2017 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - B11 Classic 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://minnesotayouthsoccer-2017mysasummercompetitiveleague.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=2469D221-8788-463C-9076-DC58977A61F4&tournamentguid=92506580-06A5-4E59-99DB-467715448B39&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C D E F G H I J K      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A6 : Club Deportivo Lobos - BU11333333333330 10  25  7  29 
 A3 : Red Cedar Soccer Club - 01 - BU11033303303018 6  6  31  24 
 A5 : Woodbury Socc - BU11 2006BC3 Gold300310033316 5  8  23  22 
 A4 : New Richmond Area Youth Soccer - 01 - BU11030013330316 5  5  30  27 
 A2 : SES U11B C3 Phoenix10000300004 1  -21  64  11 
 A1 : BHK2006BC30110300000004 1  -23  54  15 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B1 : Chippewa Strikers - 01 - BU11033333331022 7  14  24  28 
 B6 : Lakes United - BU11330133303322 7  12  26  28 
 B5 : EB-HUD11C3-Veith003303331319 6  8  34  29 
 B2 : Mahtomedi Soc - BU11333010333019 6  10  29  27 
 B3 : North East Un - BU1103000000 03 1  -19  59  16 
 B4 : WBL U11B C3000000000 0 0  -25  73  10 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C6 : Somali Americ - BU11301333333325 8  15  21  28 
 C2 : EB-HUD11C3-Sheetz131333303323 7  17  13  24 
 C1 : BHK2006BC302133300333019 6  8  19  23 
 C4 : Red Wing Soccer Club - 01 - BU11100033000310 3  -6  45  24 
 C5 : BU11 RVS Green130000 3007 2  -7  37  16 
 C3 : U11 Boys C3 - Gudi000000 0000 0  -27  77  10 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 D1 : Albert Lea Yo - BU11333333033125 8  19  25  29 
 D6 : Waseca Soccer - BU11- HULSCHER310303313118 5  10  27  29 
 D2 : Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU11031333010317 5  7  31  29 
 D4 : Mankato BU11C3-Harf130133300014 4  -2  29  18 
 D3 : Fairmont Socc - BU110000 010034 1  -18  58  13 
 D5 : New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - BU111 000000304 1  -16  48  21 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 E1 : Blaine 06B C3 Yellow333333333330 10  28  1  29 
 E3 : Lakes United - BU11303103033319 6  6  23  21 
 E5 : St. Anthony S - BU11030333103016 5  4  22  19 
 E4 : North Suburban Soccer Assn - 01 - BU11330310301014 4  0  31  18 
 E6 : Fridley Heigh - BU1100003011106 1  -13  45  16 
 E2 : Centennial So - BU1100000001001 0  -25  82  11 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- F 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 F3 : MapleBrook So - BU11333333313126 8  23  19  29 
 F5 : Princeton You - BU11301331333121 6  15  24  26 
 F1 : Blaine 06B C3 Orange303311030115 4  2  29  22 
 F6 : Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU11031100303112 3  -4  48  29 
 F2 : Coon Rapids Soccer Assn - 01 - BU1103011130009 2  -6  58  24 
 F4 : North Metro Soccer Assn - 01 - BU11 Rankin00000000000 0  -30  103  17 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- G 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 G2 : Crow River So - BU11333333333330 10  21  14  28 
 G6 : Westonka Soccer Club - 01 - BU11131303330320 6  14  25  28 
 G1 : Tri-County Un - BU11033110303317 5  7  16  19 
 G4 : Sartell Soccer Association - BU11000310330010 3  -11  34  16 
 G5 : STMA - Dewey01010000305 1  -18  51  11 
 G3 : Delano Youth - BU1110000003004 1  -13  35  15 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- H 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 H3 : ESC U11 Boys C3 A Gold333333333128 9  24  10  27 
 H4 : Minneapolis BU11 C301333301330120 6  15  17  23 
 H6 : EPSC - BU11 - C3030030033315 5  -1  41  25 
 H1 : Bloomington U11C3 Boys300333000315 5  -4  36  17 
 H5 : EAG BU11 C3 - Marshall00000130105 1  -15  28  9 
 H2 : Richfield Soccer Assn - 01 - BU1100030000104 1  -19  57  15 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- I 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 I2 : Faribault Soc - BU11333313333328 9  24  18  30 
 I3 : Faribault Soc - BU11133133133021 6  13  26  29 
 I1 : Valley United - S17 - BU11C3 ATLETI013333031017 5  4  25  25 
 I5 : New Prague Ar - BU1111000030308 2  -14  50  14 
 I6 : Owatonna Socc - BU1110300000015 1  -15  32  12 
 I4 : Northfield Soccer Assn - BU11C3 - Menk10000030015 1  -12  41  11 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- J 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 J5 : Crystal-Robbinsdale - BU11333130333123 7  15  20  27 
 J3 : FUS11BC301333303330021 7  13  20  26 
 J2 : ESC U11 Boys C3 B Grey330130333120 6  9  24  26 
 J4 : Tonka - Red - Brama/LeVahn000333031316 5  3  19  22 
 J1 : CC United - BU11 C3-100003000104 1  -14  43  21 
 J6 : Minneapolis BU11 C30200300000003 1  -26  70  8 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- K 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 K6 : STMA - Hasher333333133328 9  23  15  30 
 K1 : CC United - BU11 C3-2330033333021 7  11  21  24 
 K5 : PVU - McNeil - BU11303303100316 5  3  28  21 
 K3 : FUS11BC302000130033010 3  -10  36  15 
 K2 : ESC U11 Boys C3 B Yellow030130300010 3  -7  38  24 
 K4 : Tonka - Red - Lambert/Donohue00000000033 1  -20  47  16 

Bracket - Monday, May 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762405  AP Anderson Park  06:00 PM  11 C4 vs C5Red Wing Soccer Club - 01 - BU11 2 vs.BU11 RVS Green2

