2017 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - G14 Classic 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://minnesotayouthsoccer-2017mysasummercompetitiveleague.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=28EEF99A-0141-48B5-82D1-1E318FA6A8DD&tournamentguid=92506580-06A5-4E59-99DB-467715448B39&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C D E F      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A1 : Fairmont Socc - GU14333333333330 10  27  3  28 
 A6 : Waseca Soccer - GU14-PERRIZO333333333027 9  18  13  26 
 A7 : Austin Youth Soccer Assn - 01 - GU14303333030119 6  12  22  23 
 A4 : Albert Lea Yo - GU14300333130016 5  7  14  20 
 A3 : New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - GU1400003331 313 4  -3  23  12 
 A8 : RYSA U14 C301033030030 12 4  -4  19  12 
 A9 : Winona Youth Soccer Assn - 01 - GU1430000003309 3  -12  36  12 
 A5 : Faribault Soc - GU1400000000033 1  -21  51  14 
 A2 : Mankato GU14C3-Luedtke00000001001 0  -24  49  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B6 : Red Cedar Soccer Club - 01 - GU14133333333328 9  22  7  27 
 B4 : North Suburban Soccer Assn - 01 - GU14333033310322 7  6  19  24 
 B7 : Somerset Soccer Club - 01 - GU1431333 301017 5  11  18  22 
 B1 : BHK2003GC330300 103313 4  4  12  15 
 B3 : Woodbury Socc - GU14 2003GC3Gold000333003012 4  0  26  19 
 B2 : SES U14G C3 Wild Things03000100004 1  -23  40  2 
 B5 : New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU1400000000033 1  -20  42  7 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C2 : Blaine 03G C3 Yellow333333333330 10  22  13  29 
 C5 : East Select GU14C3133130330320 6  13  12  21 
 C6 : Lakes United - GU14303100330316 5  1  26  22 
 C7 : North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Dustman103303033016 5  6  19  20 
 C1 : AYSA Cloquet - GU14C3300333000315 5  0  24  19 
 C3 : Blaine 03G C3 Orange00000300003 1  -23  43  8 
 C4 : Centennial So - GU1403000000003 1  -19  42  17 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 D1 : St. Anthony S - GU14333131333326 8  23  12  28 
 D5 : Rogers Rebels Soccer Club - 01 - GU14333313111019 5  7  13  18 
 D6 : STMA - Mitchell313113001013 3  -1  25  18 
 D2 : Princeton You - GU14003103130112 3  -4  30  19 
 D4 : Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU14010301113111 2  -2  22  20 
 D7 : Little Falls - Girls U14030001030310 3  -5  22  15 
 D3 : Tri-County United Soccer Assn - 01 - GU1400000001034 1  -18  36  15 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 E2 : EAG GU14 C3 - Zeyen331333133326 8  23  4  26 
 E4 : Shakopee U14 Girls C3130303030316 5  0  19  16 
 E3 : Prior Lake Soccer Club - 01 - GU14003100330313 4  -3  15  11 
 E5 : Minneapolis GU14 C301103301010312 3  -2  20  18 
 E6 : Tonka - Red - Johnson13003101009 2  -8  18  10 
 E1 : LKV GU14 C30130100013008 2  -10  19  6 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- F 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 F7 : Willmar Soccer Assn - 01 - GU14333313133326 8  21  7  24 
 F1 : ESC U14 Girls C3333103331020 6  12  7  16 
 F6 : Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU14330330133019 6  5  13  16 
 F3 : PVU - Lapakko - GU14131311113318 4  8  3  10 
 F4 : Waconia Socce - GU14303010011110 2  -6  18  11 
 F2 : FUS14GC301010030131110 2  -2  12  7 
 F8 : Westonka Soccer Club - 01 - GU1403000310007 2  -11  23  9 
 F5 : Crow River So - GU1400000000000 0  -27  37  4 

Bracket - Wednesday, May 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757194  Somerset High School  06:00 PM  3 B7 vs B3Somerset Soccer Club - 01 - GU14 9 vs.Woodbury Socc - GU14 2003GC3Gold6
 757151  St. Anthony HS Stadium Field  06:30 PM  1 D1 vs D2St. Anthony S - GU14 3 vs.Princeton You - GU140
 757261  MLC Soccer Fields  07:00 PM  6 A3 vs A6New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - GU14 0 vs.Waseca Soccer - GU14-PERRIZO3
 757126  St. Francis H.S.  07:30 PM  3 C7 vs C5North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Dustman 0 vs.East Select GU14C30

Bracket - Thursday, May 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757260  Land of Memories Park  07:00 PM  2 A2 vs A7Mankato GU14C3-Luedtke 1 vs.Austin Youth Soccer Assn - 01 - GU147

Bracket - Sunday, May 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757265  Todd Park  04:00 PM  1 A7 vs A1Austin Youth Soccer Assn - 01 - GU14 1 vs.Fairmont Socc - GU148

