Claire Un - GU140

Bracket - Sunday, June 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757850  Centennial High School Turf Field  04:00 PM  1 A7 vs A4FIRE SC 03 4 vs.MTE G14 C1-010
 757871  Lewis Park  06:00 PM  18 C5 vs C3ESC U14 Girls C1 2 vs.GU14 Academy Green0

Bracket - Monday, June 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757841  National Sports Center  05:30 PM  J4 A7 vs A5FIRE SC 03 6 vs.EG-HUDC1-Sarrack0
 757742  Thresher Park  05:30 PM  B3 B3 vs B4EAG GU14 C1 - Cecchini 0 vs.GU14 Academy Black3
 757843  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  41 A2 vs A3WBL U14G C1 1 vs.Woodbury Socc - GU14 2003GC1Blue0
 757878  HealthEast Sports Center  06:00 PM  05 C2 vs C3Eclipse Selec - GU13 2 vs.GU14 Academy Green0
 757877  Lake Ann Park  06:00 PM  16 C6 vs C1Tonka - Blue - Scheller 1 vs.Shakopee U14 Girls C11
 757772  St. Francis H.S.  06:00 PM  3 E6 vs E1North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Chartier 1 vs.Blaine 03G C1 EDT2
 757741  Steve Michaud  06:45 PM  9 B2 vs B5LKV GU14 03 C101 5 vs.RYSA U14 C1011
 757842  UW- Eau Claire  07:00 PM  C3 A6 vs A1Eau Claire Un - GU14 0 vs.Sporting St. Croix - 03 Academy Girls #11
 757771  Wilkinson  07:15 PM  2 E7 vs E5North Oaks Soccer Club - GU14 0 vs.MapleBrook So - GU146
 757773  Rice Lake Elementary-Lino Lakes  07:20 PM  01 E2 vs E3Centennial So - GU14 4 vs.East Select GU14C10
 757806  Lake Ann Park  07:30 PM  16 D7 vs D5Tonka - Blue - MRL - Johnson 6 vs.Minneapolis GU14 C1010
 757743  West St. Paul Sports Center  08:15 PM  1 B6 vs B1MTW G14 C1-01 12 vs.BHK2003GC10

Bracket - Wednesday, June 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757857  HealthEast Sports Center  05:30 PM  04 A3 vs A5Woodbury Socc - GU14 2003GC1Blue 2 vs.EG-HUDC1-Sarrack0
 757893  Bandimere  05:30 PM  01 C4 vs C1CC United - GU14 C1 1 vs.Shakopee U14 Girls C10
 757786  Centennial Middle School  05:45 PM  07 E2 vs E6Centennial So - GU14 3 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Chartier0
 757822  Miller Park  06:00 PM  13 D3 vs D5EPSC - GU14 - C1 1 vs.Minneapolis GU14 C1017
 757797  STMA Middle School East  06:00 PM  08 D6 vs D7STMA - Rodriguez 0 vs.Tonka - Blue - MRL - Johnson7
 757891  Blake Middle School  06:30 PM  1 C2 vs C6Eclipse Selec - GU13 6 vs.Tonka - Blue - Scheller0
 757823  Oakwood Playfield  06:30 PM  03 D4 vs D1FUS14GC101 2 vs.MapleBrook So - GU140
 757753  Fuad Mansour  07:00 PM  5 B5 vs B1RYSA U14 C101 2 vs.BHK2003GC11
 757787  Jean Duluth Field  07:00 PM  1 E3 vs E5East Select GU14C1 0 vs.MapleBrook So - GU146
 757788  Arlington Field  07:00 PM  2 E4 vs E1Gitchi Gummi - GU14C1 1 vs.Blaine 03G C1 EDT2
 757856  Hanifl Fields Athletic Park  07:30 PM  41 A2 vs A6WBL U14G C1 5 vs.Eau Claire Un - GU140
 757858  West St. Paul Dome  08:15 PM  3 A4 vs A1MTE G14 C1-01 1 vs.Sporting St. Croix - 03 Academy Girls #15