Bracket - Wednesday, May 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762465  Spring Creek  05:00 PM  4 I4 vs I5Northfield Soccer Assn - BU11C3 - Menk 2 vs.New Prague Ar - BU112
 762403  Kingston Field  05:30 PM  06 C3 vs C6U11 Boys C3 - Gudi 2 vs.Somali Americ - BU117
 762374  Lincoln Field  05:30 PM  07 H1 vs H2Bloomington U11C3 Boys 3 vs.Richfield Soccer Assn - 01 - BU111
 762433  Ki-Chi-Saga Park  05:45 PM  4 E3 vs E6Lakes United - BU11 5 vs.Fridley Heigh - BU113
 762284  Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field  06:00 PM  2 A1 vs A2BHK2006BC301 3 vs.SES U11B C3 Phoenix3
 762373  Lewis Park  06:00 PM  20A H3 vs H6ESC U11 Boys C3 A Gold 5 vs.EPSC - BU11 - C31
 762375  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15E8 H4 vs H5Minneapolis BU11 C301 4 vs.EAG BU11 C3 - Marshall0
 762313  Ridgemount Playfield  06:00 PM  01 J3 vs J6FUS11BC301 9 vs.Minneapolis BU11 C3022
 762283  Red Cedar Soccer (MASA) Fields  06:30 PM  04 A3 vs A6Red Cedar Soccer Club - 01 - BU11 1 vs.Club Deportivo Lobos - BU116
 762344  Casper Park Soccer Fields  06:30 PM  5 B1 vs B2Chippewa Strikers - 01 - BU11 5 vs.Mahtomedi Soc - BU116
 762254  Lakeview Park  06:30 PM  08 D1 vs D2Albert Lea Yo - BU11 5 vs.Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU113
 762435  Cummings Park Field  06:30 PM  1 E4 vs E5North Suburban Soccer Assn - 01 - BU11 2 vs.St. Anthony S - BU111
 762223  Delano Area Sports Arena  06:30 PM  SA-4 G3 vs G6Delano Youth - BU11 4 vs.Westonka Soccer Club - 01 - BU114
 762464  Greenhaven Park Field  06:30 PM  B3 I1 vs I2Valley United - S17 - BU11C3 ATLETI 2 vs.Faribault Soc - BU118
 762434  National Sports Center  06:45 PM  A1 E1 vs E2Blaine 06B C3 Yellow 15 vs.Centennial So - BU110
 762494  National Sports Center  06:45 PM  D1S F1 vs F2Blaine 06B C3 Orange 4 vs.Coon Rapids Soccer Assn - 01 - BU110
 762194  McKnight Park  06:50 PM  19 K1 vs K2CC United - BU11 C3-2 6 vs.ESC U11 Boys C3 B Yellow4
 762285  Press Fields  07:00 PM  3 A4 vs A5New Richmond Area Youth Soccer - 01 - BU11 2 vs.Woodbury Socc - BU11 2006BC3 Gold6
 762224  Becker Athletic Complex  07:00 PM  07 G1 vs G2Tri-County Un - BU11 2 vs.Crow River So - BU114
 762315  North Lotus Park  07:00 PM  1 J4 vs J5Tonka - Red - Brama/LeVahn 2 vs.Crystal-Robbinsdale - BU113
 762195  Minnetonka Middle School  07:00 PM  3 K4 vs K5Tonka - Red - Lambert/Donohue 1 vs.PVU - McNeil - BU113
 762404  Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field  07:20 PM  2 C1 vs C2BHK2006BC302 1 vs.EB-HUD11C3-Sheetz1
 762495  Hawkridge  07:20 PM  5 F4 vs F5North Metro Soccer Assn - 01 - BU11 Rankin 0 vs.Princeton You - BU117
 762193  Ridgemount Playfield  07:20 PM  01 K3 vs K6FUS11BC302 0 vs.STMA - Hasher5

Bracket - Thursday, May 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762253  Fairmont Area Soccer Complex  06:30 PM  01 D3 vs D6Fairmont Socc - BU11 1 vs.Waseca Soccer - BU11- HULSCHER9

Bracket - Monday, May 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762348  Hudson Soccer Complex  06:00 PM  05 B5 vs B6EB-HUD11C3-Veith 4 vs.Lakes United - BU116
 762406  Hudson Soccer Complex  06:00 PM  03 C2 vs C4EB-HUD11C3-Sheetz 7 vs.Red Wing Soccer Club - 01 - BU111
 762341  Minnetonka Middle School  06:00 PM  2 J4 vs J3Tonka - Red - Brama/LeVahn 1 vs.FUS11BC3014
 762263  Todd Park  06:30 PM  1 D2 vs D3Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU11 7 vs.Fairmont Socc - BU113
 762468  Eagle View  06:30 PM  03 I5 vs I6New Prague Ar - BU11 2 vs.Owatonna Socc - BU112
 762314  McKnight Park  06:50 PM  18 J1 vs J2CC United - BU11 C3-1 2 vs.ESC U11 Boys C3 B Grey4

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762497  National Sports Center  05:15 PM  D1S F1 vs F3Blaine 06B C3 Orange 0 vs.MapleBrook So - BU114
 762317  McKnight Park  05:20 PM  19 J1 vs J3CC United - BU11 C3-1 2 vs.FUS11BC3016
 762288  HealthEast Sports Center  05:30 PM  02B A5 vs A6Woodbury Socc - BU11 2006BC3 Gold 0 vs.Club Deportivo Lobos - BU117
 762466  Faribault Soccer Complex  05:30 PM  1c I2 vs I4Faribault Soc - BU11 11 vs.Northfield Soccer Assn - BU11C3 - Menk0
 762346  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  38 N B2 vs B4Mahtomedi Soc - BU11 12 vs.WBL U11B C31
 762438  Upper Wilshire  06:15 PM  1 E5 vs E6St. Anthony S - BU11 8 vs.Fridley Heigh - BU110
 762496  Coon Rapids Soccer Complex  06:30 PM  6N F2 vs F4Coon Rapids Soccer Assn - 01 - BU11 8 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - BU11 Rankin3
 762376  Christian Field  06:30 PM  1 H2 vs H4Richfield Soccer Assn - 01 - BU11 3 vs.Minneapolis BU11 C30111
 762198  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  28 K5 vs K6PVU - McNeil - BU11 1 vs.STMA - Hasher11
 762258  MLC Soccer Fields  06:45 PM  8 D5 vs D6New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - BU11 4 vs.Waseca Soccer - BU11- HULSCHER4
 762437  National Sports Center  06:45 PM  D1S E1 vs E3Blaine 06B C3 Yellow 5 vs.Lakes United - BU110
 762378  Lexington Diffley  06:45 PM  40 H5 vs H6EAG BU11 C3 - Marshall 2 vs.EPSC - BU11 - C35
 762197  McKnight Park  06:45 PM  19 K1 vs K3CC United - BU11 C3-2 7 vs.FUS11BC3020
 762286  DeLaSalle High School  07:00 PM  1 A2 vs A4SES U11B C3 Phoenix 0 vs.New Richmond Area Youth Soccer - 01 - BU114
 762408  Quarry Point Park  07:00 PM  6B C5 vs C6BU11 RVS Green 6 vs.Somali Americ - BU113
 762257  Lakeview Park  07:00 PM  10 D1 vs D3Albert Lea Yo - BU11 14 vs.Fairmont Socc - BU110
 762256  TBD   --    --  D2 vs D4Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU11 3 vs.Mankato BU11C3-Harf3
 762377  Lincoln Field  07:00 PM  07 H1 vs H3Bloomington U11C3 Boys 2 vs.ESC U11 Boys C3 A Gold3
 762467  Greenhaven Park Field  07:00 PM  B3 I1 vs I3Valley United - S17 - BU11C3 ATLETI 3 vs.Faribault Soc - BU113
 762318  Cavanagh Park  07:00 PM  1 J5 vs J6Crystal-Robbinsdale - BU11 10 vs.Minneapolis BU11 C3022
 762226  Christ Community Lutheran School  07:05 PM  2 G2 vs G4Crow River So - BU11 6 vs.Sartell Soccer Association - BU110
 762436  Centennial Middle School  07:10 PM  06 E2 vs E4Centennial So - BU11 1 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU116
 762287  Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field  07:20 PM  1 A1 vs A3BHK2006BC301 1 vs.Red Cedar Soccer Club - 01 - BU119
 762228  Townelakes  07:30 PM  1 G5 vs G6STMA - Dewey 1 vs.Westonka Soccer Club - 01 - BU115
 762196  Lewis Park  07:30 PM  20A K2 vs K4ESC U11 Boys C3 B Yellow 6 vs.Tonka - Red - Lambert/Donohue2