Bracket - Monday, May 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757118  National Sports Center  05:30 PM  F4 C2 vs C4Blaine 03G C3 Yellow 3 vs.Centennial So - GU141
 757188  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15F B2 vs B4SES U14G C3 Wild Things 0 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU144
 757119  National Sports Center  06:00 PM  H4 C3 vs C1Blaine 03G C3 Orange 0 vs.AYSA Cloquet - GU14C32
 757117  Ki-Chi-Saga Park  06:00 PM  1 C6 vs C7Lakes United - GU14 3 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Dustman2
 757152  STMA Middle School East  06:00 PM  08 D6 vs D7STMA - Mitchell 1 vs.Little Falls - Girls U140
 757089  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15G E5 vs E6Minneapolis GU14 C301 2 vs.Tonka - Red - Johnson2
 757225  Westonka MWHS  06:00 PM  03 F8 vs F6Westonka Soccer Club - 01 - GU14 0 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU142
 757264  Hartley Elementary  06:30 PM  1 A6 vs A2Waseca Soccer - GU14-PERRIZO 3 vs.Mankato GU14C3-Luedtke1
 757187  Red Cedar Soccer (MASA) Fields  06:30 PM  06 B6 vs B7Red Cedar Soccer Club - 01 - GU14 2 vs.Somerset Soccer Club - 01 - GU142
 757088  Steve Michaud  06:45 PM  7 E1 vs E3LKV GU14 C301 1 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU140
 757266  Fuad Mansour  07:00 PM  4 A8 vs A9RYSA U14 C301 0 vs.Winona Youth Soccer Assn - 01 - GU143
 757189  HealthEast Sports Center  07:15 PM  05 B3 vs B1Woodbury Socc - GU14 2003GC3Gold 1 vs.BHK2003GC32

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757085  Steve Michaud  05:15 PM  8 E1 vs E2LKV GU14 C301 0 vs.EAG GU14 C3 - Zeyen4
 757198  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15G B2 vs B3SES U14G C3 Wild Things 2 vs.Woodbury Socc - GU14 2003GC3Gold1
 757221  Orono Intermediate School  06:00 PM  10 F6 vs F5Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU14 3 vs.Crow River So - GU140
 757295  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  02 A1 vs A3Fairmont Socc - GU14 9 vs.New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - GU140
 757084  Redtail Ridge  07:30 PM  28E E3 vs E6Prior Lake Soccer Club - 01 - GU14 0 vs.Tonka - Red - Johnson1

Bracket - Friday, May 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757223  Waconia High School  06:00 PM  4 F4 vs F2Waconia Socce - GU14 6 vs.FUS14GC3010

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757227  Bayview  05:45 PM  07 F4 vs F1Waconia Socce - GU14 0 vs.ESC U14 Girls C34
 757192  Central Park-Dale  05:50 PM  1 B1 vs B4BHK2003GC3 3 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU144
 757120  Ki-Chi-Saga Park  06:00 PM  1 C6 vs C2Lakes United - GU14 2 vs.Blaine 03G C3 Yellow3
 757090  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  1 E4 vs E1Shakopee U14 Girls C3 0 vs.LKV GU14 C3010
 757091  Big Willow Field  06:00 PM  1 E6 vs E2Tonka - Red - Johnson 0 vs.EAG GU14 C3 - Zeyen3
 757157  St. Anthony HS Stadium Field  06:15 PM  1 D1 vs D4St. Anthony S - GU14 5 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU143
 757156  VFW Memorial Fields  06:30 PM  1 D5 vs D3Rogers Rebels Soccer Club - 01 - GU14 4 vs.Tri-County United Soccer Assn - 01 - GU141
 757228  Wayzata High School    06:30 PM  53 F2 vs F3FUS14GC301 0 vs.PVU - Lapakko - GU140
 757122  Cloquet Hilltop Field  07:00 PM  3 C1 vs C4AYSA Cloquet - GU14C3 0 vs.Centennial So - GU141
 757121  Jean Duluth Field  07:00 PM  1 C5 vs C3East Select GU14C3 4 vs.Blaine 03G C3 Orange0
 757229  Westonka MWHS  07:00 PM  03 F8 vs F5Westonka Soccer Club - 01 - GU14 4 vs.Crow River So - GU140
 757092  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15B E5 vs E3Minneapolis GU14 C301 2 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU143

Bracket - Wednesday, May 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757204  Neiman Sports Complex  06:30 PM  15G B2 vs B7SES U14G C3 Wild Things 0 vs.Somerset Soccer Club - 01 - GU144

Bracket - Friday, May 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757232  Zachary Playfield  08:00 PM  08 F2 vs F7FUS14GC301 1 vs.Willmar Soccer Assn - 01 - GU142

