2017 MYSA Summer Competitive League
Team Schedules - G11 Classic 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://minnesotayouthsoccer-2017mysasummercompetitiveleague.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=08BC5DCA-A2AA-477A-B47C-F48E6F2E0C6B&tournamentguid=92506580-06A5-4E59-99DB-467715448B39&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B C D      




  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 A4 : WBL U11G C1333131333326 8  20  12  24 
 A1 : BHK2006GC1330331030319 6  8  19  23 
 A6 : North Suburban Soccer Assn - 01 - GU11330300330015 5  0  14  14 
 A3 : Sporting St. Croix - 06 Academy Girls010311313013 3  -1  19  16 
 A2 : Mahtomedi Soc - GU1100030101038 2  -9  24  10 
 A5 : Woodbury Socc - GU11 2006GC1Blue00030010004 1  -18  44  15 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 B1 : Blaine 06G C1 EDT333330333327 9  16  14  24 
 B7 : STMA - Strait311333331324 7  17  12  25 
 B6 : PVU - Lee - GU11013300310314 4  5  20  21 
 B3 : North Metro Soccer Assn - GU11 C Schroeder003103300313 4  -6  31  21 
 B2 : Centennial So - GU1100303300009 3  -3  18  13 
 B5 : FUS11GC101 - Cronin30000003309 3  -10  33  17 
 B4 : Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU1130000000306 2  -19  38  11 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 C4 : Eclipse Selec - GU11313333333328 9  26  15  30 
 C2 : EAG GU11 C1 - Clancy331333330325 8  20  17  27 
 C5 : EPSC - GU11 - C1330313001317 5  4  30  27 
 C3 : EAG GU11 C1 - Horn00300003309 3  -11  32  13 
 C7 : Tonka - Blue - Crocker03310100008 2  -9  30  11 
 C1 : LKV-GU11-C1-0100003003107 2  -15  34  11 
 C6 : ESC U11 Girls C1 Green00003101106 1  -15  31  9 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
 D2 : FUS11GC101 - Peszneker333313333 25 8  18  5  23 
 D1 : GU11 REV Academy Black303331333325 8  17  10  23 
 D5 : MTA Girls U11 C1310330033117 5  1  20  19 
 D6 : Tonka - Courchene030003303315 5  2  19  18 
 D7 : Sporting St. Croix - 07 Academy Girls303000003110 3  -5  20  12 
 D4 : Minneapolis GU11 C101000030030 6 2  -7  25  14 
 D3 : MapleBrook So - GU1110000000001 0  -26  42  5 

Bracket - Tuesday, April 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812750  West St. Paul Dome  06:00 AM  2 D5 vs D4MTA Girls U11 C1 4 vs.Minneapolis GU11 C1013

Bracket - Tuesday, May 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766035  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:00 PM  7 A3 vs A6Sporting St. Croix - 06 Academy Girls 0 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU112
 766067  National Sports Center  05:15 PM  D1S B1 vs B2Blaine 06G C1 EDT 2 vs.Centennial So - GU111
 766066  Ridgemount Playfield  06:00 PM  48 B5 vs B6FUS11GC101 - Cronin 2 vs.PVU - Lee - GU111
 766134  Lexington Diffley  06:45 PM  41 C3 vs C2EAG GU11 C1 - Horn 2 vs.EAG GU11 C1 - Clancy6
 766101  Crestwood  07:05 PM  30 C5 vs C6EPSC - GU11 - C1 3 vs.ESC U11 Girls C1 Green1
 766036  Community Park - Falcon Heights  07:10 PM  1 A1 vs A2BHK2006GC1 7 vs.Mahtomedi Soc - GU111
 766037  Polar Lakes Park  07:20 PM  27 S A4 vs A5WBL U11G C1 11 vs.Woodbury Socc - GU11 2006GC1Blue3
 766100  West St. Paul Dome  07:30 PM  1 C4 vs C7Eclipse Selec - GU11 8 vs.Tonka - Blue - Crocker0