Bracket - Friday, May 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762316  Lewis Park  06:00 PM  20A J2 vs J4ESC U11 Boys C3 B Grey 5 vs.Tonka - Red - Brama/LeVahn3

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762409  AP Anderson Park  06:00 PM  11 C4 vs C1Red Wing Soccer Club - 01 - BU11 3 vs.BHK2006BC3025
 762342  McKnight Park  06:00 PM  18 J1 vs J6CC United - BU11 C3-1 2 vs.Minneapolis BU11 C3023
 762278  Fairmont Area Soccer Complex  06:30 PM  04 D3 vs D2Fairmont Socc - BU11 2 vs.Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU114
 762227  Becker Athletic Complex  07:00 PM  05 G1 vs G3Tri-County Un - BU11 4 vs.Delano Youth - BU112

Bracket - Wednesday, May 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762410  Currie Park  06:00 PM  1 C6 vs C2Somali Americ - BU11 1 vs.EB-HUD11C3-Sheetz1
 762439  Cummings Park Field  06:00 PM  1 E4 vs E1North Suburban Soccer Assn - 01 - BU11 0 vs.Blaine 06B C3 Yellow6
 762499  Hawkridge  06:00 PM  5 F4 vs F1North Metro Soccer Assn - 01 - BU11 Rankin 2 vs.Blaine 06B C3 Orange7
 762379  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15B8 H4 vs H1Minneapolis BU11 C301 5 vs.Bloomington U11C3 Boys0
 762229  Pinecone Central Park  06:10 PM  9 G4 vs G1Sartell Soccer Association - BU11 2 vs.Tri-County Un - BU117
 762469  Spring Creek  06:30 PM  4 I4 vs I1Northfield Soccer Assn - BU11C3 - Menk 3 vs.Valley United - S17 - BU11C3 ATLETI4
 762261  MLC Soccer Fields  07:00 PM  8 D5 vs D3New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - BU11   vs.Fairmont Socc - BU11 

Bracket - Thursday, May 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762260  Waseca Junior High  07:00 PM  5 D6 vs D2Waseca Soccer - BU11- HULSCHER 2 vs.Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU114

Bracket - Monday, May 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762463  Faribault Soccer Complex  05:30 PM  1c I3 vs I6Faribault Soc - BU11 4 vs.Owatonna Socc - BU110
 762281  Forest Heights  07:00 PM  1 D4 vs D3Mankato BU11C3-Harf 6 vs.Fairmont Socc - BU110
 762407  Falcon Heights Community Park  07:20 PM  60 C1 vs C3BHK2006BC302 13 vs.U11 Boys C3 - Gudi0
 762237  Westonka MWHS  07:20 PM  4W G6 vs G1Westonka Soccer Club - 01 - BU11 2 vs.Tri-County Un - BU112
 762508  Otsego Soccer Complex  07:30 PM  62 F6 vs F3Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU11 3 vs.MapleBrook So - BU118
 762200  Winter Park  07:30 PM  02 K6 vs K2STMA - Hasher 4 vs.ESC U11 Boys C3 B Yellow3

Bracket - Tuesday, May 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762484  Greenhaven Park Field  06:00 PM  B3 I1 vs I4Valley United - S17 - BU11C3 ATLETI 1 vs.Northfield Soccer Assn - BU11C3 - Menk0
 762201  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  25 K5 vs K3PVU - McNeil - BU11 2 vs.FUS11BC3021

Bracket - Wednesday, May 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762264  Waseca Junior High  05:00 PM  5 D6 vs D4Waseca Soccer - BU11- HULSCHER 3 vs.Mankato BU11C3-Harf1
 762442  National Sports Center  05:15 PM  F2S E1 vs E5Blaine 06B C3 Yellow 6 vs.St. Anthony S - BU110
 762502  National Sports Center  05:15 PM  D1S F1 vs F5Blaine 06B C3 Orange 2 vs.Princeton You - BU111
 762262  Lakeview Park  05:30 PM  10 D1 vs D5Albert Lea Yo - BU11 5 vs.New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - BU113
 762382  Lincoln Field  05:30 PM  07 H1 vs H5Bloomington U11C3 Boys 2 vs.EAG BU11 C3 - Marshall0
 762202  McKnight Park  05:30 PM  18 K1 vs K5CC United - BU11 C3-2 1 vs.PVU - McNeil - BU112
 762384  Crestwood  05:45 PM  31 H6 vs H4EPSC - BU11 - C3 5 vs.Minneapolis BU11 C3019
 762233  Christ Community Lutheran School  05:50 PM  2 G2 vs G3Crow River So - BU11 4 vs.Delano Youth - BU111
 762292  Community Park - Falcon Heights  06:00 PM  1 A1 vs A5BHK2006BC301 2 vs.Woodbury Socc - BU11 2006BC3 Gold1
 762352  Casper Park Soccer Fields  06:00 PM  5 B1 vs B5Chippewa Strikers - 01 - BU11 5 vs.EB-HUD11C3-Veith4
 762353  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  38 N B2 vs B3Mahtomedi Soc - BU11 14 vs.North East Un - BU110
 762413  Hudson Soccer Complex  06:00 PM  06 C2 vs C3EB-HUD11C3-Sheetz 11 vs.U11 Boys C3 - Gudi1
 762414  Currie Park  06:00 PM  1 C6 vs C4Somali Americ - BU11 5 vs.Red Wing Soccer Club - 01 - BU113
 762504  Otsego Soccer Complex  06:00 PM  61 F6 vs F4Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU11 9 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - BU11 Rankin2
 762232  Becker Athletic Complex  06:00 PM  07 G1 vs G5Tri-County Un - BU11 0 vs.STMA - Dewey0
 762383  Christian Field  06:00 PM  1 H2 vs H3Richfield Soccer Assn - 01 - BU11 0 vs.ESC U11 Boys C3 A Gold13
 762472  Greenhaven Park Field  06:00 PM  B3 I1 vs I5Valley United - S17 - BU11C3 ATLETI 5 vs.New Prague Ar - BU110
 762474  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  9 I6 vs I4Owatonna Socc - BU11 2 vs.Northfield Soccer Assn - BU11C3 - Menk1
 762323  Lewis Park  06:00 PM  20B J2 vs J3ESC U11 Boys C3 B Grey 1 vs.FUS11BC3017
 762203  Lewis Park  06:00 PM  20A K2 vs K3ESC U11 Boys C3 B Yellow 2 vs.FUS11BC3022
 762503  Coon Rapids Soccer Complex  06:30 PM  6N F2 vs F3Coon Rapids Soccer Assn - 01 - BU11 2 vs.MapleBrook So - BU116
 762234  Westonka MWHS  07:00 PM  4W G6 vs G4Westonka Soccer Club - 01 - BU11 6 vs.Sartell Soccer Association - BU111
 762322  McKnight Park  07:00 PM  18 J1 vs J5CC United - BU11 C3-1 2 vs.Crystal-Robbinsdale - BU117
 762354  Roger Johnson Memorial Park  07:20 PM  36 B6 vs B4Lakes United - BU11 7 vs.WBL U11B C30
 762412  Community Park - Falcon Heights  07:20 PM  1 C1 vs C5BHK2006BC302 4 vs.BU11 RVS Green2
 762443  Centennial Middle School  07:20 PM  06 E2 vs E3Centennial So - BU11 0 vs.Lakes United - BU116
 762444  Madsen Park  07:20 PM  2 E6 vs E4Fridley Heigh - BU11 1 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU116
 762293  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15E8 A2 vs A3SES U11B C3 Phoenix 2 vs.Red Cedar Soccer Club - 01 - BU1112
 762294  Hazel Park Academy School  07:30 PM  2 A6 vs A4Club Deportivo Lobos - BU11 3 vs.New Richmond Area Youth Soccer - 01 - BU112
 762324  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15B8 J6 vs J4Minneapolis BU11 C302 0 vs.Tonka - Red - Brama/LeVahn4
 762204  Townelakes  07:30 PM  1 K6 vs K4STMA - Hasher 8 vs.Tonka - Red - Lambert/Donohue1