Bracket - Saturday, May 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757219  Zachary Playfield  10:00 AM  08 F2 vs F1FUS14GC301 0 vs.ESC U14 Girls C31

Bracket - Monday, May 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757234  Bayview  07:30 AM  07 F4 vs F5Waconia Socce - GU14 1 vs.Crow River So - GU140
 757093  Steve Michaud  05:15 PM  6 E1 vs E5LKV GU14 C301 0 vs.Minneapolis GU14 C3012
 757094  George Ohmann Park  05:15 PM  3 E2 vs E3EAG GU14 C3 - Zeyen 0 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU140
 757231  Lewis Park  05:45 PM  18 F1 vs F8ESC U14 Girls C3 4 vs.Westonka Soccer Club - 01 - GU140
 757124  Pine Hills North Park  06:00 PM  48 C7 vs C3North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Dustman 9 vs.Blaine 03G C3 Orange0
 757158  Youth Athletic Complex  06:00 PM  11 D4 vs D6Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU14 2 vs.STMA - Mitchell2
 757175  St. Anthony HS Stadium Field  06:15 PM  1 D1 vs D3St. Anthony S - GU14 5 vs.Tri-County United Soccer Assn - 01 - GU141
 757233  Louisiana Oaks  06:30 PM  02 F3 vs F6PVU - Lapakko - GU14 2 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU140
 757272  Todd Park  07:00 PM  2 A7 vs A3Austin Youth Soccer Assn - 01 - GU14 5 vs.New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - GU141
 757273  Fuad Mansour  07:00 PM  5 A8 vs A2RYSA U14 C301 3F vs.Mankato GU14C3-Luedtke
Forfeited Game
0
 757125  Cloquet Hilltop Field  07:00 PM  2 C1 vs C5AYSA Cloquet - GU14C3 0 vs.East Select GU14C32
 757195  Central Park-Dale  07:20 PM  1 B1 vs B5BHK2003GC3 7 vs.New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU140
 757123  Centennial Middle School  07:20 PM  07 C4 vs C6Centennial So - GU14 2 vs.Lakes United - GU143

Bracket - Tuesday, May 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757298  Caswell North Complex  06:00 PM  03 A2 vs A1Mankato GU14C3-Luedtke 0 vs.Fairmont Socc - GU147
 757155  STMA Middle School East  06:00 PM  09 D6 vs D2STMA - Mitchell 6 vs.Princeton You - GU144

Bracket - Wednesday, May 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757109  Redtail Ridge  06:00 PM  28E E3 vs E2Prior Lake Soccer Club - 01 - GU14 0 vs.EAG GU14 C3 - Zeyen4
 757108  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15E E5 vs E1Minneapolis GU14 C301 2 vs.LKV GU14 C3011
 757303  Michael LaCanne Park  07:00 PM  16 A9 vs A8Winona Youth Soccer Assn - 01 - GU14 1 vs.RYSA U14 C3014
 757191  Freedom Park NRS  07:15 PM  9 B5 vs B3New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU14 0 vs.Woodbury Socc - GU14 2003GC3Gold4
 757226  Watertown City fields  07:15 PM  CRVL F5 vs F7Crow River So - GU14 2 vs.Willmar Soccer Assn - 01 - GU145

Bracket - Thursday, May 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757095  Lake Ann Park  06:00 PM  16 E6 vs E4Tonka - Red - Johnson 1 vs.Shakopee U14 Girls C32

Bracket - Wednesday, May 31, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757224  Lewis Park  05:45 PM  19 F1 vs F3ESC U14 Girls C3 0 vs.PVU - Lapakko - GU140
 757216  Freedom Park NRS  06:00 PM  9 B5 vs B7New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU14 1 vs.Somerset Soccer Club - 01 - GU145
 757149  Youth Athletic Complex  06:00 PM  11 D4 vs D7Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU14 1 vs.Little Falls - Girls U143
 757102  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  1 E4 vs E2Shakopee U14 Girls C3 0 vs.EAG GU14 C3 - Zeyen4
 757282  Fairmont Area Soccer Complex  06:30 PM  01 A1 vs A2Fairmont Socc - GU14 7 vs.Mankato GU14C3-Luedtke0
 757190  Red Cedar Soccer (MASA) Fields  06:30 PM  01 B6 vs B2Red Cedar Soccer Club - 01 - GU14 6 vs.SES U14G C3 Wild Things0
 757262  Edina Memorial Park  07:00 PM  11 A4 vs A5Albert Lea Yo - GU14 9 vs.Faribault Soc - GU141
 757291  Michael LaCanne Park  07:00 PM  16 A9 vs A7Winona Youth Soccer Assn - 01 - GU14 2 vs.Austin Youth Soccer Assn - 01 - GU144
 757115  Arlington Field  07:00 PM  003 C5 vs C6East Select GU14C3 2 vs.Lakes United - GU142
 757114  Centennial Middle School  07:20 PM  07 C4 vs C7Centennial So - GU14 2 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Dustman4