Bracket - Wednesday, May 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812728  Quarry Point Park  05:30 PM  6B D1 vs D4GU11 REV Academy Black 2 vs.Minneapolis GU11 C1011
 812727  West St. Paul Dome  05:30 PM  2 D5 vs D3MTA Girls U11 C1 2 vs.MapleBrook So - GU112
 812726  Hopkins West Jr. High  07:20 PM  25 D6 vs D2Tonka - Courchene 1 vs.FUS11GC101 - Peszneker3

Bracket - Thursday, May 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766075  Winter Park  06:00 PM  02 B7 vs B3STMA - Strait 5 vs.North Metro Soccer Assn - GU11 C Schroeder1
 766102  Steve Michaud  06:45 PM  10 C1 vs C2LKV-GU11-C1-01 0 vs.EAG GU11 C1 - Clancy6

Bracket - Tuesday, May 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812724  Ridgemount Playfield  05:50 PM  48 D2 vs D4FUS11GC101 - Peszneker 5 vs.Minneapolis GU11 C1010
 766038  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  38 N A2 vs A4Mahtomedi Soc - GU11 1 vs.WBL U11G C13
 766070  Hawkridge  06:00 PM  4 B3 vs B1North Metro Soccer Assn - GU11 C Schroeder 3 vs.Blaine 06G C1 EDT6
 766103  Lewis Park  06:00 PM  20B C6 vs C7ESC U11 Girls C1 Green 0 vs.Tonka - Blue - Crocker4
 766104  Lexington Diffley  06:45 PM  43 C2 vs C4EAG GU11 C1 - Clancy 5 vs.Eclipse Selec - GU115

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766115  Lexington Diffley  05:15 PM  43 C3 vs C4EAG GU11 C1 - Horn 1 vs.Eclipse Selec - GU118
 812729  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15E8 D4 vs D6Minneapolis GU11 C101 1 vs.Tonka - Courchene4
 812730  Lucy Winton Bell Athletic Fields  06:30 PM  7 D7 vs D3Sporting St. Croix - 07 Academy Girls 4 vs.MapleBrook So - GU110

Bracket - Thursday, May 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766042  Southpointe  05:40 PM  30 A6 vs A2North Suburban Soccer Assn - 01 - GU11 2 vs.Mahtomedi Soc - GU110
 766068  Sandburg Middle School Fields  07:00 PM  26 B6 vs B7PVU - Lee - GU11 3 vs.STMA - Strait3
 766105  Lexington Diffley  07:00 PM  41 C3 vs C1EAG GU11 C1 - Horn 4 vs.LKV-GU11-C1-011
 766095  Ridgemount Playfield  07:10 PM  48 B5 vs B4FUS11GC101 - Cronin 1 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU112

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766073  National Sports Center  07:00 PM  D1S B1 vs B4Blaine 06G C1 EDT 5 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU110

Bracket - Tuesday, May 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766107  Crestwood  05:45 PM  31 C5 vs C3EPSC - GU11 - C1 4 vs.EAG GU11 C1 - Horn1
 766071  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  27 B6 vs B2PVU - Lee - GU11 3 vs.Centennial So - GU110
 812722  Quarry Point Park  07:00 PM  6A D1 vs D2GU11 REV Academy Black 0 vs.FUS11GC101 - Peszneker1
 766072  Ridgemount Playfield  07:10 PM  48 B5 vs B3FUS11GC101 - Cronin 0 vs.North Metro Soccer Assn - GU11 C Schroeder3
 766106  Lewis Park  07:30 PM  20B C6 vs C2ESC U11 Girls C1 Green 0 vs.EAG GU11 C1 - Clancy5

Bracket - Thursday, May 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766130  Crestwood  05:45 PM  31 C5 vs C4EPSC - GU11 - C1 3 vs.Eclipse Selec - GU118
 766096  Hawkridge  07:20 PM  5 B3 vs B7North Metro Soccer Assn - GU11 C Schroeder 3 vs.STMA - Strait3

Bracket - Monday, May 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812753  Quarry Point Park  07:00 PM  6B D1 vs D6GU11 REV Academy Black 6 vs.Tonka - Courchene1