Bracket - Tuesday, May 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762470  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  9 I6 vs I2Owatonna Socc - BU11 0 vs.Faribault Soc - BU114

Bracket - Wednesday, May 31, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762447  Fridley Commons  06:00 AM  1 E6 vs E1Fridley Heigh - BU11 0 vs.Blaine 06B C3 Yellow8
 762476  Faribault Soccer Complex  04:45 PM  1c I3 vs I4Faribault Soc - BU11 8 vs.Northfield Soccer Assn - BU11C3 - Menk0
 762267  Waseca Junior High  05:00 PM  5 D6 vs D1Waseca Soccer - BU11- HULSCHER 4 vs.Albert Lea Yo - BU116
 762295  DeLaSalle High School  05:45 PM  1 A2 vs A5SES U11B C3 Phoenix 0 vs.Woodbury Socc - BU11 2006BC3 Gold5
 762416  Kingston Field  05:45 PM  08 C3 vs C4U11 Boys C3 - Gudi 0 vs.Red Wing Soccer Club - 01 - BU116
 762387  Crestwood  05:45 PM  31 H6 vs H1EPSC - BU11 - C3 5 vs.Bloomington U11C3 Boys6
 762326  Ridgemount Playfield  05:50 PM  48 J3 vs J4FUS11BC301 0 vs.Tonka - Red - Brama/LeVahn1
 762417  Currie Park  06:00 PM  1 C6 vs C1Somali Americ - BU11 3 vs.BHK2006BC3022
 762445  Centennial Middle School  06:00 PM  06 E2 vs E5Centennial So - BU11 1 vs.St. Anthony S - BU118
 762446  Roger Johnson Memorial Park  06:00 PM  36 E3 vs E4Lakes United - BU11 2 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU112
 762507  Otsego Soccer Complex  06:00 PM  62 F6 vs F1Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU11 3 vs.Blaine 06B C3 Orange3
 762385  Christian Field  06:00 PM  1 H2 vs H5Richfield Soccer Assn - 01 - BU11 2 vs.EAG BU11 C3 - Marshall1
 762386  Lewis Park  06:00 PM  20A H3 vs H4ESC U11 Boys C3 A Gold 2 vs.Minneapolis BU11 C3010
 762205  Creek Valley School  06:00 PM  06 K2 vs K5ESC U11 Boys C3 B Yellow 4 vs.PVU - McNeil - BU113
 762235  Christ Community Lutheran School  06:05 PM  2 G2 vs G5Crow River So - BU11 13 vs.STMA - Dewey0
 762475  Faribault Soccer Complex  06:10 PM  1c I2 vs I5Faribault Soc - BU11 9 vs.New Prague Ar - BU111
 762505  Coon Rapids Soccer Complex  06:30 PM  6N F2 vs F5Coon Rapids Soccer Assn - 01 - BU11 7 vs.Princeton You - BU117
 762236  Delano Area Sports Arena  06:30 PM  SA-4 G3 vs G4Delano Youth - BU11 1 vs.Sartell Soccer Association - BU112
 762296  Red Cedar Soccer (MASA) Fields  07:00 PM  04 A3 vs A4Red Cedar Soccer Club - 01 - BU11 5 vs.New Richmond Area Youth Soccer - 01 - BU113
 762265  Todd Park  07:00 PM  4 D2 vs D5Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU11 8 vs.New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - BU111
 762266  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  04 D3 vs D4Fairmont Socc - BU11 2 vs.Mankato BU11C3-Harf2
 762206  Ridgemount Playfield  07:10 PM  48 K3 vs K4FUS11BC302 4 vs.Tonka - Red - Lambert/Donohue2
 762356  Hazelwood Complex  07:15 PM  3 B3 vs B4North East Un - BU11 3 vs.WBL U11B C32
 762355  Hanifl Fields Athletic Park  07:20 PM  38 S B2 vs B5Mahtomedi Soc - BU11 5 vs.EB-HUD11C3-Veith6
 762357  Ki-Chi-Saga Park  07:20 PM  4 B6 vs B1Lakes United - BU11 2 vs.Chippewa Strikers - 01 - BU114
 762506  Gleason Fields  07:20 PM  22 F3 vs F4MapleBrook So - BU11 17 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - BU11 Rankin0
 762477  Owatonna Soccer Complex  07:20 PM  9 I6 vs I1Owatonna Socc - BU11 2 vs.Valley United - S17 - BU11C3 ATLETI3
 762297  Hazel Park Academy School  07:30 PM  2 A6 vs A1Club Deportivo Lobos - BU11 5 vs.BHK2006BC3010
 762415  Hudson Soccer Complex  07:30 PM  07 C2 vs C5EB-HUD11C3-Sheetz 8 vs.BU11 RVS Green0
 762325  Lewis Park  07:30 PM  20A J2 vs J5ESC U11 Boys C3 B Grey 3 vs.Crystal-Robbinsdale - BU113
 762327  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15E8 J6 vs J1Minneapolis BU11 C302 0 vs.CC United - BU11 C3-13
 762207  Townelakes  07:30 PM  1 K6 vs K1STMA - Hasher 4 vs.CC United - BU11 C3-22

Bracket - Friday, June 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762381  Lexington Diffley  07:00 PM  42 H5 vs H3EAG BU11 C3 - Marshall 1 vs.ESC U11 Boys C3 A Gold7