Bracket - Saturday, June 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757259  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  01 A1 vs A8Fairmont Socc - GU14 2 vs.RYSA U14 C3010

Bracket - Monday, June 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757271  Hartley Elementary  05:00 PM  1 A6 vs A4Waseca Soccer - GU14-PERRIZO 4 vs.Albert Lea Yo - GU142
 757161  Belle Prairie Soccer Fields  05:20 PM  2 D7 vs D5Little Falls - Girls U14 1 vs.Rogers Rebels Soccer Club - 01 - GU142
 757128  National Sports Center  05:30 PM  F4 C2 vs C3Blaine 03G C3 Yellow 6 vs.Blaine 03G C3 Orange2
 757096  George Ohmann Park  05:30 PM  3 E2 vs E5EAG GU14 C3 - Zeyen 3 vs.Minneapolis GU14 C3011
 757237  Mayer Lutheran High School  05:50 PM  2 F5 vs F3Crow River So - GU14 1 vs.PVU - Lapakko - GU144
 757275  MLC Soccer Fields  06:00 PM  6 A3 vs A1New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - GU14 0 vs.Fairmont Socc - GU144
 757196  Somerset High School  06:00 PM  3 B7 vs B5Somerset Soccer Club - 01 - GU14 9 vs.New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU140
 757163  North Elementary  06:00 PM  1 D2 vs D3Princeton You - GU14 3 vs.Tri-County United Soccer Assn - 01 - GU140
 757162  STMA Middle School East  06:00 PM  08 D6 vs D1STMA - Mitchell 2 vs.St. Anthony S - GU142
 757097  Redtail Ridge  06:00 PM  28E E3 vs E4Prior Lake Soccer Club - 01 - GU14 1 vs.Shakopee U14 Girls C32
 757098  Big Willow Field  06:00 PM  1 E6 vs E1Tonka - Red - Johnson 1 vs.LKV GU14 C3010
 757235  Roosevelt Complex  06:00 PM  11 F7 vs F1Willmar Soccer Assn - 01 - GU14 4 vs.ESC U14 Girls C30
 757277  Faribault Soccer Complex  07:00 PM  2 A5 vs A8Faribault Soc - GU14 1 vs.RYSA U14 C3014
 757197  Red Cedar Soccer (MASA) Fields  07:00 PM  04 B6 vs B1Red Cedar Soccer Club - 01 - GU14 3 vs.BHK2003GC30
 757127  Roger Johnson Memorial Park  07:00 PM  37 C6 vs C1Lakes United - GU14 2 vs.AYSA Cloquet - GU14C33
 757238  Orono High School  07:30 PM  01 F6 vs F4Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU14 2 vs.Waconia Socce - GU141
 757236  Westonka MWHS  07:30 PM  03 F8 vs F2Westonka Soccer Club - 01 - GU14 0 vs.FUS14GC3011

Bracket - Wednesday, June 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757113  Steve Michaud  05:15 PM  8 E1 vs E6LKV GU14 C301 2 vs.Tonka - Red - Johnson2
 757142  National Sports Center  05:30 PM  E1 C3 vs C5Blaine 03G C3 Orange 1 vs.East Select GU14C33
 757213  Pioneer Park  06:00 PM  1 B4 vs B1North Suburban Soccer Assn - 01 - GU14 2 vs.BHK2003GC31
 757176  North Elementary  06:00 PM  1 D2 vs D6Princeton You - GU14 2 vs.STMA - Mitchell2
 757112  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  1 E4 vs E3Shakopee U14 Girls C3 1 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU142
 757111  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15F E5 vs E2Minneapolis GU14 C301 2 vs.EAG GU14 C3 - Zeyen2
 757220  Louisiana Oaks  06:30 PM  02 F3 vs F4PVU - Lapakko - GU14 1 vs.Waconia Socce - GU141
 757297  Todd Park  07:00 PM  2 A7 vs A9Austin Youth Soccer Assn - 01 - GU14 5 vs.Winona Youth Soccer Assn - 01 - GU140
 757141  National Sports Center  07:00 PM  F4 C2 vs C6Blaine 03G C3 Yellow 8 vs.Lakes United - GU142
 757211  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15G B2 vs B6SES U14G C3 Wild Things 0 vs.Red Cedar Soccer Club - 01 - GU147
 757143  Centennial Middle School  07:30 PM  08 C4 vs C1Centennial So - GU14 2 vs.AYSA Cloquet - GU14C35
 757239  Lewis Park  07:30 PM  19 F1 vs F5ESC U14 Girls C3 5 vs.Crow River So - GU141
 757212  HealthEast Sports Center  09:00 PM  04 B3 vs B5Woodbury Socc - GU14 2003GC3Gold 4 vs.New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU141