Bracket - Tuesday, May 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766076  National Sports Center  05:15 PM  D1N B1 vs B5Blaine 06G C1 EDT 5 vs.FUS11GC101 - Cronin3
 766044  Oxford Comm Ctr- Jimmy Lee Field  06:00 PM  1 A1 vs A5BHK2006GC1 5 vs.Woodbury Socc - GU11 2006GC1Blue0
 766074  Otsego Soccer Complex  06:00 PM  61 B4 vs B6Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU11 1 vs.PVU - Lee - GU117
 766111  Steve Michaud  06:45 PM  5 C1 vs C5LKV-GU11-C1-01 1 vs.EPSC - GU11 - C13
 766110  North Lotus Park  07:20 PM  1 C7 vs C3Tonka - Blue - Crocker 2 vs.EAG GU11 C1 - Horn0
 766046  Southpointe  07:30 PM  30 A6 vs A4North Suburban Soccer Assn - 01 - GU11 0 vs.WBL U11G C11
 766109  West St. Paul Dome  07:30 PM  1 C4 vs C6Eclipse Selec - GU11 4 vs.ESC U11 Girls C1 Green0

Bracket - Wednesday, May 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812735  Gleason Fields  06:20 PM  23B D3 vs D4MapleBrook So - GU11 0 vs.Minneapolis GU11 C1016
 812737  Lucy Winton Bell Athletic Fields  06:30 PM  7 D7 vs D1Sporting St. Croix - 07 Academy Girls 0 vs.GU11 REV Academy Black1
 812736  West St. Paul Dome  06:55 PM  2 D5 vs D2MTA Girls U11 C1 1 vs.FUS11GC101 - Peszneker3

Bracket - Thursday, May 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766123  Lexington Diffley  05:30 PM  40 C2 vs C1EAG GU11 C1 - Clancy 3 vs.LKV-GU11-C1-010
 766097  Ridgemount Playfield  05:50 PM  01 B5 vs B7FUS11GC101 - Cronin 0 vs.STMA - Strait4
 766099  Hawkridge  07:20 PM  5 B3 vs B2North Metro Soccer Assn - GU11 C Schroeder 1 vs.Centennial So - GU114

Bracket - Monday, May 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812721  Richfield Middle School  07:00 PM  1 D5 vs D6MTA Girls U11 C1 2 vs.Tonka - Courchene1

Bracket - Tuesday, May 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766048  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:00 PM  7 A3 vs A4Sporting St. Croix - 06 Academy Girls 2 vs.WBL U11G C12
 766114  Lexington Diffley  05:15 PM  42 C2 vs C3EAG GU11 C1 - Clancy 4 vs.EAG GU11 C1 - Horn0
 766047  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  38 N A2 vs A5Mahtomedi Soc - GU11 3 vs.Woodbury Socc - GU11 2006GC1Blue1
 766049  Southpointe  06:00 PM  30 A6 vs A1North Suburban Soccer Assn - 01 - GU11 2 vs.BHK2006GC10
 766077  Winter Park  06:00 PM  02 B7 vs B5STMA - Strait 6 vs.FUS11GC101 - Cronin0
 766112  Minnetonka Middle School  06:00 PM  2 C7 vs C5Tonka - Blue - Crocker 3 vs.EPSC - GU11 - C13
 766078  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  27 B6 vs B1PVU - Lee - GU11 2 vs.Blaine 06G C1 EDT3
 766079  Centennial Middle School  07:20 PM  06 B2 vs B3Centennial So - GU11 0 vs.North Metro Soccer Assn - GU11 C Schroeder1

Bracket - Wednesday, May 31, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812738  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15E8 D4 vs D5Minneapolis GU11 C101 2 vs.MTA Girls U11 C13
 766069  Centennial Middle School  07:20 PM  06 B2 vs B4Centennial So - GU11 4 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU110
 812733  Hopkins West Jr. High  07:20 PM  26 D6 vs D1Tonka - Courchene 3 vs.GU11 REV Academy Black4