Bracket - Monday, June 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762473  Faribault Soccer Complex  05:30 PM  1c I2 vs I3Faribault Soc - BU11 5 vs.Faribault Soc - BU115
 762380  Crestwood  06:00 PM  30 H6 vs H2EPSC - BU11 - C3 4 vs.Richfield Soccer Assn - 01 - BU113
 762441  St. Anthony HS Practice Field  06:15 PM  1 E5 vs E3St. Anthony S - BU11 4 vs.Lakes United - BU111
 762269  Todd Park  06:30 PM  1 D2 vs D1Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU11 2 vs.Albert Lea Yo - BU115
 762255  The Reserve Park  07:00 PM  21 D4 vs D5Mankato BU11C3-Harf 2 vs.New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - BU111
 762350  Ki-Chi-Saga Park  07:20 PM  4 B6 vs B2Lakes United - BU11 2 vs.Mahtomedi Soc - BU112
 762440  Fridley Commons  07:20 PM  1 E6 vs E2Fridley Heigh - BU11 4 vs.Centennial So - BU111
 762230  Westonka MWHS  07:20 PM  4W G6 vs G2Westonka Soccer Club - 01 - BU11 5 vs.Crow River So - BU116
 762290  Hazel Park Academy School  07:30 PM  1 A6 vs A2Club Deportivo Lobos - BU11 6 vs.SES U11B C3 Phoenix0
 762500  Otsego Soccer Complex  07:30 PM  61 F6 vs F2Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU11 5 vs.Coon Rapids Soccer Assn - 01 - BU115
 762319  Minnetonka Middle School  07:30 PM  3 J4 vs J1Tonka - Red - Brama/LeVahn 3 vs.CC United - BU11 C3-12

Bracket - Wednesday, June 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762480  Eagle View  05:00 PM  02 I5 vs I4New Prague Ar - BU11 1 vs.Northfield Soccer Assn - BU11C3 - Menk2
 762479  Faribault Soccer Complex  05:30 PM  1c I2 vs I1Faribault Soc - BU11 3 vs.Valley United - S17 - BU11C3 ATLETI2
 762360  Hudson Soccer Complex  06:00 PM  06 B5 vs B4EB-HUD11C3-Veith 10 vs.WBL U11B C32
 762358  Ki-Chi-Saga Park  06:00 PM  4 B6 vs B3Lakes United - BU11 6 vs.North East Un - BU110
 762420  Quarry Point Park  06:00 PM  6A C5 vs C4BU11 RVS Green 4 vs.Red Wing Soccer Club - 01 - BU116
 762418  Currie Park  06:00 PM  1 C6 vs C3Somali Americ - BU11 4 vs.U11 Boys C3 - Gudi1
 762268  Waseca Junior High  06:00 PM  5 D6 vs D3Waseca Soccer - BU11- HULSCHER 3 vs.Fairmont Socc - BU110
 762448  Madsen Park  06:00 PM  2 E6 vs E3Fridley Heigh - BU11 1 vs.Lakes United - BU114
 762239  Christ Community Lutheran School  06:00 PM  2 G2 vs G1Crow River So - BU11 2 vs.Tri-County Un - BU111
 762238  Westonka MWHS  06:00 PM  4W G6 vs G3Westonka Soccer Club - 01 - BU11 5 vs.Delano Youth - BU114
 762389  Christian Field  06:00 PM  1 H2 vs H1Richfield Soccer Assn - 01 - BU11 2 vs.Bloomington U11C3 Boys4
 762388  Crestwood  06:00 PM  31 H6 vs H3EPSC - BU11 - C3 4 vs.ESC U11 Boys C3 A Gold8
 762478  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  9 I6 vs I3Owatonna Socc - BU11 0 vs.Faribault Soc - BU114
 762329  Lewis Park  06:00 PM  20A J2 vs J1ESC U11 Boys C3 B Grey 8 vs.CC United - BU11 C3-11
 762328  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15E8 J6 vs J3Minneapolis BU11 C302 1 vs.FUS11BC30112
 762298  Hazel Park Academy School  06:15 PM  2 A6 vs A3Club Deportivo Lobos - BU11 5 vs.Red Cedar Soccer Club - 01 - BU110
 762450  Upper Wilshire  06:15 PM  1 E5 vs E4St. Anthony S - BU11 3 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU111
 762509  Coon Rapids Soccer Complex  06:30 PM  6N F2 vs F1Coon Rapids Soccer Assn - 01 - BU11 5 vs.Blaine 06B C3 Orange5
 762210  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  27 K5 vs K4PVU - McNeil - BU11 5 vs.Tonka - Red - Lambert/Donohue1
 762300  HealthEast Sports Center  07:00 PM  02A A5 vs A4Woodbury Socc - BU11 2006BC3 Gold 3 vs.New Richmond Area Youth Soccer - 01 - BU113
 762270  MLC Soccer Fields  07:00 PM  8 D5 vs D4New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - BU11 2 vs.Mankato BU11C3-Harf5
 762330  Cavanagh Park  07:00 PM  1 J5 vs J4Crystal-Robbinsdale - BU11 1 vs.Tonka - Red - Brama/LeVahn0
 762390  Lexington Diffley  07:15 PM  40 H5 vs H4EAG BU11 C3 - Marshall 1 vs.Minneapolis BU11 C3011
 762359  Hanifl Fields Athletic Park  07:20 PM  39 N B2 vs B1Mahtomedi Soc - BU11 2 vs.Chippewa Strikers - 01 - BU114
 762449  Centennial Middle School  07:20 PM  06 E2 vs E1Centennial So - BU11 0 vs.Blaine 06B C3 Yellow17
 762299  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15B8 A2 vs A1SES U11B C3 Phoenix 6 vs.BHK2006BC3013
 762419  Hudson Soccer Complex  07:30 PM  05 C2 vs C1EB-HUD11C3-Sheetz 2 vs.BHK2006BC3021
 762493  Gleason Fields  07:30 PM  22 F3 vs F6MapleBrook So - BU11 5 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU113
 762510  North Elementary  07:30 PM  5 F5 vs F4Princeton You - BU11 9 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - BU11 Rankin1
 762209  Lewis Park  07:30 PM  20A K2 vs K1ESC U11 Boys C3 B Yellow 2 vs.CC United - BU11 C3-28
 762208  Winter Park  07:30 PM  02 K6 vs K3STMA - Hasher 8 vs.FUS11BC3021

Bracket - Monday, June 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762471  Eagle View  06:00 PM  02 I5 vs I3New Prague Ar - BU11 1 vs.Faribault Soc - BU116
 762225  Pinecone Central Park  06:10 PM  9 G4 vs G5Sartell Soccer Association - BU11 3 vs.STMA - Dewey3
 762422  Kingston Field  07:00 PM  08 C3 vs C1U11 Boys C3 - Gudi 1 vs.BHK2006BC30211
 762321  Cavanagh Park  07:00 PM  1 J5 vs J3Crystal-Robbinsdale - BU11 2 vs.FUS11BC3013
 762492  Longridge Park  07:20 PM  2 I1 vs I6Valley United - S17 - BU11C3 ATLETI 4 vs.Owatonna Socc - BU110