Bracket - Thursday, June 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757809  Miller Park  06:00 PM  11 D3 vs D4EPSC - GU14 - C1 0 vs.FUS14GC1015
 757729  Thresher Park  07:15 PM  B1 B3 vs B6EAG GU14 C1 - Cecchini 0 vs.MTW G14 C1-012

Bracket - Friday, June 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757839  Centennial High School Turf Field  07:00 PM  1 A7 vs A3FIRE SC 03 1 vs.Woodbury Socc - GU14 2003GC1Blue0

Bracket - Monday, June 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757774  Arlington Field  05:00 PM  1 E3 vs E4East Select GU14C1 0 vs.Gitchi Gummi - GU14C14
 757853  National Sports Center  05:30 PM  J4 A7 vs A6FIRE SC 03 3 vs.Eau Claire Un - GU140
 757744  West St. Paul Dome  05:30 PM  3 B6 vs B3MTW G14 C1-01 8 vs.EAG GU14 C1 - Cecchini0
 757870  Minnetonka High School  05:30 PM  08 C6 vs C2Tonka - Blue - Scheller 0 vs.Eclipse Selec - GU138
 757776  Wilkinson  05:45 PM  2 E7 vs E1North Oaks Soccer Club - GU14 2 vs.Blaine 03G C1 EDT1
 757746  Fuad Mansour  07:00 PM  7 B5 vs B4RYSA U14 C101 1 vs.GU14 Academy Black1
 757844  HealthEast Sports Center  07:15 PM  04 A3 vs A4Woodbury Socc - GU14 2003GC1Blue 0 vs.MTE G14 C1-011
 757845  Hudson Soccer Complex  07:30 PM  12 A5 vs A2EG-HUDC1-Sarrack 4 vs.WBL U14G C17
 757810  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15G D5 vs D2Minneapolis GU14 C101 1 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU140
 757775  Gleason Fields  07:40 PM  21 E5 vs E2MapleBrook So - GU14 6 vs.Centennial So - GU141

Bracket - Tuesday, June 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757831  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:30 PM  2 A1 vs A2Sporting St. Croix - 03 Academy Girls #1 1 vs.WBL U14G C10

Bracket - Wednesday, June 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757757  Flint Hills Recreation Complex  05:30 PM  2 B4 vs B3GU14 Academy Black 4 vs.EAG GU14 C1 - Cecchini0
 757894  Lewis Park  05:45 PM  19 C5 vs C4ESC U14 Girls C1 2 vs.CC United - GU14 C11
 757859  Hudson Soccer Complex  06:00 PM  15 A5 vs A4EG-HUDC1-Sarrack 2 vs.MTE G14 C1-015
 757884  Blake Middle School  06:30 PM  1 C2 vs C7Eclipse Selec - GU13 8 vs.Waconia Socce - GU140
 757756  Fuad Mansour  07:00 PM  2 B5 vs B2RYSA U14 C101 0 vs.LKV GU14 03 C1014
 757860  HealthEast Sports Center  07:15 PM  03 A3 vs A7Woodbury Socc - GU14 2003GC1Blue 2 vs.FIRE SC 030
 757789  MG Sports Dome  07:35 PM  26A E5 vs E4MapleBrook So - GU14 2 vs.Gitchi Gummi - GU14C10

Bracket - Thursday, June 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757793  Arlington Field  05:00 PM  3 E3 vs E2East Select GU14C1 1 vs.Centennial So - GU140
 757819  Elm Creek Playfield  06:30 PM  18 D4 vs D2FUS14GC101 7 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU140
 757737  Fuad Mansour  07:00 PM  5 B5 vs B3RYSA U14 C101 0 vs.EAG GU14 C1 - Cecchini0
 757777  Arlington Field  07:00 PM  001 E4 vs E5Gitchi Gummi - GU14C1 1 vs.MapleBrook So - GU141

Bracket - Friday, June 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757881  Bayview  08:00 PM  07 C7 vs C1Waconia Socce - GU14 4 vs.Shakopee U14 Girls C11