Bracket - Thursday, June 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766039  Community Park - Falcon Heights  05:50 PM  1 A1 vs A3BHK2006GC1 3 vs.Sporting St. Croix - 06 Academy Girls1
 766065  Otsego Soccer Complex  06:00 PM  61 B4 vs B7Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU11 3 vs.STMA - Strait7
 766132  Crestwood  06:00 PM  30 C5 vs C7EPSC - GU11 - C1 2 vs.Tonka - Blue - Crocker1
 766126  Steve Michaud  06:45 PM  10 C1 vs C3LKV-GU11-C1-01 1 vs.EAG GU11 C1 - Horn0
 766040  HealthEast Sports Center  07:00 PM  02A A5 vs A6Woodbury Socc - GU11 2006GC1Blue 3 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU110

Bracket - Monday, June 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766113  Lewis Park  06:00 PM  20B C6 vs C1ESC U11 Girls C1 Green 4 vs.LKV-GU11-C1-012

Bracket - Tuesday, June 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766052  HealthEast Sports Center  05:30 PM  02A A5 vs A4Woodbury Socc - GU11 2006GC1Blue 2 vs.WBL U11G C18
 766051  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  39 N A2 vs A1Mahtomedi Soc - GU11 1 vs.BHK2006GC14
 766080  Hawkridge  06:00 PM  4 B3 vs B4North Metro Soccer Assn - GU11 C Schroeder 4 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU111
 766081  Ridgemount Playfield  06:00 PM  01 B5 vs B2FUS11GC101 - Cronin 3 vs.Centennial So - GU114
 766116  Crestwood  06:00 PM  31 C5 vs C2EPSC - GU11 - C1 4 vs.EAG GU11 C1 - Clancy6
 766050  Southpointe  07:20 PM  30 A6 vs A3North Suburban Soccer Assn - 01 - GU11 1 vs.Sporting St. Croix - 06 Academy Girls2
 766082  Winter Park  07:30 PM  02 B7 vs B1STMA - Strait 3 vs.Blaine 06G C1 EDT1
 766124  Hopkins West Jr. High  07:30 PM  26 C7 vs C6Tonka - Blue - Crocker 2 vs.ESC U11 Girls C1 Green2

Bracket - Wednesday, June 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812743  Ridgemount Playfield  05:50 PM  48 D2 vs D1FUS11GC101 - Peszneker 2 vs.GU11 REV Academy Black2
 812742  Minnetonka Middle School  06:00 PM  2 D6 vs D5Tonka - Courchene 1 vs.MTA Girls U11 C10
 812741  Lucy Winton Bell Athletic Fields  07:00 PM  8 D7 vs D4Sporting St. Croix - 07 Academy Girls 2 vs.Minneapolis GU11 C1011
 766131  Lexington Diffley  07:15 PM  42 C3 vs C7EAG GU11 C1 - Horn 1 vs.Tonka - Blue - Crocker0

Bracket - Thursday, June 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766098  National Sports Center  05:30 PM  D1N B1 vs B6Blaine 06G C1 EDT 2 vs.PVU - Lee - GU111
 812731  Quarry Point Park  05:30 PM  6B D1 vs D5GU11 REV Academy Black 5 vs.MTA Girls U11 C11
 766085  Centennial Middle School  06:00 PM  018 B2 vs B7Centennial So - GU11 1 vs.STMA - Strait3
 812723  Hopkins West Jr. High  07:20 PM  25 D6 vs D7Tonka - Courchene 2 vs.Sporting St. Croix - 07 Academy Girls0

Bracket - Monday, June 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812725  Weaver Lake Elementary  06:00 PM  27 D3 vs D1MapleBrook So - GU11 0 vs.GU11 REV Academy Black5
 812752  Richfield Middle School  06:00 PM  1 D5 vs D7MTA Girls U11 C1 2 vs.Sporting St. Croix - 07 Academy Girls0
 812747  Ridgemount Playfield  06:10 PM  01 D2 vs D6FUS11GC101 - Peszneker 2 vs.Tonka - Courchene1
 766108  Steve Michaud  06:45 PM  10 C1 vs C4LKV-GU11-C1-01 2 vs.Eclipse Selec - GU116