Bracket - Wednesday, June 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762482  Faribault Soccer Complex  05:30 PM  1c I3 vs I1Faribault Soc - BU11 2 vs.Valley United - S17 - BU11C3 ATLETI2
 762481  Spring Creek  05:30 PM  4 I4 vs I2Northfield Soccer Assn - BU11C3 - Menk 0 vs.Faribault Soc - BU118
 762362  Hazelwood Complex  06:00 PM  3 B3 vs B1North East Un - BU11 2 vs.Chippewa Strikers - 01 - BU117
 762361  Polar Lakes Park  06:00 PM  27 S B4 vs B2WBL U11B C3 2 vs.Mahtomedi Soc - BU116
 762421  AP Anderson Park  06:00 PM  11 C4 vs C2Red Wing Soccer Club - 01 - BU11 3 vs.EB-HUD11C3-Sheetz7
 762423  Currie Park  06:00 PM  1 C6 vs C5Somali Americ - BU11 3 vs.BU11 RVS Green1
 762452  Ki-Chi-Saga Park  06:00 PM  3 E3 vs E1Lakes United - BU11 0 vs.Blaine 06B C3 Yellow2
 762451  Cummings Park Field  06:00 PM  1 E4 vs E2North Suburban Soccer Assn - 01 - BU11 10 vs.Centennial So - BU112
 762453  Madsen Park  06:00 PM  2 E6 vs E5Fridley Heigh - BU11 2 vs.St. Anthony S - BU112
 762511  Hawkridge  06:00 PM  5 F4 vs F2North Metro Soccer Assn - 01 - BU11 Rankin 3 vs.Coon Rapids Soccer Assn - 01 - BU1114
 762392  Lewis Park  06:00 PM  20B H3 vs H1ESC U11 Boys C3 A Gold 5 vs.Bloomington U11C3 Boys1
 762391  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15B8 H4 vs H2Minneapolis BU11 C301 7 vs.Richfield Soccer Assn - 01 - BU111
 762483  Owatonna Soccer Complex  06:00 PM  9 I6 vs I5Owatonna Socc - BU11 2 vs.New Prague Ar - BU113
 762332  Fusion Soccer Complex  06:00 PM  20 J3 vs J1FUS11BC301 3 vs.CC United - BU11 C3-12
 762331  North Lotus Park  06:00 PM  1 J4 vs J2Tonka - Red - Brama/LeVahn 3 vs.ESC U11 Boys C3 B Grey1
 762303  Hazel Park Academy School  06:30 PM  2 A6 vs A5Club Deportivo Lobos - BU11 2 vs.Woodbury Socc - BU11 2006BC3 Gold1
 762302  Red Cedar Soccer (MASA) Fields  07:00 PM  04 A3 vs A1Red Cedar Soccer Club - 01 - BU11 5 vs.BHK2006BC3011
 762272  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  04 D3 vs D1Fairmont Socc - BU11 2 vs.Albert Lea Yo - BU117
 762242  Delano Area Sports Arena  07:00 PM  SA-4 G3 vs G1Delano Youth - BU11 0 vs.Tri-County Un - BU116
 762393  Crestwood  07:20 PM  30 H6 vs H5EPSC - BU11 - C3 0 vs.EAG BU11 C3 - Marshall2
 762212  Ridgemount Playfield  07:20 PM  48 K3 vs K1FUS11BC302 2 vs.CC United - BU11 C3-24
 762211  North Lotus Park  07:20 PM  1 K4 vs K2Tonka - Red - Lambert/Donohue 2 vs.ESC U11 Boys C3 B Yellow3
 762363  Ki-Chi-Saga Park  07:30 PM  4 B6 vs B5Lakes United - BU11 5 vs.EB-HUD11C3-Veith3
 762273  Waseca Junior High  07:30 PM  5 D6 vs D5Waseca Soccer - BU11- HULSCHER 5 vs.New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - BU112
 762513  Otsego Soccer Complex  07:30 PM  62 F6 vs F5Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU11 3 vs.Princeton You - BU116
 762243  Westonka MWHS  07:30 PM  4W G6 vs G5Westonka Soccer Club - 01 - BU11 10 vs.STMA - Dewey2
 762333  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15B8 J6 vs J5Minneapolis BU11 C302 0 vs.Crystal-Robbinsdale - BU118
 762213  Townelakes  07:30 PM  1 K6 vs K5STMA - Hasher 3 vs.PVU - McNeil - BU113
 762512  Gleason Fields  07:40 PM  23B F3 vs F1MapleBrook So - BU11 9 vs.Blaine 06B C3 Orange3
 762241  Pinecone Central Park  07:40 PM  9 G4 vs G2Sartell Soccer Association - BU11 1 vs.Crow River So - BU112

Bracket - Saturday, June 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762199  Minnetonka Middle School  09:00 AM  3 K4 vs K1Tonka - Red - Lambert/Donohue 0 vs.CC United - BU11 C3-24

Bracket - Sunday, June 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762240  Townelakes  07:30 PM  1 G5 vs G4STMA - Dewey 1 vs.Sartell Soccer Association - BU113

Bracket - Monday, June 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762301  Press Fields  06:00 PM  4 A4 vs A2New Richmond Area Youth Soccer - 01 - BU11 8 vs.SES U11B C3 Phoenix1
 762369  Polar Lakes Park  06:00 PM  27 S B4 vs B6WBL U11B C3 1 vs.Lakes United - BU117
 762251  Pinecone Central Park  06:10 PM  8 G4 vs G3Sartell Soccer Association - BU11 2 vs.Delano Youth - BU111
 762291  HealthEast Sports Center  07:00 PM  02A A5 vs A3Woodbury Socc - BU11 2006BC3 Gold 2 vs.Red Cedar Soccer Club - 01 - BU114
 762521  Hawkridge  07:20 PM  5 F4 vs F3North Metro Soccer Assn - 01 - BU11 Rankin 2 vs.MapleBrook So - BU1112
 762351  Hudson Soccer Complex  07:30 PM  05 B5 vs B3EB-HUD11C3-Veith 10 vs.North East Un - BU113
 762252  Becker Athletic Complex  07:30 PM  07 G1 vs G6Tri-County Un - BU11 0 vs.Westonka Soccer Club - 01 - BU114
 762250  Winter Park  07:30 PM  02 G5 vs G2STMA - Dewey 1 vs.Crow River So - BU1110