Bracket - Thursday, June 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757296  Edina Memorial Park  05:30 PM  11 A4 vs A6Albert Lea Yo - GU14 0 vs.Waseca Soccer - GU14-PERRIZO1
 757279  Todd Park  07:00 PM  2 A7 vs A5Austin Youth Soccer Assn - 01 - GU14 6 vs.Faribault Soc - GU143

Bracket - Friday, June 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757222  Roosevelt Complex  06:00 PM  10 F7 vs F8Willmar Soccer Assn - 01 - GU14 4 vs.Westonka Soccer Club - 01 - GU140

Bracket - Monday, June 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757129  National Sports Center  05:30 PM  D2 C3 vs C4Blaine 03G C3 Orange 3 vs.Centennial So - GU142
 757201  Somerset High School  06:00 PM  3 B7 vs B1Somerset Soccer Club - 01 - GU14   vs.BHK2003GC3 
 757164  Big Lake High School  06:00 PM  2 D3 vs D4Tri-County United Soccer Assn - 01 - GU14 2 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU143
 757101  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15G E5 vs E4Minneapolis GU14 C301 2 vs.Shakopee U14 Girls C34
 757240  Zachary Playfield  06:30 PM  08 F2 vs F6FUS14GC301 1 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU142
 757280  Fuad Mansour  07:00 PM  6 A8 vs A4RYSA U14 C301 0 vs.Albert Lea Yo - GU144
 757281  Michael LaCanne Park  07:00 PM  18 A9 vs A3Winona Youth Soccer Assn - 01 - GU14 0 vs.New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - GU142
 757130  Arlington Field  07:00 PM  2 C5 vs C2East Select GU14C3 2 vs.Blaine 03G C3 Yellow3
 757166  Belle Prairie Soccer Fields  07:00 PM  2 D7 vs D1Little Falls - Girls U14 1 vs.St. Anthony S - GU144
 757241  McKnight Stadium - Breck Highschool  07:00 PM  1 F3 vs F7PVU - Lapakko - GU14 0 vs.Willmar Soccer Assn - 01 - GU140
 757165  VFW Memorial Fields  07:30 PM  1 D5 vs D2Rogers Rebels Soccer Club - 01 - GU14 4 vs.Princeton You - GU140
 757131  St. Francis H.S.  07:40 PM  3 C7 vs C1North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Dustman 2 vs.AYSA Cloquet - GU14C33
 757199  HealthEast Sports Center  08:45 PM  04 B3 vs B4Woodbury Socc - GU14 2003GC3Gold 5 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU143

Bracket - Tuesday, June 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757278  Hartley Elementary  06:00 PM  1 A6 vs A7Waseca Soccer - GU14-PERRIZO 3 vs.Austin Youth Soccer Assn - 01 - GU142

Bracket - Wednesday, June 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757116  Cloquet Hilltop Field  05:00 PM  3 C1 vs C2AYSA Cloquet - GU14C3 1 vs.Blaine 03G C3 Yellow7
 757145  National Sports Center  05:30 PM  F4 C3 vs C7Blaine 03G C3 Orange 2 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Dustman8
 757186  McMurray West Field- Como Park  06:00 PM  1 B1 vs B2BHK2003GC3 0 vs.SES U14G C3 Wild Things0
 757099  Bandimere  06:00 PM  33 E6 vs E3Tonka - Red - Johnson 0 vs.Prior Lake Soccer Club - 01 - GU142
 757257  Mayer Lutheran High School  06:30 PM  2 F5 vs F8Crow River So - GU14 0 vs.Westonka Soccer Club - 01 - GU144
 757299  Faribault Soccer Complex  07:00 PM  2 A5 vs A4Faribault Soc - GU14 1 vs.Albert Lea Yo - GU143
 757300  Fuad Mansour  07:00 PM  7 A8 vs A7RYSA U14 C301 1 vs.Austin Youth Soccer Assn - 01 - GU144
 757215  HealthEast Sports Center  07:00 PM  04 B3 vs B7Woodbury Socc - GU14 2003GC3Gold 0 vs.Somerset Soccer Club - 01 - GU141
 757144  Jean Duluth Field  07:00 PM  1 C5 vs C4East Select GU14C3 8 vs.Centennial So - GU144
 757087  George Ohmann Park  07:15 PM  3 E2 vs E4EAG GU14 C3 - Zeyen 5 vs.Shakopee U14 Girls C31
 757185  Freedom Park NRS  07:30 PM  8 B5 vs B6New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU14 0 vs.Red Cedar Soccer Club - 01 - GU144
 757179  VFW Memorial Fields  07:30 PM  1 D5 vs D4Rogers Rebels Soccer Club - 01 - GU14 1 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU140
 757255  Lewis Park  07:30 PM  19 F1 vs F4ESC U14 Girls C3 4 vs.Waconia Socce - GU141
 757256  Louisiana Oaks  08:00 PM  02 F3 vs F2PVU - Lapakko - GU14 0 vs.FUS14GC3010