Bracket - Tuesday, June 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766053  Polar Lakes Park  06:00 PM  27 N A4 vs A2WBL U11G C1 0 vs.Mahtomedi Soc - GU110
 766055  Southpointe  06:00 PM  30 A6 vs A5North Suburban Soccer Assn - 01 - GU11 4 vs.Woodbury Socc - GU11 2006GC1Blue0
 766083  Otsego Soccer Complex  06:00 PM  62 B4 vs B5Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU11 2 vs.FUS11GC101 - Cronin4
 766119  Lewis Park  06:00 PM  20A C6 vs C3ESC U11 Girls C1 Green 1 vs.EAG GU11 C1 - Horn4
 766084  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  28 B6 vs B3PVU - Lee - GU11 6 vs.North Metro Soccer Assn - GU11 C Schroeder3
 766054  Lucy Winton Bell Athletic Fields  07:00 PM  7 A3 vs A1Sporting St. Croix - 06 Academy Girls 2 vs.BHK2006GC12
 766120  Lexington Diffley  07:15 PM  42 C2 vs C7EAG GU11 C1 - Clancy 3 vs.Tonka - Blue - Crocker0
 766118  West St. Paul Dome  07:30 PM  1 C4 vs C5Eclipse Selec - GU11 6 vs.EPSC - GU11 - C14

Bracket - Wednesday, June 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812746  Quarry Point Park  06:00 PM  6B D1 vs D3GU11 REV Academy Black 4 vs.MapleBrook So - GU111
 812744  Lucy Winton Bell Athletic Fields  07:00 PM  8 D7 vs D6Sporting St. Croix - 07 Academy Girls 1 vs.Tonka - Courchene2

Bracket - Thursday, June 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766041  Polar Lakes Park  06:00 PM  27 N A4 vs A1WBL U11G C1 6 vs.BHK2006GC12
 766117  Hopkins West Jr. High  07:20 PM  25 C7 vs C1Tonka - Blue - Crocker 0 vs.LKV-GU11-C1-013
 766089  Townelakes  07:30 PM  1 B7 vs B6STMA - Strait 0 vs.PVU - Lee - GU110

Bracket - Monday, June 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766133  Steve Michaud  06:45 PM  10 C1 vs C6LKV-GU11-C1-01 1 vs.ESC U11 Girls C1 Green1
 812720  Neiman Sports Complex  07:30 PM  15E8 D4 vs D7Minneapolis GU11 C101 5 vs.Sporting St. Croix - 07 Academy Girls1

Bracket - Tuesday, June 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766058  Lucy Winton Bell Athletic Fields  05:30 PM  8 A3 vs A5Sporting St. Croix - 06 Academy Girls 2 vs.Woodbury Socc - GU11 2006GC1Blue2
 812734  Fusion Soccer Complex  05:50 PM  20 D2 vs D3FUS11GC101 - Peszneker 4 vs.MapleBrook So - GU110
 766086  Townelakes  06:00 PM  1 B7 vs B4STMA - Strait 1 vs.Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU110
 766121  Minnetonka Middle School  06:00 PM  2 C7 vs C4Tonka - Blue - Crocker 0 vs.Eclipse Selec - GU118
 766087  Sandburg Middle School Fields  06:30 PM  28 B6 vs B5PVU - Lee - GU11 2 vs.FUS11GC101 - Cronin4
 766088  Centennial Middle School  07:20 PM  06 B2 vs B1Centennial So - GU11 0 vs.Blaine 06G C1 EDT1
 766057  Hanifl Fields Athletic Park  07:30 PM  38 S A2 vs A6Mahtomedi Soc - GU11 0 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU111
 766122  Lewis Park  07:30 PM  20A C6 vs C5ESC U11 Girls C1 Green 1 vs.EPSC - GU11 - C11

Bracket - Wednesday, June 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812740  Fusion Soccer Complex  06:00 PM  20 D2 vs D7FUS11GC101 - Peszneker 4 vs.Sporting St. Croix - 07 Academy Girls0
 812749  Neiman Sports Complex  06:00 PM  15B8 D4 vs D1Minneapolis GU11 C101 0 vs.GU11 REV Academy Black4