Bracket - Wednesday, June 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762364  Casper Park Soccer Fields  05:00 PM  5 B1 vs B4Chippewa Strikers - 01 - BU11 10 vs.WBL U11B C31
 762485  Faribault Soccer Complex  05:00 PM  1c I2 vs I6Faribault Soc - BU11 6 vs.Owatonna Socc - BU114
 762274  Lakeview Park  05:15 PM  10 D1 vs D4Albert Lea Yo - BU11 2 vs.Mankato BU11C3-Harf4
 762514  National Sports Center  05:30 PM  D1S F1 vs F4Blaine 06B C3 Orange 10 vs.North Metro Soccer Assn - 01 - BU11 Rankin1
 762216  Ridgemount Playfield  05:50 PM  48 K3 vs K5FUS11BC302 2 vs.PVU - McNeil - BU110
 762366  Hazelwood Complex  06:00 PM  3 B3 vs B5North East Un - BU11 3 vs.EB-HUD11C3-Veith4
 762455  Centennial Middle School  06:00 PM  06 E2 vs E6Centennial So - BU11 6 vs.Fridley Heigh - BU116
 762244  Becker Athletic Complex  06:00 PM  07 G1 vs G4Tri-County Un - BU11 2 vs.Sartell Soccer Association - BU110
 762245  Christ Community Lutheran School  06:00 PM  2 G2 vs G6Crow River So - BU11 3 vs.Westonka Soccer Club - 01 - BU112
 762395  Christian Field  06:00 PM  1 H2 vs H6Richfield Soccer Assn - 01 - BU11 3 vs.EPSC - BU11 - C36
 762334  McKnight Park  06:00 PM  18 J1 vs J4CC United - BU11 C3-1 3 vs.Tonka - Red - Brama/LeVahn3
 762335  Lewis Park  06:00 PM  20A J2 vs J6ESC U11 Boys C3 B Grey 7 vs.Minneapolis BU11 C3020
 762424  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  06:20 PM  B2 C1 vs C4BHK2006BC302 3 vs.Red Wing Soccer Club - 01 - BU112
 762486  Faribault Soccer Complex  06:30 PM  1c I3 vs I5Faribault Soc - BU11 12 vs.New Prague Ar - BU111
 762306  Red Cedar Soccer (MASA) Fields  07:00 PM  04 A3 vs A5Red Cedar Soccer Club - 01 - BU11 2 vs.Woodbury Socc - BU11 2006BC3 Gold5
 762275  Todd Park  07:00 PM  1 D2 vs D6Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU11 5 vs.Waseca Soccer - BU11- HULSCHER5
 762276  Fairmont Area Soccer Complex  07:00 PM  05 D3 vs D5Fairmont Socc - BU11 8 vs.New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - BU116
 762454  National Sports Center  07:00 PM  D1S E1 vs E4Blaine 06B C3 Yellow 9 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - BU110
 762246  Delano Area Sports Arena  07:00 PM  SA-4 G3 vs G5Delano Youth - BU11 4 vs.STMA - Dewey2
 762394  Lincoln Field  07:00 PM  07 H1 vs H4Bloomington U11C3 Boys 0 vs.Minneapolis BU11 C3018
 762336  Ridgemount Playfield  07:10 PM  48 J3 vs J5FUS11BC301 3 vs.Crystal-Robbinsdale - BU115
 762426  Kingston Field  07:15 PM  06 C3 vs C5U11 Boys C3 - Gudi   vs.BU11 RVS Green 
 762214  McKnight Park  07:20 PM  18 K1 vs K4CC United - BU11 C3-2 6 vs.Tonka - Red - Lambert/Donohue2
 762305  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15B8 A2 vs A6SES U11B C3 Phoenix 1 vs.Club Deportivo Lobos - BU115
 762365  Hanifl Fields Athletic Park  07:30 PM  38 S B2 vs B6Mahtomedi Soc - BU11 6 vs.Lakes United - BU114
 762425  Hudson Soccer Complex  07:30 PM  05 C2 vs C6EB-HUD11C3-Sheetz 2 vs.Somali Americ - BU114
 762456  Roger Johnson Memorial Park  07:30 PM  36 E3 vs E5Lakes United - BU11 3 vs.St. Anthony S - BU112
 762516  Gleason Fields  07:30 PM  22 F3 vs F5MapleBrook So - BU11 2 vs.Princeton You - BU112
 762396  Lewis Park  07:30 PM  20B H3 vs H5ESC U11 Boys C3 A Gold 3 vs.EAG BU11 C3 - Marshall0
 762215  Lewis Park  07:30 PM  20A K2 vs K6ESC U11 Boys C3 B Yellow 1 vs.STMA - Hasher3
 762304  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  07:40 PM  B2 A1 vs A4BHK2006BC301 1 vs.New Richmond Area Youth Soccer - 01 - BU116
 762515  Coon Rapids Soccer Complex  08:00 PM  6N F2 vs F6Coon Rapids Soccer Assn - 01 - BU11 6 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU117

Bracket - Thursday, June 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762259  Caswell North Complex  05:30 PM  07 D4 vs D1Mankato BU11C3-Harf 0 vs.Albert Lea Yo - BU113

Bracket - Friday, June 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762347  Hazelwood Complex  06:30 PM  3 B1 vs B3Chippewa Strikers - 01 - BU11 4 vs.North East Un - BU111

Bracket - Monday, June 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762411  Quarry Point Park  05:30 PM  6B C5 vs C3BU11 RVS Green 7 vs.U11 Boys C3 - Gudi2
 762402  Lincoln Field  05:30 PM  06 H1 vs H6Bloomington U11C3 Boys 0 vs.EPSC - BU11 - C35
 762498  North Elementary  06:00 PM  6 F5 vs F6Princeton You - BU11 8 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU113
 762345  Hanifl Fields Athletic Park  06:10 PM  40 S B4 vs B5WBL U11B C3 1 vs.EB-HUD11C3-Veith10
 762338  Ridgemount Playfield  06:10 PM  48 J3 vs J2FUS11BC301 2 vs.ESC U11 Boys C3 B Grey3
 762280  MLC Soccer Fields  07:00 PM  2 D5 vs D2New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - BU11 5 vs.Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU114
 762491  Spring Creek  07:00 PM  5 I4 vs I3Northfield Soccer Assn - BU11C3 - Menk 2 vs.Faribault Soc - BU113
 762400  Lexington Diffley  07:15 PM  43 H5 vs H2EAG BU11 C3 - Marshall 0 vs.Richfield Soccer Assn - 01 - BU110
 762289  Press Fields  07:30 PM  3 A4 vs A1New Richmond Area Youth Soccer - 01 - BU11 7 vs.BHK2006BC3013
 762231  Winter Park  07:30 PM  02 G5 vs G3STMA - Dewey 1 vs.Delano Youth - BU110

Bracket - Tuesday, June 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762349  Polar Lakes Park  07:20 PM  27 S B4 vs B1WBL U11B C3 0 vs.Chippewa Strikers - 01 - BU118