Bracket - Thursday, June 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757263  Faribault Soccer Complex  06:00 PM  2 A5 vs A3Faribault Soc - GU14 0 vs.New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - GU142
 757184  Mounds View High School  07:30 PM  1 B4 vs B7North Suburban Soccer Assn - 01 - GU14 3 vs.Somerset Soccer Club - 01 - GU142
 757178  Youth Athletic Complex  08:00 PM  11 D4 vs D1Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU14 2 vs.St. Anthony S - GU142

Bracket - Friday, June 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757274  Michael LaCanne Park  05:00 PM  16 A9 vs A1Winona Youth Soccer Assn - 01 - GU14 0 vs.Fairmont Socc - GU142

Bracket - Monday, June 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757134  National Sports Center  05:30 PM  F4 C2 vs C7Blaine 03G C3 Yellow 3 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Dustman1
 757244  Mayer Lutheran High School  05:50 PM  2 F5 vs F2Crow River So - GU14 0 vs.FUS14GC3015
 757132  Centennial Middle School  06:00 PM  07 C4 vs C5Centennial So - GU14 0 vs.East Select GU14C34
 757167  Rogers Middle School  06:00 PM  45 D4 vs D5Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU14 1 vs.Rogers Rebels Soccer Club - 01 - GU141
 757168  STMA Middle School East  06:00 PM  09 D6 vs D3STMA - Mitchell 4 vs.Tri-County United Soccer Assn - 01 - GU141
 757103  Prior Lake High School  06:00 PM  24 E3 vs E1Prior Lake Soccer Club - 01 - GU14 0 vs.LKV GU14 C3012
 757246  Roosevelt Complex  06:00 PM  11 F7 vs F4Willmar Soccer Assn - 01 - GU14 4 vs.Waconia Socce - GU141
 757283  Edina Memorial Park  07:00 PM  11 A4 vs A2Albert Lea Yo - GU14 6 vs.Mankato GU14C3-Luedtke0
 757284  Faribault Soccer Complex  07:00 PM  2 A5 vs A1Faribault Soc - GU14 0 vs.Fairmont Socc - GU144
 757285  Hartley Elementary  07:00 PM  1 A6 vs A9Waseca Soccer - GU14-PERRIZO 9 vs.Winona Youth Soccer Assn - 01 - GU140
 757203  Red Cedar Soccer (MASA) Fields  07:00 PM  06 B6 vs B3Red Cedar Soccer Club - 01 - GU14 3 vs.Woodbury Socc - GU14 2003GC3Gold1
 757133  Roger Johnson Memorial Park  07:00 PM  37 C6 vs C3Lakes United - GU14 3 vs.Blaine 03G C3 Orange0
 757202  Mounds View High School  07:30 PM  1 B4 vs B5North Suburban Soccer Assn - 01 - GU14 1 vs.New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU140
 757169  North Elementary  07:30 PM  1 D2 vs D7Princeton You - GU14 6 vs.Little Falls - Girls U142
 757104  Big Willow Field  07:30 PM  1 E6 vs E5Tonka - Red - Johnson 1 vs.Minneapolis GU14 C3011
 757243  Orono High School  07:30 PM  01 F6 vs F1Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU14 0 vs.ESC U14 Girls C34

Bracket - Tuesday, June 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757100  Thresher Park  05:30 PM  B4 E2 vs E1EAG GU14 C3 - Zeyen 4 vs.LKV GU14 C3010
 757153  North Elementary  05:45 PM  2 D2 vs D4Princeton You - GU14 3 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU143
 757286  Todd Park  07:00 PM  1 A7 vs A8Austin Youth Soccer Assn - 01 - GU14 1 vs.RYSA U14 C3012
 757150  VFW Memorial Fields  07:15 PM  1 D5 vs D6Rogers Rebels Soccer Club - 01 - GU14 2 vs.STMA - Mitchell0