Bracket - Monday, June 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757790  Jean Duluth Field  05:00 PM  1 E3 vs E7East Select GU14C1 0 vs.North Oaks Soccer Club - GU143
 757748  Thresher Park  05:30 PM  B3 B3 vs B1EAG GU14 C1 - Cecchini 4 vs.BHK2003GC10
 757849  Polar Lakes Park  06:00 PM  26 A2 vs A7WBL U14G C1 3 vs.FIRE SC 031
 757814  Rogers Middle School  07:30 PM  45 D2 vs D7Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU14 0 vs.Tonka - Blue - MRL - Johnson5
 757813  STMA Middle School East  07:30 PM  09 D6 vs D3STMA - Rodriguez 3 vs.EPSC - GU14 - C12
 757882  Clover Ridge  07:45 PM  04 C4 vs C5CC United - GU14 C1 1 vs.ESC U14 Girls C12
 757883  Lone Lake Park  07:50 PM  1 C6 vs C3Tonka - Blue - Scheller 0 vs.GU14 Academy Green3

Bracket - Wednesday, June 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757862  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:30 PM  6 A1 vs A6Sporting St. Croix - 03 Academy Girls #1 3 vs.Eau Claire Un - GU140
 757733  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  05:30 PM  A B1 vs B3BHK2003GC1 0 vs.EAG GU14 C1 - Cecchini2
 757747  Flint Hills Recreation Complex  05:30 PM  1 B4 vs B2GU14 Academy Black 6 vs.LKV GU14 03 C1011
 757876  Bayview  06:00 PM  07 C7 vs C5Waconia Socce - GU14 0 vs.ESC U14 Girls C14
 757827  Gleason Fields  06:00 PM  21 D1 vs D6MapleBrook So - GU14 1 vs.STMA - Rodriguez1
 757828  Miller Park  06:00 PM  13 D3 vs D2EPSC - GU14 - C1 0 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU142
 757898  Flint Hills Recreation Complex  07:00 PM  1 C3 vs C2GU14 Academy Green 1 vs.Eclipse Selec - GU134
 757792  National Sports Center  07:00 PM  D2 E1 vs E6Blaine 03G C1 EDT 2 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Chartier1
 757861  Hudson Soccer Complex  07:30 PM  12 A5 vs A7EG-HUDC1-Sarrack 0 vs.FIRE SC 036

Bracket - Monday, June 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757886  Lone Lake Park  06:00 PM  1 C6 vs C5Tonka - Blue - Scheller 0 vs.ESC U14 Girls C12
 757817  Rogers Middle School  06:00 PM  45 D2 vs D1Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU14 0 vs.MapleBrook So - GU140
 757781  Pine Hills North Park  06:00 PM  47 E6 vs E5North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Chartier 1 vs.MapleBrook So - GU149
 757780  Wilkinson  07:15 PM  2 E7 vs E4North Oaks Soccer Club - GU14 3 vs.Gitchi Gummi - GU14C11
 757816  STMA Middle School East  07:30 PM  09 D6 vs D5STMA - Rodriguez 1 vs.Minneapolis GU14 C1011
 757782  Rice Lake Elementary-Lino Lakes  07:30 PM  01 E2 vs E1Centennial So - GU14 2 vs.Blaine 03G C1 EDT3

Bracket - Tuesday, June 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757778  Arlington Field  12:00 PM  02 E6 vs E3North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Chartier 0 vs.East Select GU14C12
 757768  Arlington Field  05:00 PM  1 E4 vs E6Gitchi Gummi - GU14C1 1 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Chartier1
 757815  Lake Ann Park  07:45 PM  16 D7 vs D4Tonka - Blue - MRL - Johnson 4 vs.FUS14GC1011

Bracket - Wednesday, June 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757863  HealthEast Sports Center  05:15 PM  05 A3 vs A2Woodbury Socc - GU14 2003GC1Blue 3 vs.WBL U14G C10
 757867  Hopkins High School  06:10 PM  35 C6 vs C7Tonka - Blue - Scheller 0 vs.Waconia Socce - GU140
 757745  Steve Michaud  07:00 PM  7 B2 vs B1LKV GU14 03 C101 4 vs.BHK2003GC10
 757821  Rogers Middle School  08:00 PM  45 D2 vs D6Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU14 3 vs.STMA - Rodriguez0