Bracket - Wednesday, June 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762488  Faribault Soccer Complex  05:00 PM  1c I3 vs I2Faribault Soc - BU11 4 vs.Faribault Soc - BU1112
 762489  Spring Creek  05:30 PM  4 I4 vs I6Northfield Soccer Assn - BU11C3 - Menk 1 vs.Owatonna Socc - BU111
 762429  AP Anderson Park  06:00 PM  11 C4 vs C6Red Wing Soccer Club - 01 - BU11 1 vs.Somali Americ - BU118
 762427  Quarry Point Park  06:00 PM  6A C5 vs C1BU11 RVS Green 1 vs.BHK2006BC3022
 762279  Caswell North Complex  06:00 PM  04 D4 vs D6Mankato BU11C3-Harf 1 vs.Waseca Soccer - BU11- HULSCHER4
 762458  Roger Johnson Memorial Park  06:00 PM  36 E3 vs E2Lakes United - BU11 8 vs.Centennial So - BU112
 762459  Cummings Park Field  06:00 PM  1 E4 vs E6North Suburban Soccer Assn - 01 - BU11 2 vs.Fridley Heigh - BU112
 762519  Hawkridge  06:00 PM  4 F4 vs F6North Metro Soccer Assn - 01 - BU11 Rankin 3 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU1110
 762398  Lewis Park  06:00 PM  20A H3 vs H2ESC U11 Boys C3 A Gold 8 vs.Richfield Soccer Assn - 01 - BU110
 762399  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15E8 H4 vs H6Minneapolis BU11 C301 3 vs.EPSC - BU11 - C34
 762339  Hopkins West Jr. High  06:00 PM  26 J4 vs J6Tonka - Red - Brama/LeVahn 6 vs.Minneapolis BU11 C3020
 762518  Gleason Fields  06:10 PM  23B F3 vs F2MapleBrook So - BU11 13 vs.Coon Rapids Soccer Assn - 01 - BU111
 762248  Delano Area Sports Arena  06:30 PM  SA-4 G3 vs G2Delano Youth - BU11 1 vs.Crow River So - BU115
 762487  Eagle View  06:30 PM  03 I5 vs I1New Prague Ar - BU11 4 vs.Valley United - S17 - BU11C3 ATLETI3
 762217  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  28 K5 vs K1PVU - McNeil - BU11 1 vs.CC United - BU11 C3-22
 762308  Red Cedar Soccer (MASA) Fields  07:00 PM  04 A3 vs A2Red Cedar Soccer Club - 01 - BU11 10 vs.SES U11B C3 Phoenix1
 762337  Cavanagh Park  07:00 PM  1 J5 vs J1Crystal-Robbinsdale - BU11 6 vs.CC United - BU11 C3-12
 762307  HealthEast Sports Center  07:15 PM  02A A5 vs A1Woodbury Socc - BU11 2006BC3 Gold 5 vs.BHK2006BC3011
 762428  Kingston Field  07:15 PM  08 C3 vs C2U11 Boys C3 - Gudi 0 vs.EB-HUD11C3-Sheetz9
 762218  Ridgemount Playfield  07:20 PM  48 K3 vs K2FUS11BC302 3 vs.ESC U11 Boys C3 B Yellow2
 762219  Hopkins West Jr. High  07:20 PM  26 K4 vs K6Tonka - Red - Lambert/Donohue 2 vs.STMA - Hasher7
 762309  Press Fields  07:30 PM  4 A4 vs A6New Richmond Area Youth Soccer - 01 - BU11 2 vs.Club Deportivo Lobos - BU114
 762368  Hazelwood Complex  07:30 PM  3 B3 vs B2North East Un - BU11 1 vs.Mahtomedi Soc - BU117
 762367  Hudson Soccer Complex  07:30 PM  07 B5 vs B1EB-HUD11C3-Veith 2 vs.Chippewa Strikers - 01 - BU112
 762277  MLC Soccer Fields  07:30 PM  8 D5 vs D1New Ulm Area Youth Soccer Assn - 01 - BU11 4 vs.Albert Lea Yo - BU117
 762249  Pinecone Central Park  07:40 PM  8 G4 vs G6Sartell Soccer Association - BU11 2 vs.Westonka Soccer Club - 01 - BU115
 762517  North Elementary  07:45 PM  5 F5 vs F1Princeton You - BU11 2 vs.Blaine 06B C3 Orange0

Bracket - Thursday, June 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762271  Caswell North Complex  05:30 PM  05 D4 vs D2Mankato BU11C3-Harf 0 vs.Austin Youth Soccer Assn - 01 - BU119
 762320  Lewis Park  06:00 PM  20B J6 vs J2Minneapolis BU11 C302 0 vs.ESC U11 Boys C3 B Grey9
 762220  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  25 K5 vs K2PVU - McNeil - BU11 5 vs.ESC U11 Boys C3 B Yellow2
 762282  Lakeview Park  07:00 PM  08 D1 vs D6Albert Lea Yo - BU11 3 vs.Waseca Soccer - BU11- HULSCHER3
 762310  HealthEast Sports Center  08:45 PM  02B A5 vs A2Woodbury Socc - BU11 2006BC3 Gold 8 vs.SES U11B C3 Phoenix0

Bracket - Monday, July 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762431  AP Anderson Park  06:00 PM  11 C4 vs C3Red Wing Soccer Club - 01 - BU11 9 vs.U11 Boys C3 - Gudi4

Bracket - Wednesday, July 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762372  Casper Park Soccer Fields  05:00 PM  5 B1 vs B6Chippewa Strikers - 01 - BU11 2 vs.Lakes United - BU114
 762462  National Sports Center  05:30 PM  D1S E1 vs E6Blaine 06B C3 Yellow 3 vs.Fridley Heigh - BU111
 762371  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  40 S B4 vs B3WBL U11B C3   vs.North East Un - BU11 
 762370  Hudson Soccer Complex  06:00 PM  07 B5 vs B2EB-HUD11C3-Veith 4 vs.Mahtomedi Soc - BU112
 762401  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15E8 H4 vs H3Minneapolis BU11 C301 1 vs.ESC U11 Boys C3 A Gold1
 762222  McKnight Park  06:00 PM  18 K1 vs K6CC United - BU11 C3-2 1 vs.STMA - Hasher4
 762460  St. Anthony HS Practice Field  06:15 PM  1 E5 vs E2St. Anthony S - BU11 2 vs.Centennial So - BU111
 762312  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  06:20 PM  B2 A1 vs A6BHK2006BC301 0 vs.Club Deportivo Lobos - BU117
 762490  Eagle View  06:30 PM  02 I5 vs I2New Prague Ar - BU11 0 vs.Faribault Soc - BU117
 762221  North Lotus Park  07:20 PM  1 K4 vs K3Tonka - Red - Lambert/Donohue 4 vs.FUS11BC3021
 762311  Press Fields  07:30 PM  3 A4 vs A3New Richmond Area Youth Soccer - 01 - BU11 5 vs.Red Cedar Soccer Club - 01 - BU114
 762461  Southpointe  07:30 PM  30 E4 vs E3North Suburban Soccer Assn - 01 - BU11 2 vs.Lakes United - BU114
 762520  North Elementary  07:30 PM  6 F5 vs F2Princeton You - BU11 5 vs.Coon Rapids Soccer Assn - 01 - BU113
 762432  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  07:40 PM  B2 C1 vs C6BHK2006BC302 2 vs.Somali Americ - BU114

Bracket - Friday, July 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762343  Hazelwood Complex  06:00 PM  3 B3 vs B6North East Un - BU11 4 vs.Lakes United - BU115

Bracket - Sunday, July 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762501  North Elementary  06:00 PM  5 F5 vs F3Princeton You - BU11 3 vs.MapleBrook So - BU113

Bracket - Monday, July 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 762397  Lexington Diffley  05:30 PM  43 H5 vs H1EAG BU11 C3 - Marshall 2 vs.Bloomington U11C3 Boys4
 762457  St. Anthony HS Practice Field  06:15 PM  1 E5 vs E1St. Anthony S - BU11 0 vs.Blaine 06B C3 Yellow5
 762522  National Sports Center  07:00 PM  D1S F1 vs F6Blaine 06B C3 Orange 2 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - BU112
 762340  Cavanagh Park  07:00 PM  1 J5 vs J2Crystal-Robbinsdale - BU11 3 vs.ESC U11 Boys C3 B Grey3
 762430  Quarry Point Park  07:30 PM  45 C5 vs C2BU11 RVS Green 1 vs.EB-HUD11C3-Sheetz7
 762247  Townelakes  07:30 PM  1 G5 vs G1STMA - Dewey 0 vs.Tri-County Un - BU113






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.