Bracket - Wednesday, June 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757302  Hartley Elementary  05:00 PM  1 A6 vs A5Waseca Soccer - GU14-PERRIZO 10 vs.Faribault Soc - GU142
 757301  MLC Soccer Fields  05:30 PM  6 A3 vs A2New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - GU14 6 vs.Mankato GU14C3-Luedtke0
 757269  Edina Memorial Park  05:30 PM  11 A4 vs A7Albert Lea Yo - GU14 1 vs.Austin Youth Soccer Assn - 01 - GU141
 757217  McMurray West Field- Como Park  06:00 PM  1 B1 vs B6BHK2003GC3 0 vs.Red Cedar Soccer Club - 01 - GU141
 757183  Big Lake High School  06:00 PM  2 D3 vs D2Tri-County United Soccer Assn - 01 - GU14 5 vs.Princeton You - GU146
 757182  St. Anthony HS Stadium Field  06:15 PM  1 D1 vs D6St. Anthony S - GU14 5 vs.STMA - Mitchell0
 757147  Cloquet Hilltop Field  07:00 PM  3 C1 vs C6AYSA Cloquet - GU14C3 3 vs.Lakes United - GU145
 757148  National Sports Center  07:00 PM  E2 C3 vs C2Blaine 03G C3 Orange 0 vs.Blaine 03G C3 Yellow2
 757146  Jean Duluth Field  07:00 PM  1 C5 vs C7East Select GU14C3 1 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Dustman2
 757214  Freedom Park NRS  07:30 PM  8 B5 vs B4New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU14 1 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU142
 757181  VFW Memorial Fields  07:30 PM  1 D5 vs D7Rogers Rebels Soccer Club - 01 - GU14 1 vs.Little Falls - Girls U141
 757218  HealthEast Sports Center  09:00 PM  04 B3 vs B2Woodbury Socc - GU14 2003GC3Gold 6 vs.SES U14G C3 Wild Things0

Bracket - Thursday, June 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757258  Roosevelt Complex  06:00 PM  10 F7 vs F6Willmar Soccer Assn - 01 - GU14 2 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU142
 757242  Waconia High School  07:30 PM  4 F4 vs F8Waconia Socce - GU14 1 vs.Westonka Soccer Club - 01 - GU141

Bracket - Sunday, June 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757154  Big Lake High School  06:00 PM  1 D3 vs D1Tri-County United Soccer Assn - 01 - GU14 3 vs.St. Anthony S - GU146

Bracket - Monday, June 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757288  Michael LaCanne Park  05:30 PM  16 A9 vs A5Winona Youth Soccer Assn - 01 - GU14 4 vs.Faribault Soc - GU142
 757206  Red Cedar Soccer (MASA) Fields  05:30 PM  01 B6 vs B5Red Cedar Soccer Club - 01 - GU14 6 vs.New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU141
 757137  National Sports Center  05:30 PM  E1 C2 vs C1Blaine 03G C3 Yellow 3 vs.AYSA Cloquet - GU14C31
 757170  Belle Prairie Soccer Fields  05:30 PM  4 D7 vs D4Little Falls - Girls U14 1 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU143
 757105  Steve Michaud  05:30 PM  7 E1 vs E4LKV GU14 C301 0 vs.Shakopee U14 Girls C34
 757106  George Ohmann Park  05:30 PM  3 E2 vs E6EAG GU14 C3 - Zeyen 3 vs.Tonka - Red - Johnson0
 757207  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15B B2 vs B1SES U14G C3 Wild Things 0 vs.BHK2003GC34
 757136  Ki-Chi-Saga Park  06:00 PM  1 C6 vs C5Lakes United - GU14 0 vs.East Select GU14C32
 757172  North Elementary  06:00 PM  1 D2 vs D1Princeton You - GU14 0 vs.St. Anthony S - GU143
 757171  STMA Middle School East  06:00 PM  09 D6 vs D5STMA - Mitchell 3 vs.Rogers Rebels Soccer Club - 01 - GU143
 757249  Mayer Lutheran High School  06:00 PM  2 F5 vs F6Crow River So - GU14 0 vs.Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU142
 757250  Westonka MWHS  06:00 PM  03 F8 vs F7Westonka Soccer Club - 01 - GU14 1 vs.Willmar Soccer Assn - 01 - GU145
 757290  Caswell North Complex  07:00 PM  02 A2 vs A3Mankato GU14C3-Luedtke 1 vs.New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - GU141
 757287  Fuad Mansour  07:00 PM  2 A8 vs A6RYSA U14 C301 0 vs.Waseca Soccer - GU14-PERRIZO3
 757205  Somerset High School  07:00 PM  3 B7 vs B4Somerset Soccer Club - 01 - GU14 3 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU143
 757107  Prior Lake High School  07:00 PM  24 E3 vs E5Prior Lake Soccer Club - 01 - GU14 3 vs.Minneapolis GU14 C3012
 757135  Pine Hills North Park  07:30 PM  47 C7 vs C4North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Dustman 5 vs.Centennial So - GU143
 757247  Lewis Park  07:30 PM  18 F1 vs F2ESC U14 Girls C3 0 vs.FUS14GC3010
 757248  Waconia High School  07:45 PM  4 F4 vs F3Waconia Socce - GU14 1 vs.PVU - Lapakko - GU141

Bracket - Tuesday, June 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757177  Big Lake High School  06:00 PM  1 D3 vs D5Tri-County United Soccer Assn - 01 - GU14 2 vs.Rogers Rebels Soccer Club - 01 - GU142