Bracket - Thursday, June 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757758  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  05:50 PM  A B1 vs B6BHK2003GC1 0 vs.MTW G14 C1-0111
 757764  Arlington Field  07:00 PM  3 E3 vs E1East Select GU14C1 0 vs.Blaine 03G C1 EDT9
 757835  Eau Claire Soccer Park Field  07:30 PM  6A A6 vs A2Eau Claire Un - GU14 3 vs.WBL U14G C13
 757887  West St. Paul Dome  07:30 PM  1 C2 vs C1Eclipse Selec - GU13 7 vs.Shakopee U14 Girls C11
 757807  STMA Middle School East  07:30 PM  08 D6 vs D1STMA - Rodriguez 1 vs.MapleBrook So - GU143

Bracket - Friday, June 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757749  Richfield H.S.  06:00 PM  15 B6 vs B5MTW G14 C1-01 5 vs.RYSA U14 C1010
 757763  Rice Lake Elementary-Lino Lakes  07:00 PM  01 E2 vs E4Centennial So - GU14 0 vs.Gitchi Gummi - GU14C10

Bracket - Wednesday, July 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757750  Flint Hills Recreation Complex  05:45 PM  1 B1 vs B4BHK2003GC1 0 vs.GU14 Academy Black7

Bracket - Thursday, July 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757889  Clover Ridge  06:00 PM  04 C4 vs C2CC United - GU14 C1 0 vs.Eclipse Selec - GU134
 757759  Arlington Field  07:00 PM  3 E4 vs E7Gitchi Gummi - GU14C1 4 vs.North Oaks Soccer Club - GU140
 757754  Thresher Park  07:15 PM  B2 B3 vs B2EAG GU14 C1 - Cecchini 0 vs.LKV GU14 03 C1012

Bracket - Friday, July 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757879  Flint Hills Recreation Complex  07:00 PM  2 C3 vs C4GU14 Academy Green 1 vs.CC United - GU14 C12

Bracket - Saturday, July 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757752  Thresher Park  02:00 PM  B2 B3 vs B5EAG GU14 C1 - Cecchini 2 vs.RYSA U14 C1010
 757736  Richfield H.S.  06:00 PM  15 B6 vs B2MTW G14 C1-01 5 vs.LKV GU14 03 C1010

Bracket - Sunday, July 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757731  Flint Hills Recreation Complex  05:00 PM  2 B4 vs B5GU14 Academy Black 7 vs.RYSA U14 C1010
 757880  Lewis Park  05:45 PM  19 C5 vs C2ESC U14 Girls C1 1 vs.Eclipse Selec - GU133
 757846  Coon Rapids Soccer Complex  06:00 PM  3 A7 vs A1FIRE SC 03 2 vs.Sporting St. Croix - 03 Academy Girls #10
 757770  National Sports Center  07:00 PM  F4 E1 vs E5Blaine 03G C1 EDT 5 vs.MapleBrook So - GU141

Bracket - Monday, July 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757755  Quarry Point Park  05:30 PM  8 B4 vs B6GU14 Academy Black 5 vs.MTW G14 C1-010
 757855  Lucy Winton Bell Athletic Fields  06:00 PM  6 A1 vs A3Sporting St. Croix - 03 Academy Girls #1 1 vs.Woodbury Socc - GU14 2003GC1Blue1
 757730  Humboldt Secondary School  06:00 PM  1 B1 vs B2BHK2003GC1 0 vs.LKV GU14 03 C1015
 757784  Arlington Field  07:00 PM  2 E4 vs E2Gitchi Gummi - GU14C1 4 vs.Centennial So - GU141
 757783  Wilkinson  07:15 PM  2 E7 vs E6North Oaks Soccer Club - GU14 2 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Chartier1
 757888  Bayview  07:30 PM  07 C7 vs C6Waconia Socce - GU14 2 vs.Tonka - Blue - Scheller1
 757818  Lake Ann Park  07:30 PM  16 D7 vs D6Tonka - Blue - MRL - Johnson 4 vs.STMA - Rodriguez0
 757890  17th Avenue Sports Complex  08:00 PM  2 C1 vs C3Shakopee U14 Girls C1 1 vs.GU14 Academy Green3
 757854  West St. Paul Dome  08:15 PM  3 A4 vs A2MTE G14 C1-01 2 vs.WBL U14G C10






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.