Bracket - Thursday, June 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766091  National Sports Center  05:30 PM  D1S B1 vs B3Blaine 06G C1 EDT 4 vs.North Metro Soccer Assn - GU11 C Schroeder0
 766043  HealthEast Sports Center  07:00 PM  02B A5 vs A3Woodbury Socc - GU11 2006GC1Blue 1 vs.Sporting St. Croix - 06 Academy Girls3

Bracket - Sunday, June 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766045  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  38 N A2 vs A3Mahtomedi Soc - GU11 1 vs.Sporting St. Croix - 06 Academy Girls1

Bracket - Monday, June 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812748  Weaver Lake Elementary  07:30 PM  27 D3 vs D5MapleBrook So - GU11 1 vs.MTA Girls U11 C13

Bracket - Tuesday, June 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766090  Otsego Soccer Complex  06:00 PM  61 B4 vs B2Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU11 1 vs.Centennial So - GU110
 766125  West St. Paul Dome  06:00 PM  1 C4 vs C2Eclipse Selec - GU11 6 vs.EAG GU11 C1 - Clancy0
 766059  HealthEast Sports Center  07:00 PM  02A A5 vs A1Woodbury Socc - GU11 2006GC1Blue 1 vs.BHK2006GC13
 766061  Polar Lakes Park  07:20 PM  27 N A4 vs A6WBL U11G C1 4 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU111

Bracket - Wednesday, June 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812751  Gleason Fields  07:30 PM  22 D3 vs D7MapleBrook So - GU11 1 vs.Sporting St. Croix - 07 Academy Girls4

Bracket - Thursday, June 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766056  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  06:00 PM  B1 A1 vs A4BHK2006GC1 1 vs.WBL U11G C13
 766060  Lucy Winton Bell Athletic Fields  07:00 PM  8 A3 vs A2Sporting St. Croix - 06 Academy Girls 3 vs.Mahtomedi Soc - GU110
 766128  Lexington Diffley  07:15 PM  40 C3 vs C5EAG GU11 C1 - Horn 2 vs.EPSC - GU11 - C15

Bracket - Wednesday, July 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812754  Gleason Fields  07:40 PM  23B D3 vs D2MapleBrook So - GU11 0 vs.FUS11GC101 - Peszneker6

Bracket - Monday, July 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 812739  Hopkins West Jr. High  07:15 PM  25 D6 vs D3Tonka - Courchene 4 vs.MapleBrook So - GU110

Bracket - Tuesday, July 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 766062  HealthEast Sports Center  05:30 PM  02B A5 vs A2Woodbury Socc - GU11 2006GC1Blue 2 vs.Mahtomedi Soc - GU115
 812745  Neiman Sports Complex  05:45 PM  15B8 D4 vs D2Minneapolis GU11 C101   vs.FUS11GC101 - Peszneker 
 766064  UofM - Dept. of Recreational Sports Soccer Fields  06:00 PM  B1 A1 vs A6BHK2006GC1 4 vs.North Suburban Soccer Assn - 01 - GU112
 766063  Hanifl Fields Athletic Park  06:00 PM  40 S A4 vs A3WBL U11G C1 5 vs.Sporting St. Croix - 06 Academy Girls0
 766094  Otsego Soccer Complex  06:00 PM  62 B4 vs B1Three Rivers Soccer Assn - 01 - GU11 1 vs.Blaine 06G C1 EDT5
 812732  Lucy Winton Bell Athletic Fields  06:30 PM  8 D7 vs D5Sporting St. Croix - 07 Academy Girls 2 vs.MTA Girls U11 C12
 766127  Lexington Diffley  07:15 PM  42 C2 vs C6EAG GU11 C1 - Clancy 5 vs.ESC U11 Girls C1 Green0
 766092  Centennial Middle School  07:20 PM  06 B2 vs B6Centennial So - GU11 2 vs.PVU - Lee - GU113
 766093  Hawkridge  07:20 PM  5 B3 vs B5North Metro Soccer Assn - GU11 C Schroeder 4 vs.FUS11GC101 - Cronin2
 766129  West St. Paul Dome  07:45 PM  1 C4 vs C1Eclipse Selec - GU11 7 vs.LKV-GU11-C1-010






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.