Bracket - Wednesday, June 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757267  Caswell North Complex  05:30 PM  01 A2 vs A9Mankato GU14C3-Luedtke 2 vs.Winona Youth Soccer Assn - 01 - GU143
 757245  Westonka MWHS  06:00 PM  03 F8 vs F3Westonka Soccer Club - 01 - GU14 0 vs.PVU - Lapakko - GU142
 757160  St. Anthony HS Stadium Field  06:15 PM  1 D1 vs D5St. Anthony S - GU14 4 vs.Rogers Rebels Soccer Club - 01 - GU140
 757270  Faribault Soccer Complex  06:30 PM  2 A5 vs A6Faribault Soc - GU14 1 vs.Waseca Soccer - GU14-PERRIZO8
 757086  17th Avenue Sports Complex  06:30 PM  2 E4 vs E5Shakopee U14 Girls C3 1 vs.Minneapolis GU14 C3012
 757268  MLC Soccer Fields  07:00 PM  6 A3 vs A8New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - GU14   vs.RYSA U14 C301 
 757200  Freedom Park NRS  07:30 PM  8 B5 vs B2New Richmond Area Youth Soccer - 01 - GU14 4 vs.SES U14G C3 Wild Things0

Bracket - Wednesday, July 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757276  Edina Memorial Park  07:00 PM  11 A4 vs A9Albert Lea Yo - GU14 6 vs.Winona Youth Soccer Assn - 01 - GU140
 757159  Belle Prairie Soccer Fields  07:30 PM  2 D7 vs D3Little Falls - Girls U14 3 vs.Tri-County United Soccer Assn - 01 - GU141

Bracket - Thursday, July 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757193  Irondale High School  05:50 PM  1 B4 vs B6North Suburban Soccer Assn - 01 - GU14 1 vs.Red Cedar Soccer Club - 01 - GU144
 757180  Big Lake High School  07:30 PM  2 D3 vs D7Tri-County United Soccer Assn - 01 - GU14 1 vs.Little Falls - Girls U140

Bracket - Friday, July 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757289  Fairmont Area Soccer Complex  06:30 PM  01 A1 vs A4Fairmont Socc - GU14 3 vs.Albert Lea Yo - GU141

Bracket - Monday, July 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757253  Orono High School  05:50 PM  01 F6 vs F8Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU14 4 vs.Westonka Soccer Club - 01 - GU141
 757210  Central Park-Dale  06:00 PM  1 B1 vs B3BHK2003GC3 5 vs.Woodbury Socc - GU14 2003GC3Gold1
 757174  Rogers Middle School  06:00 PM  45 D4 vs D2Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU14 2 vs.Princeton You - GU142
 757110  17th Avenue Sports Complex  06:00 PM  1 E4 vs E6Shakopee U14 Girls C3 3 vs.Tonka - Red - Johnson2
 757254  Roosevelt Complex  06:00 PM  11 F7 vs F5Willmar Soccer Assn - 01 - GU14 4 vs.Crow River So - GU140
 757173  Belle Prairie Soccer Fields  06:30 PM  2 D7 vs D6Little Falls - Girls U14 4 vs.STMA - Mitchell2
 757252  Louisiana Oaks  06:30 PM  02 F3 vs F1PVU - Lapakko - GU14 1 vs.ESC U14 Girls C30
 757292  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  01 A1 vs A6Fairmont Socc - GU14 5 vs.Waseca Soccer - GU14-PERRIZO1
 757293  Caswell North Complex  07:00 PM  02 A2 vs A5Mankato GU14C3-Luedtke 1 vs.Faribault Soc - GU146
 757294  MLC Soccer Fields  07:00 PM  6 A3 vs A4New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - GU14 3 vs.Albert Lea Yo - GU141
 757208  Somerset High School  07:00 PM  3 B7 vs B6Somerset Soccer Club - 01 - GU14 2 vs.Red Cedar Soccer Club - 01 - GU143
 757140  Cloquet Hilltop Field  07:00 PM  2 C1 vs C3AYSA Cloquet - GU14C3 4 vs.Blaine 03G C3 Orange0
 757209  Mounds View High School  07:30 PM  1 B4 vs B2North Suburban Soccer Assn - 01 - GU14 4 vs.SES U14G C3 Wild Things0
 757139  Rice Lake Elementary-Lino Lakes  07:30 PM  01 C4 vs C2Centennial So - GU14 1 vs.Blaine 03G C3 Yellow7
 757138  Pine Hills North Park  07:30 PM  47 C7 vs C6North Metro Soccer Assn - 01 - GU14 Dustman 1 vs.Lakes United - GU142
 757251  Elm Creek Playfield  08:00 PM  18 F2 vs F4FUS14GC301 1 vs.Waconia Socce - GU141

Bracket - Tuesday, July 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 757230  Orono High School  06:00 PM  01 F6 vs F7Orono Thunder Soccer Club - 01 - GU14 0 vs.Willmar Soccer Assn - 01 - GU142






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.